Увага розпочинається линька раків - 20 Серпня 2015 - Персональний сайт
Головна » 2015 » Серпень » 20 » Увага розпочинається линька раків
12:06
Увага розпочинається линька раків

Багато хто знає, що собою являють морські або річні делікатеси – різноманітні молюски, креветки чи просто річкові раки. Проте не всі знають, що кількість таких видів безхребетних зменшується з кожним роком все більше й більше. Особливої уваги хотіли б приділити саме річковим ракам, так як у водоймах нашої області вони представлені найширше.

Варто пам’ятати й той факт, що у період линьки раків, а саме: з 20 серпня по 30 вересня вилов даних безхребетних заборонено згідно п. 4.5. Правил любительського і спортивного рибальства та наказу Волиньрибоохорони № 40-В/Д від 03 серпня 2015 року).

Линька раків – це надзвичайно складний процес, механізм якого до кінця й досі не вивчено. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молодих – щоразу при рості і розвитку. Причиною того, що раки, так би мовити, линяють є їхній ріст та розвиток. Через те, що панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости безхребетній тварині, тому такий процес як скидання такого панциру є просто необхідним для розвитку особин. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, в цей період вони менш всього захищені. Зважаючи на те, що раки у цей період є дуже вразливими, оскільки під час линьки раки скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей, зябер та ін. Саме в основі цього накладено заборону на їхній вилов.

Також нагадуємо, що по закінченні терміну заборони на вилов раків заборона на безконтрольний вилов водних безхребетних не знімається. Вже давно введені конкретні обмеження щодо вилову, проте не зайвим буде нагадати ці прості правила: дозволяється одній людині за добу виловити не більше 30 шт. раків – раколовкою («хапкою») з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм; волосінню з приманкою і рогаткою; «розщепом» - не більше п’яти снастей на ловця.

Також заборонено ловити раків у темний час доби з використанням підсвічування.

Тому звертаємося до всіх громадян з проханням не здійснювати незаконний вилов раків, оскільки варто враховувати той факт, що річкові раки – дуже цінні безхребетні тварини, які користуються постійним попитом у всіх куточках не лише нашої області, а й по всій Україні. Але, на жаль, констатуємо той факт, що їх природна популяція щороку зменшується і однією з причин тому є їх незаконний вилов.

 

Завідувач сектору

іхтіології та регулювання рибальства

Волиньрибоохорони                                                             Олександр Климнюк

Категорія: Новини | Переглядів: 164 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]