Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
17 листопада 2013 р. інспекторами Шацької рибоохоронної дільниці під час проведення рибоохоронного рейду було затримано двоє громадян, які здійснювали незаконний вилов риби на річці Турія біля с. Комарово Старовижівського району за допомогою остів – металевих заборонених колючих знарядь лову та дерев’яного човна вночі, використовуючи підсвічування.
Разом вони встигли зловили значну кількість цінної породи риби – щуки в кількості 44 екз. вагою 4,0 кг. Підрахунки показали, що зазначеними діями ці громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму 14 960 грн.
Матеріали справи направлено в Старовижівський районний суд для вирішення питання про притягнення до відповідальності.

Головний спеціаліст сектору
 іхтіології та регулювання рибальства                          Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 356 | Додав: Live | Дата: 28.11.2013


Фахівці землевпорядної служби Волині продовжують роботи із встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон. Про це розповів начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко. 
Сьогодні площа водоохоронних зон в області становить 86,8 тисячі гектарів, з них встановлені межі на площі 6,02 тисячі гектарів, або 7% від загальної площі.
За ІІІ квартали 2013 року фахівці виконали роботи зі встановлення на місцевості водоохоронних зон на площу 623 гектари.
Площа прибережних захисних смуг в області становить 29,6 тисячі гектарів, з них встановлені межі на площі 9,66 тисячі гектарів, або 32,6% від загальної площі, натомість встановлення меж прибережно захисних смуг за ІІІ квартали цього року фахівці встановили 1527 гектарів. 
«На сьогодні ми виконуємо ті зобов’язання, а саме встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон які планували виконати протягом 2013 року», - наголошує начальник Головного управління Держземагентства.

Джерело: www.volynnews.com
Категорія: Новини | Переглядів: 189 | Додав: Live | Дата: 19.11.2013

     

Нехай цей день принесе Вам почуття величності і гордості за свою невтомну працю і надалі рясно виблискує "живим сріблом" на голубій ниві. Нехай втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на радість Вашим рідним. 

Хай обходять Вас стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі.
Сердечно бажаємо Вам здоров'я, добра, чистого мирного неба, оптимізму і творчого натхнення у праці та житті.

З повагою,
 начальник Волиньрибоохорони                   Т.М. Куньчик
Категорія: Новини | Переглядів: 304 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013

 
Кабінет Міністрів України на засіданні ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір». Законопроект передбачає звільнення органів рибоохорони від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України. 
Законопроект розроблено з метою належного представлення органами рибоохорони Державного агентства рибного господарства України інтересів держави в судових інстанціях стосовно відшкодування збитків і втрат, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів у частині використання водних біоресурсів. 
Так, органами рибоохорони у 2012 році складено матеріалів щодо адміністративних правопорушень з нарахуванням відшкодування збитків, завданих державі, на суму понад 58,5 млн. грн. 
Державним бюджетом України на 2012 та 2013 роки Держрибагентству України та органам рибоохорони не передбачено видатки на сплату судового збору, тобто з моменту набуття чинності Закону України «Про судовий збір» позовна робота з відшкодування збитків державі належним чином здійснюватись не може. 
Також у законопроекті органи рибоохорони Держрибагентства України звільняються від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України.
Категорія: Новини | Переглядів: 180 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013


Після набрання чинності з 1 липня 2013 року Закону України «Про аквакультуру» природоохоронні органи, органи місцевого самоврядування почали отримувати чисельні звернення стосовно обґрунтованості законодавчих норм, які встановлюють новий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди для цілей аквакультури.
Як свідчать дані звернення, на місцях у орендарів водних об’єктів, громади та представників органів місцевого самоврядування виникло ряд непорозумінь та неоднозначних тлумачень положень Водного кодексу України та норм Закону України «Про аквакультуру».
Тому, з метою упорядкування надання водойм у користування на умовах оренди, застосування єдиного підходу до застосування норм законодавства, враховуючи пропозиції компетентних органів та громадських організацій, розпорядженням Волинської ОДА від 04.11.2013 р. № 451 затверджено Методичні рекомендації з організації надання водойм у користування на умовах оренди.
Крім того, утворено обласну комісію з питань організації надання водних об’єктів у користування на умовах оренди та затверджено її персональних склад, який включив представників облдержадміністрації, Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління екології та природних ресурсів, Волинського обласного управління водних ресурсів та ін.
Зазначене розпорядження розміщено на офіційному веб-сайті Волинської обласної державної адміністрації http://www.voladm.gov.ua/, з яким можна ознайомитись у розділі «Нормативно-правова база».

 Проведені заходи сприятимуть розвитку аквакультури на території області.


