Про знаряддя масового ураження - 31 Січня 2015 - Персональний сайт
Головна » 2015 » Січень » 31 » Про знаряддя масового ураження
14:39
Про знаряддя масового ураження

Знову про наболівше…. «Електовудки» - знаряддя чи засіб масового знищення?! Цими питання, мабуть, задається кожен з тих хто хоч раз використовував це заборонене, протиправне та нищівне знаряддя. Виникає ще одне питання: знаряддя для чого? Для риболовлі чи для знищення всього живого у водоймах?! На ці не прості проте важливі і болючі питання береться відповісти Волиньрибоохорона.

 Перш за все варто роз’яснити, що собою фактично являє електровудка.  Елекровудка або як у народі кажуть «електролов» – це спосіб дії на риб електричним струмом для принаджування її в потрібне місце з метою наступного захоплення. Досягається це за допомогою створення електричного поля двома електродами. Середній обсяг вилову риби за допомогою  електричного струму (електролову) коливається в районі 10-30 кг на годину. Принцип дії цього не хитрого пристрою полягає в тому, що під дією струму, що протікає у воді, риба яка випадково потрапляє в  це електричне поле, починає рухатись в потрібному напрямку – від катода до анода (так звана анодна реакція). Внаслідок дії електромагнітного поля у водоймі спостерігається масова гибель риби та інших водних біоресурсів.  На поверхню води піднімається лише 10-15 % загиблих видів риб, а решта аж 85-90 % риби осідає на дно.

Внаслідок застосування електричного струму відбувається загибель всіх ланок трофічного ланцюга живлення риб, спостерігається пониження репродуктивної здатності у риб протягом наступних двох-трьох років, що в свою чергу призводить до складності відтворення популяції водних біоресурсів і тягне за собою порушення екологічної рівноваги в екосистемі водного об’єкту на якому було застосовано електроловильний  пристрій.

Нагадуємо, що вилов риби шляхом застосування електроловильних пристроїв у відповідності до чинного рибогосподарського законодавства України вважається грубим порушенням правил рибальства та наносить довкіллю істотну шкоду. Дії із застосуванням електроструму підпадають під поняття незаконного рибного промислу, внаслідок чого завдається істотна шкода водному об’єкту загалом. При затриманні порушників, що використовують для вилову риби електрострум вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч.2 ст. 249 КК України. Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 3400 – 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією усіх знарядь і засобів.

Сектор іхтіології та регулювання рибальства Волиньрибоохорони

Категорія: Іхтіологічна робота | Переглядів: 240 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]