УВАГА БРАКОНЬЄРИ В БІЛИЙ ДЕНЬ! - 5 Травня 2016 - Персональний сайт
Головна » 2016 » Травень » 5 » УВАГА БРАКОНЬЄРИ В БІЛИЙ ДЕНЬ!
13:29
УВАГА БРАКОНЬЄРИ В БІЛИЙ ДЕНЬ!

24.04.2016 р. у велике християнське св’ято  «Вербна неділя», здавалось би коли всі українці повинні іти до церкви, щоб послухати службу божу і посвятити вербу, непоодинокі та настирні дзвінки від небайдужих жителів с. Жовтневого, м. Нововолинська, розривали телефони працівників Волиньрибоохорони, які також мріяли постояти у св’ятому храмі, освятити вербу, та хоча в такий день відпочити. Однак не вийшло, зобов’язані були вислухати і зреагувати на повідомлення громадян с.Жовтневого, одні з яких просили вжити негайно заходи по затриманню знахабнілих бракон’єрів які в білий день, не дивлячись ні на релігійне св’ято ні на нерестову заборону, сітками ловлять рибу у ставу с.Жовтневого. Інші заявники намагались навіть  звинуватити працівників рибоохорони у бездіяльності, однак вимога булла така ж, врятувати рибу і покарати бракон’єрів.

Одна група працівників рибоохорони негайно направилась у с.Жовтневе, щоб перевірити інформацію і вжити необхідні заходи в разі її підтвердження.

Як не прикро, інформація підтвердилась, дійсно у ставу с.Жовтневого, група невідомих осіб  двома сітками виловлювали рибу. Появу працівників рибоохорони сприйняли як бик «червону шмату». Немов дикі люди накинулись на працівників рибоохорони неначе з притензіями чому їх знімають на відео, хто дав таке право і ледь не довели ситуацію до громадської непокори.

Одна справа, що певні чоловіки незаконно ловили рибу, однак гірше інше, що деякі особи які ніби не причетні до незаконного лову риби, всіляко підбурювали громадян які зібрались біля ставу с.Жовтевого, до протиправних дій, до перешкоджання працівникам рибоохорони виконувати  свої обов’язки. А людей зібралось чимало. І було б зовсім не дивно якби цими особами виявились якісь там дрібні хулігани, пияки чи наркомани, однак ними виявились особи зрілі віком і які самі займали а можливо, і займають серйозні посади. То виникає питання, чому так все вийшло, замість підтримки працівників рибоохорони які ризикують своїм здоров»ям, інколи можливо навіть життям, які намагаються щось зробити для громади та й врешті діяли за проханням цієї ж громади, наражаються на шквал гніву який як вже вище зазначалось ніби був спланований певними особами.

Лише після прибуття додаткової групи працівників рибоохорони, конфлікт поступово вдалося вгамувати. Через провокаційні дії певних осіб працівникам рибоохорони вдалося затримати і скласти адміністративний протокол лише на одну особу, решта правопорушників розбіглись, поки працівники рибоохорони вимушені були показували підмуштрованому, розлюченому натовпу певні нормативні документи які регламентують їх діяльність та законність перебування на цій водоймі. А здавалось, все могло бути і по іншому так як біля водойми був і сам селищний голова Топорівський О.В. який мав би допомогти працівникам рибоохорони в даній непростій ситуації.

Пізніше у бесіді з селищним головою Топорівським О.В. стало відомо, що став с.Жовтневого, дуже забруднений і громада селища із запорукою віруючих які зобов’язались профінансувати дану акцію, вирішили почистити водойму і облагородити прибережну смугу. Здавалося б чим не аргумент щоб замилити очі людям і працівникам рибоохорони. Однак на запитання чому вибрали такий день, неділю та ще й велике релігійне св’ято, чому не підготували необхідну документацію для проведення таких заходів, чому не отримали певні дозволи відповідних інстанцій (екологів, водників, рибоохорони), і з рештою найголовніше куди збирались переселити рибу чи як нею розпорядитись, відповіді працівники рибоохорони так і не отримали.

Здавалось би і нічого такого не трапилось, все обійшлось без бійки, всі живі та здорові і навіть рибу вдалось  врятувати у св'яту неділю мабуть сам бог допоміг, однак хто компенсує втрачені нерви, хто понесе відповідальність за підбурення людей до протиправних дій адже безкарність тягне за собою інші протиправні діяння а можливо навіть злочин, і де гарантія, що наступного разу все обійдеться без жертв.. 

 

 

Головні державні інспектори

Волиньрибоохорони                                             Юрій Пахода та Вадим Жигалюк

Категорія: Рибоохоронна робота | Переглядів: 142 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]