Головний спеціаліст сектору іхтіології 

та регулювання рибальства Волиньрибоохорони           Василь Бігун 

Категорія: Новини | Переглядів: 273 | Додав: Live | Дата: 08.11.2013

У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про аквакультуру» 01.07.2013 р. було внесено зміни в нормативно-правові акти, зокрема до Водного кодексу України.
З метою координації та узгодження дій природоохоронних органів в зазначеній сфері керівництво Волиньрибоохорони ініціювало проведення спільної міжвідомчої наради по здійсненню контролю за орендованими рибогосподарськими водними об’єктами. У нараді, яка відбулась 24 жовтня 2013 р. взяли участь керівництво та спеціалісти Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, Волинського обласного управління водних ресурсів та Західно–Бузького басейнового управління водних ресурсів.


У результаті проведення наради було проаналізовано останні зміни в нормативно-правовій базі та обговорено питання надання в оренду та використання водних об’єктів, що знаходяться на території природно-заповідного фонду та видачі погоджень на приспуск води з водних об’єктів, з метою проведення ремонтних робіт.
Крім того, було детально опрацьовано проект розпорядження Волинської обласної державної адміністрації «Про організацію надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
Спільні дії з іншими право- та природоохоронними службами є досить ефективними, тому вони і надалі будуть одними із першочергових заходів, які будуть використовуватись Волиньрибоохороною для організації роботи щодо виконання покладених завдань. Ефективність спільних заходів перевірена часом і дає хороші результати в роботі.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони             Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 158 | Додав: Live | Дата: 08.11.2013

29 жовтня 2013 р. у Луцьку на проспекті Соборності (біля РАГСу) відбувся святковий сільськогосподарський ярмарок, на якому можна було придбати готову продукцію від сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств області по цінах виробника.
Придбати на ярмарку можна було і місцеву прісноводну рибу, оскільки з метою створення сприятливих умов для реалізації рибної продукції та забезпечення нею населення області в рамках сільськогосподарського ярмарку на площі перед РАГСом у Луцьку проходив ярмарок «Риба Волині».


Власно вирощену свіжу рибу представили на розсуд лучан та гостей міста користувачі водойм не тільки Луцького, а й Шацького, Горохівського, Ківерцівського та ін. районів, зокрема: СГПП «Луцька рибоводно-меліоративна станція», ДП «Рибгосп Цумань» ВАТ Волиньрибгосп, приватні підприємці Чилій Ю.П., Балабух С.Є., Копилов А.Б. та ін. Продукція продавалась за доступними цінами, і волиняни купували рибу без усіляких торгівельних надбавок. Це було справжнє свято для любителів посмакувати рибою, адже торгували щукою, коропом, карасем, товстолобом, білим амуром.


Ярмарок відвідали представники дев’ятого засідання українсько-білоруської робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, серед яких: заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень, перший заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Леонід Маринич, заступник голови Волинської обласної ради Володимир Карпюк, фахівці профільних міністерств та обласних відомств обох країн, представники білоруських заводів та підприємств, що виробляють с/г продукцію, які позитивно оцінили роботу ярмарку та активно обговорили шляхи поглиблення міжрегіональної співпраці України та Республіки Білорусь у сфері сільського господарства.

Завідувач сектору іхтіології та
регулювання рибальства Волиньрибоохорони                Олександр Климнюк
Категорія: Новини | Переглядів: 258 | Додав: Live | Дата: 01.11.2013


Два роки поспіль виконавчою владою здійснюється робота з орендарями водних об’єктів. Їх завдання – забезпечити рибою місцевих водойм мешканців області. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку ОДА.

На ринках Волині створено 30 місць для торгівлі свіжою рибою. Зокрема, у Володимирі-Волинському є 3 місця, на ринку у Ковелі - 5 місць, на Нововолинському ринку – 8 місць. У Луцьку рибою можна торгувати у двох місцях: на Центральному ринку виділено 4 місця, а на Завокзальному – 10 місць.

Працівники Волиньрибохорони постійно контролюють якість і безпеку риби та продуктів її переробки. Так, інспекцією з питань захисту прав споживачів в області перевірено 3,2 тони рибопродуктів, з яких забраковано 0,9 тонн, накладено 2 адміністративно-господарські санкції на суму 1210 грн. та 2 економічні санкції на суму 5200 грн. 510 кг небезпечної для здоров’я людей рибопродукції було вилучено з обігу, а підприємців притягнуто до адміністративної відповідальності.

Головне Управління ветеринарної медицини в області та інспекція з контролю за цінами перевіряють реалізацію свіжої риби та продуктів переробки на ринках та у торгівельних мережах супермаркетів. Наразі порушень не виявлено.
Категорія: Новини | Переглядів: 211 | Додав: Live | Дата: 31.10.2013


У Ковелі відбулась акція з відтворення водних біоресурсів за участі представників Волиньрибоохорони, - повідомили у прес-службі Ковельської міськради.

Уже традиційними в Ковелі стали акції з відтворення водних біоресурсів, які відбуваються за сприяння міської влади та громадської організації «ЕкоВолинь», яку очолює Володимир Співак. Штучне зариблення Ковельського водосховища є життєво необхідним. 

