Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
19 червня 2013 р. рейдовою групою Маневицької рибоохоронної дільниці на озері Білому Любешівського району, що входить до території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід», був затриманий житель с. Невір, який здійснював незаконний вилов риби допомогою промислових знарядь лову (сіток) з дерев’яного човна.
Під час цього він зловив велику кількість цінних порід риби: карась звичайний (золотий) – 19 екз., лин – 2 екз., щука - 1 екз.
 
Основну частину вилову становив карась звичайний (золотий) Carassius carassius, який з метою збереження і відтворення рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення, занесений до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид. Озеро Біле Любешівського району відноситься до природно-заповідного фонду і відноситься до водойм загальнодержавного значення.
Підрахунки показали, що зазначеними діями громадянин заподіяв шкоду рибному господарству України на суму 6381,00 грн.


Оскільки, дії громадянина вказували на те, що державним рибним ресурсам заподіяно істотну шкоду, співробітниками Любешівського РВ УМВС вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 КК України.
 Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40. 

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 305 | Додав: Live | Дата: 20.06.2013

Народні депутати від «Свободи» пропонують посилити покарання для браконьєрів. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді Михайло Головко та Олег Сиротюк.
Згідно з документом опозиціонерів, незаконне полювання на територіях природно-заповідного фонду країни, а також полювання на тварин і птахів, занесених до Червоної книги України, в особливо великих розмірах повинна каратися позбавленням волі від трьох до семи років.

 
Три роки в’язниці загрожує браконьєрам, які займаються рибним або тваринним промислом з використанням отруйних речовин, електричного струму або ультразвуку, якщо це не призвело до масової загибелі організмів. Якщо ж незаконний вилов призвів до масової загибелі тварин, рибалкам можуть дати від трьох до п’яти років в’язниці. При вилові в особливо великих розмірах термін буде збільшений до семи років.

Джерело: Новий регіон (http://www.nr2.ru/kiev/442376.html)
Категорія: Новини | Переглядів: 149 | Додав: Live | Дата: 18.06.2013

1 червня 2013 р. на телефонну «гарячу лінію» Волиньрибоохорони надійшло повідомлення про порушення вимог законодавства щодо охорони водних біоресурсів в урочищі Данилівське Боблівської с/р Турійського району. На місце події оперативно виїхала рейдова група Волиньрибоохорони, залучивши співробітників Турійського райвідділу міліції та єгерів районного товариства мисливців і рибалок.
 Завдяки оперативним та скоординованим діям природоохоронцям вдалось затримати двох громадян, жителів м. Володимир-Волинський, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів на водному об’єкті Боблівської сільської ради Турійського району за допомогою промислових знарядь лову (сіток) з гумового човна. Під час цього зловили значну кількість цінних порід риби: лин – 29 екз., плітка – 8 екз., карась звичайний (золотий) 3 екз. загальною вагою 10,160 кг.
Варто зазначити, що проводився вилов карася звичайного (золотого) Carassius carassius, який з метою збереження і відтворення рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення, занесений до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид. 
Підрахунки показали, що зазначеними діями громадяни заподіяли шкоду на суму 5121 грн.
Оскільки, дії громадян вказували на те, що державним рибним ресурсам заподіяно істотну шкоду, співробітниками Турійського РВ УМВС вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 КК України.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Крім того, доведеться відшкодувати завдані збитки в розмірі 5121 грн.
Нагадуємо, що в управління рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.
Звертаємося до громадськості з проханням активніше повідомляти органи рибоохорони про протиправні дії з боку недобросовісних рибалок свідками яких Ви стали. Спільними зусиллями ми зможемо суттєво зменшити кількість правопорушень пов’язаних з охороною водойм та водних біоресурсів, а отже збережемо природні запаси для наступних поколінь.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 145 | Додав: Live | Дата: 13.06.2013

6 червня 2013 року в Національному природному парку «Прип’ять-Стохід» презентовано результати Проекту Європейського Союзу «Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами: водно-болотні та лісні заповідні території Полісся (Україна)». 
Заступник Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату Олександр Сушко привітав команду проекту Європейського Союзу за допомогу у розвитку природоохоронних заходів, створення можливості проведення біотехнічних заходів в національному парку за допомогою сучасної техніки.
Під час заходу адміністрації Національного природного парку «Прип’ть-Стохід» урочисто передано ключі від машини-амфібії «Truksor» шведського виробництва. Ця машина-амфібія призначена для викошування прибережної та водної рослинності, що необхідно для очищення річкових та озерних комплексів від надмірного заростання та запобігання їх замуленню.
 
