Волиньрибоохорона провела міжвідомчу нараду по підготовці до нересту риби - 28 Березня 2016 - Персональний сайт
Головна » 2016 » Березень » 28 » Волиньрибоохорона провела міжвідомчу нараду по підготовці до нересту риби
13:28
Волиньрибоохорона провела міжвідомчу нараду по підготовці до нересту риби

Весняно-літня нерестова заборона вилову водних біоресурсів на водоймах Волинської області розпочнеться з 1 квітня 2016 р., що потребує ретельної підготовки не тільки Волиньрибоохорони, а й інших природо- та правоохоронних органів.

Тому, 25 березня за ініціативи Волиньрибоохорони було проведено нараду з представниками ГУ Національної поліції у Волинській області, Луцького прикордонного загону, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління Укртрансбезпеки у Волинській області, УДСНС України у Волинській області,  Головного управління ветеринарної медицини у Волинській області, управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА, громадськості де розглядались питання щодо належної охорони водних біоресурсів під час нересту та створення оптимальних умов для нерестового процесу.

В ході наради було проаналізовано стан охорони, використання і відтворення водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах Волинської області за попередні роки. Значну увагу було приділено виконанню розпорядження Волинської обласної державної адміністрації «Про збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період» № 115 від 18 березня 2013 р., яке містить комплекс заходів, спрямованих на охорону місць масового нересту риби в період заборони. Також було уточнено спільні заходи по налагодженню взаємодії для забезпечення оптимального відтворення водних біоресурсів та протидії злочинним проявам та грубим порушенням правил рибальства на 2016 р.

Здійснення в установленому законодавством порядку контролю за використанням плавучих засобів на період нересту відповідно до вимог Правил користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах області, затверджених рішенням Волинської обласної ради від 14 березня 2008 року № 18/27.

Нагадуємо, що у відповідності до природоохоронного законодавства у 2016 р. встановлено заборону промислового та любительського рибальства, організацію змагань з рибальства у такі строки:

- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;

- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

У всіх озерах Шацького національного природного парку нерестовий період триватиме з 10 березня по 01 червня.

У нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Пересування будь-яких плавзасобів в місцях нерестовищ забороняється, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області.

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області просить всіх свідомих громадян при виявленні випадків загибелі риби, браконьєрського лову, особливо із застосуванням електроструму та вибухівки терміново повідомляти за адресою: м. Луцьк, вул. Товарова, 11, тел. «гарячої лінії» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40 або на телефон поліції 102, Державної екологічної інспекції в області (0332) 72-33-96, місцеві органи самоврядування.

 

Завідувач сектору іхтіології

та регулювання рибальства

Волиньрибоохорони                                                                Климнюк Олександр

Переглядів: 141 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]