Адже ряд зовнішніх факторів, головним з яких є несприятливий гідрологічний режим, замулення та заростання нерестовищ, забруднення води, можуть значно погіршувати умови природного відтворення риби. Тому вселення риб-біомеліораторів сприятиме поліпшенню стану Ковельського водосховища.

Цього разу акція відбулась поблизу санаторію матері і дитини «Турія». 19 жовтня у верхів’ї річки Турія було випущено мальків амура, товстолоба та коропа. У зарибленні, крім ковельчан, також взяли участь члени Волинської підводної федерації «Підводний світ» на чолі з Геннадієм Соловкіним.

Нагадаємо, що білий амур пригнічує розвиток вищої водної рослинності, а товстолоб відмінно справляється з функціями фільтратора води.
Категорія: Новини | Переглядів: 185 | Додав: Live | Дата: 21.10.2013


Дуже часто ми не задумуємося над тим, яку важливу роль відіграє відпочинок у сірих буднях нашого життя, в шаленому його темпі… Для більшості – це просто потреба більш фізична, ніж моральна, але як уже було доведено, загальний стан людини залежить саме від морального і духовного її спокою, від гармонії душі з тілом…
Світ прекрасний... Є місця, якими милуються, котрі заспокоюють і заворожують. А є такі, які компонують в собі усе. В Україні одним із таких див є Світязь, відомий як голубі очі Волині, надзвичайно дивовижна місцина. Туристи з-за кордону часто говорять, що Світязь має в собі якусь приворожуючу силу: звідси ще не поїхав, а вже хочеться повернутися. Місцеві жителі – дуже привітні і щирі, завжди раді бачити гостей, які оцінять всю красу рідного краю. Багато людей вже не уявляють свого літнього відпочинку без «вікенду» на озері, а для когось це взагалі традиція: дитячий табір «Чайка», студентський фестиваль української естрадної пісні «На хвилях Світязю».
Особисто для мене Світязь асоціюється з найпрекраснішим періодом життя – дитинством…
Розповім вам легенду озера, якою місцеві часто діляться з туристами… «Де тепер озеро, гомоніло колись пишне місто, владарював у якому Туган. Далекі і непевні були ті часи, частими були побоїща і набіги. І ось – прокотилася нова тривога. На землі сусіда-князя Мендога рушило чуже військо. Просить Мендог допомоги у славного Тугана, і князь, вірний бойовій присязі, зібравши хоробрих воїнів, вирушає в далеку дорогу. Та вже за ворітьми його спиняє думка, що залишає рідне місто без охорони. Сумний повертається він додому й оповідає про свою тривогу дочці. Дівчина заспокоює батька: вона бачила дивний сон, у якому з’явився їй ангел і пообіцяв надійну оборону місту. Послухався батько дочки.
Опустилася темна ніч на тихе місто, і під її покровом ворог підступив до міських мурів. Гримить таран, завалюються брами. Охоплені жахом жителі кидаються до князівського замку. У відчаї звертає благальний погляд до неба княжна: «Не втекти нам від лютої кари: нас захисти перед нею, громом убий із високої хмари чи заховай під землею!».
Після цих слів місто запалося під землю, а на його місці утворилося озеро. Купавами зійшла на ньому краса невідомої сили. Чужі воїни, розпалившись у битві, заходилися маїти тим цвітом бойові доспіхи. Та всяк, хто сягав у воду за чарівною квіткою, падав, убитий страшною хворобою».
Та часи ті минули, як і набіги… А квіти нині відбивають у собі світло і красу озера…
Величезні лабіринти водойм та надзвичайно чистих озер, ароматні ліси та велетенські плеса зелених боліт – це найбільше багатство Шацького національного парку та його околиць.

Ще одна унікальність озера – самоочищення завдяки потужним джерелам, що б’ють із підводних карстових воронок. Про цілющі властивості світязької води знали багато століть тому, коли вивозили її спеціально для косметичних цілей до варшавських салонів. Навіть тепер, незважаючи на масовий наплив відпочивальників, воді вдається зберігати вражаючу прозорість.
Учені й досі не мають єдиної думки щодо походження Світязю та інших шацьких озер. Одні вважають, що після відступу дніпровського льодовика понад 10 тис. років тому на Поліссі утворилося величезне водоймище. Інші вчені стверджують, що озера мають винятково карстове походження.
Український Байкал – так небезпідставно називають люди цю дивовижну перлину Волині. Звичайно, масштаби не ті, але й тут глибини досить істотні. Коли човен перетинає шлях від затоки Бужні до пулемецького берега, тримаючись ліворуч острова, то щемить душа тривогою.
Озеро чарує красою, великою прозорістю води, білим крейдяним ложем, рибними багатствами. В ясні дні у ньому відбивається блакить неба, а в непогоду вражає грізними темними хвилями.
Неможливо не згадати острів. У... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 362 | Додав: Live | Дата: 03.10.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 32 33 »