У рамках заходу продемонстровано інформаційно-краєзнавчу та фото виставки, а також відбулася дегустація традиційних поліських та піренейських страв. Захід прикрасили виступи дитячого фольклорного колективу «Косарики» та народного колективу «Оргінії».
У заході взяли участь директор Департаменту заповідної справи Мінприроди В.В. Канцурак, керівник третього відділу програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» представництва ЄС в Україні Треттон Вальтер, менеджер програм Посольства Королівства Швеція Андрій Парінов, президент соціо-економічної ради Національного парку Піренеї (Франція) Медард Елізабет, представники Посольства Франції та Міністерства екології та сталого розвитку Франції, перший заступник голови Волинської облдержадміністрації В.В. Карпюк, голова Любешівської райдержадміністрації В.Т. Корець, представники місцевих органів влади та самоврядування, а також природоохоронних організацій Волині, представники партнерів проекту: «Асоціації VERSeau Développement» (Франція). 
Учасники заходу обговорили перспективи збереження природних комплексів водно-болотних угідь міжнародного значення за допомогою сучасних технологій, а також можливості подальшого розвитку «зеленого» туризму в Поліському регіоні.

Прес-служба Волиньрибоохорони
Категорія: Новини | Переглядів: 327 | Додав: Live | Дата: 13.06.2013В останні роки стан природного відтворення водних біоресурсів значно погіршився внаслідок дії ряду зовнішніх факторів, головними з яких є антропогенні – несприятливий гідрологічний режим, замулення нерестовищ, забруднення води, надлишок вищої водної рослинності та ін. У зв’язку з цим, штучне зариблення для Ковельського водосховища було життєво необхідним. Роботи виконувались відповідно до науково-біологічного обґрунтування, підготовленого науковцями Східноєвропейського національного університету ім. Л. Українки. Зарибок був підібраний таким чином, щоб його розмірно-віковий склад був стійкий до хижаків, якими у водосховищі, в основному, є окуні. Середня штучна маса білого амура становила 170 г, білого товстолоба – 250 г. Виконавцем зазначених заходів була Ковельська міська рада. 
Для проведення зариблення, відповідно до діючого законодавства, було створено комісію в складі виконавців відтворення, спеціалістів Волиньрибоохорони, Держекоінспекції у Волинській області, депутатів Ковельської міської ради із залученням громадськості.
Під час заходів з відтворення водних біоресурсів у Ковельське водосховище було випущено 950 кг дворічок рослиноїдних видів риб: 650 кг білого товстолоба та 300 кг білого амура.
Вселення комплексу рослиноїдних видів риб не створить конкурентних відносин об’єктів зариблення та аборигенних видів, оскільки спектри їх живлення суттєво відрізняються.
Нагадаємо, білим амуром зариблюють для пригнічення розвитку вищої водної рослинності, а білий товстолоб відмінно виконує функції фільтратора води. Комплекс рослиноїдних видів риб забезпечить проведення біологічної меліорації водосховища, зменшить відсоток заростання вищою водною рослинністю, покращить екологічний стан та підвищить його рибопродуктивність.
Звертаємось до рибалок з проханням відпускати назад у водосховище впіймані екземпляри зариблених видів, оскільки вони в умовах Полісся не можуть відтворюватись природним шляхом.

                               

Головний спеціаліст сектору 
іхтіології та регулювання рибальства
Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 230 | Додав: Live | Дата: 29.05.2013


Браконьєри та браконьєрство – реальна загроза екологічній безпеці країни. Для того щоб зупинити зникнення деяких популяцій риб, потрібно не так вже й багато, а саме: врегулювати їх вилов, дати можливість виживати дорослим особинам, розмножуватися, забезпечити ріст молоді. А тут якраз виникає проблема розвитку особин саме у нерестовий період, у період розмноження.
На водоймах області триває нерестовий період і співробітники Волиньрибоохорони спільно з іншими природоохоронними та правоохоронними органами посилено проводяться заходи по боротьбі з незаконним виловом риби.

Так, 17 травня 2013 р. рейдовою бригадою в складі інспекторів Ратнівської рибоохоронної дільниці та працівників Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області під керівництвом головного державного інспектора рибоохорони Геннадія Мазурика було затримано трьох громадян, які здійснювали незаконний вилов риби на р. Цир Ворокомлівської сільської ради Камінь-Каширського району за допомогою промислового знаряддя лову – невода. Під час незаконних дій вони використовували автомобіль Фольксваген-транспортер.
Під цього вони встигли зловили значну кількість цінних порід риби: карась сріблястий – 2 екз., щука –8 екз., окунь – 1 екз., плітка – 49 екз., лящ – 51 екз., йорж – 2 екз., загальною вагою 6,4 кг. Відповідні розрахунки показали, що громадянами завдано шкоди на суму 15640 грн.
Річка Цир є місцем нересту риби інших водних біоресурсів і відноситься до водойм загальнодержавного значення. До того ж, вилов риби проводився в нерестовий період.
Оскільки діями громадян заподіяно істотну шкоду державним рибним ресурсам, наразі працівники правоохоронних органів розглядають питання щодо притягнення порушників до кримінальної відповідальності.


Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області просить всіх свідомих громадян не бути байдужими до варварського знищення нерестуючої риби та при виявленні випадків браконьєрського лову терміново повідомляти органи рибоохорони за цілодобовими телефонами «гарячої лінії» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40 або найближче відділення міліції, Держекоінспекцію, місцеві органи самоврядування.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 225 | Додав: Live | Дата: 23.05.2013


Певні фактори не завжди дозволяють рибі відкласти ікру. Колись під час нересту навіть у дзвони не дзвонили, а дерев’яні колеса возів укутували тканиною, щоб вони не створювали шум під час проїзду поблизу водних об’єктів. Вражає, наскільки наші предки поважали та шанували це таїнство природи.
Сьогодні ж під час нересту і дзвони дзвонять, і автівки дамбою їздять. Окрім того, є й інші проблеми, пов’язані з коливанням рівня води водосховищ, відсутністю певного нерестового субстрату, сприятливого температурного та гідрохімічного режиму. Відтак, популяції риб зменшується.
Більшість видів риб, що мешкають у водоймах Волині є літофільними, тобто відкладають ікру на свіжу чи минулорічну рослинність, тому спеціалісти Волиньрибоохорони з громадськими помічниками вирішили допомогти рибі шляхом виготовлення та встановлення штучних нерестових гнізд, матеріалом для яких слугували гілки хвойних порід дерев. Керівництво зазначеними роботами здійснював старший Луцької рибоохоронної дільниці – головний державний інспектор Ришневський Ю.В.

Для цього вибрали частину акваторії Хрінницького водосховища, що бідна на водорості та рослини, на які риба могла б спокійно віднереститися.
Встановлення штучних рибних гнізд – лише перший етап у збільшенні популяції. Другим етапом стане визначення їх ефективності. Прогнозовано на встановлених гніздах будуть нереститись карась, лин та інші види риб.
Щотижнево спеціалісти рибоохорони будуть проводити дослідження, тобто ці гнізда будуть підніматися з води, і тоді буде визначатися, яка риба тут від нерестилася та скільки відкладено ікри. Після проведення відповідних розрахунків, ми будемо бачити цифру промислового повернення.
Проведені заходи дадуть можливість забезпечити нерест на обраній ділянці Хрінницького водосховища та збільшити рибопродуктивність водойми за рахунок видів риб, нерест яких відбувається на рослинному субстраті.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 179 | Додав: Live | Дата: 20.05.2013

Повторно на незаконну рибалку два лучанина відправились, попри те, що правоохоронці затримували їх трохи більше тижня тому. Окрім того, що серед їх улову була риба, занесена до Червоної книги, горе-рибалки намагались зникнути з місця «злочину» на автівці Mercedes. 


Державна екологічна інспекція в області спільно з працівниками Волиньрибохорони, Державтоінспекції та Управлінням внутрішніх справ України у Волинській області під час проведення позапланової перевірки дотримання фізичними та юридичними особами вимог природоохоронного законодавства сьогодні 17-ого травня зранку року поблизу Луцька затримала двох лучан, які за допомогою заборонених знарядь ловили рибу на території рибогосподарського водного об’єкту в межах Шепельської сільської ради Луцького району.

Під час затримання в горе-рибалок вилучили промислові сітки, гумовий човен, 78 екземплярів цінних порід риби, з них 76 екземплярів карася сріблястого, 1 екземпляр карася звичайного (золотого – занесеного до Червоної книги України) і 1 екземпляр краснопірки загальною вагою 27 кілограмів та легковий автомобіль Mercedes за допомогою якого порушники намагались зникнути з місця події.

За оперативною інформацією Держекоінспекції вищезгадані громадяни неодноразово проводили незаконний вилов риби з рибогосподарських водойм області так і з орендованих водойм (поблизу сіл Усичі Луцького району та Мирне Гроховського району області) та, як вже повідомлялось Держекоінспекцією в ЗМІ, ці чоловіки затримувались працівниками інспекції в ніч з 08 на 09.05.2013 року поблизу села Усичі на водному плесі в човні під час намірів незаконного вилову риби.

