ВОЛИНЬРАДА ЗАКЛИКАЄ ВР ПРИРІВНЯТИ ЗЕМЛІ ВОДНОГО ФОНДУ ДО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ - 18 Липня 2016 - Персональний сайт
Головна » 2016 » Липень » 18 » ВОЛИНЬРАДА ЗАКЛИКАЄ ВР ПРИРІВНЯТИ ЗЕМЛІ ВОДНОГО ФОНДУ ДО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ
15:00
ВОЛИНЬРАДА ЗАКЛИКАЄ ВР ПРИРІВНЯТИ ЗЕМЛІ ВОДНОГО ФОНДУ ДО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ

Волиньрибоохорона ініціювала зменшення орендної плати за оренду водних об’єктів в області.

          

  Внести зміни до статті 288 Податкового кодексу та скасувати значне підвищення орендної плати за оренду водойм закликає парламент обласна рада.

            Про це йшлося під час шостої сесії Волинської обласної ради 14 липня.
Депутати підтримали проект звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України (орендна плата у сфері аквакультури).
            На водних об’єктах, які надали в користування, створили 49 суб'єктів аквакультури, 8 спеціальних товарних рибних господарств, 14 культурних рибних господарств, а на 9 водних об’єктах розробили науково-біологічні обґрунтування ведення рибогосподарської експлуатації.
            «Заключаючи договори з орендарями водних об’єктів, в області свідомо йшли на встановлення невеликої орендної плати за користування водними об’єктами (200-250 гривень за гектар водного плеса).

            Перехід у 2016 році на нові надмірні ставки орендної плати більше 3% від нормативної грошової оцінки землі негативно відобразиться на фінансовому стані орендарів. Розмір орендної плати за водойми, які знаходяться за межами населених пунктів, зростають у 3-4 рази, в межах – десятки разів.

            Займатися риборозведенням стає справою нерентабельною. Підприємці скаржаться і готові відмовитися від оренди об’єктів. А це повернення назад до 90-х років, коли водойми були без господарів і без риби. Роботу втратять більше тисячі підприємців і найманих працівників.
            Пропонуємо врегулювати це питання на законодавчому рівні шляхом внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України в частині прирівнення земель водного фонду, як в межах, так і поза межами населених пунктів, до земель, призначених для сільського господарства, встановити розмір орендної плати в розмірі 3% нормативної грошової оцінки», - йдеться у зверненні.

Категорія: Діяльність Волиньрибоохорони | Переглядів: 110 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]