Наразі відкрите кримінальне провадження, йде слідство.
Категорія: Новини | Переглядів: 244 | Додав: Live | Дата: 17.05.2013

Щойно зійшов лід на заплавах і руслах річок області, а любителі незаконної ловлі вже активізували свої дії. З метою протидії порушенням природоохоронного законодавства, в нерестовий період співробітниками Волиньрибоохорони спільно з іншими природоохоронними органами посилено проводяться заходи по боротьбі з незаконним виловом риби. 
Так, 19 квітня 2013 р. державними інспекторами Волиньрибоохорони на рибогосподарському водному об’єкті оз. Турське Ратнівського району спільно з працівниками ветеринарної міліції був затриманий гр. Луць В.В., в автомобілі якого виявлено водні живі біоресурси та сіткоснастеві засоби лову. Серед водних біоресурсів були цінні породи риб: окунь – 390 екз./2,5 кг, верховодка – 585 екз./5 кг, плітка – 1640 екз./22 кг, загальною вагою 29,5 кг. Вказаними діями нанесено збитків рибному господарству на суму 20405,00 грн. Крім того, озеро Турське розташоване на території природно-заповідного фонду місцевого значення – заповідне урочище «Озеро Тур».
22 квітня 2013 р. державними інспекторами Волиньрибоохорони затриманий гр. Аршулік П.І здійснював незаконний вилов водних біоресурсів на заплаві р. Стир Боровицької сільської ради Маневицького району за допомогою промислових знарядь лову (сіток) з дерев’яного човна, під час чого зловив велику кількість цінних порід риби: карась сріблястий – 10 екз., щука – 1 екз., окунь – 7 екз., плітка – 41 екз., в’язь – 1 екз., лящ – 2 екз., судак – 1 екз., загальною вагою 4,275 кг. Зазначеними діями завдано шкоди на значну суму 5100,00 грн.
27 квітня 2013 р. державними інспекторами Волиньрибоохорони спільно з працівниками Державтоінспекції були затримані громадяни Мороз В.В. та Верчук С.О., що здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів на озері Луки-Перемут Шацького району, яке розташоване на території Шацького НПП. Зазначені громадяни за допомогою промислових знарядь лову (сіток) та дерев’яного човна зловили велику кількість цінних порід риби: карась сріблястий – 1095 екз., лящ – 11 екз., карликовий сомик - 840 екз., окунь – 1 екз., загальною вагою 230 кг на суму 7304,00 грн.
04 травня 2013 р. державними інспекторами Волиньрибоохорони затримані громадяни Янчук Л.А. та Ляшук В.В., які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів на Хрінницькому водосховищі Перемильської сільської ради Горохівського району за допомогою промислових знарядь лову (сіток) з дерев’яного човна, під час чого зловили велику кількість цінних порід риби: карась сріблястий – 9 екз., щука – 1 екз., карась звичайний (золотий) – 1 екз., плітка – 57 екз., лин – 14 екз., лящ – 3 екз. загальною вагою 11,0 кг на суму 7844 грн.
Внаслідок незаконного вилову риби зазначені громадяни заподіяли істотну шкоду державним рибним ресурсам, яка виразилась в наступному:
- було здійснено вилов великої кількості цінних порід риб;
- незаконний вилов риби здійснювався в період нересту риби;
- незаконне зайняття рибним промислом проводилось із застосуванням риболовецьких сіток загальною значною протяжністю;
- завдано шкоди на значні суми;
- виловлено рибу, занесену до Червоної книги України.

На даний момент матеріали передані до правоохоронних органів з метою притягнення порушників до кримінальної відповідальності.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області просить всіх свідомих громадян при виявленні випадків загибелі риби, браконьєрського лову, особливо із застосуванням еле... Читати далі »

Категорія: Новини | Переглядів: 305 | Додав: Live | Дата: 17.05.2013

З метою протидії порушенням природоохоронного законодавства, в нерестовий період співробітниками Волиньрибоохорони спільно з іншими природоохоронними органами посилено проводяться заходи по боротьбі з незаконним виловом риби. 
Днями о 7-ій годині ранку співробітниками Нововолинської рибоохоронної дільниці був затриманий гр. Анатолій Р, який здійснював лов риби промисловими знаряддями лову (2 сітками), з дерев’яного човна на заплаві р. Луга, біля с. Щенятин, Іваничівського р-ну в заборонений період нересту. Під час незаконного лову цінних видів риб, він спіймав 1 щуку, 2 окуня, 2 плітки, загальною вагою 400 г у результаті чого заподіяв шкоду на суму 544 грн.
Інший громадянин Олександр У. здійснював лов риби промисловими знаряддями лову (3 сітками) на заплаві р. Луга, біля с. Селець, Володимир-Волинського району, використовуючи для цього свій дерев’яний човен. Під час незаконного лову цінних видів риб він спіймав 4 краснопірки та 4 карася сріблястого, загальною вагою 400 г у результаті чого заподіяв шкоду на суму 340 грн.
На вказаних осіб були складені адміністративні матеріали за ч. 4 статті 85 КУпАП, матеріали скеровані у районні суди за місцем скоєння порушень.

Старший Нововолинської
 рибоохоронної дільниці                                                Володимир Жигалюк
Категорія: Новини | Переглядів: 288 | Додав: Live | Дата: 07.05.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 29 30 »