Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
 

12 вересня 2013 р. оперативною групою Волиньрибоохорони було викрито дві бригади браконьєрів в складі чотирьох громадян, жителі с. Журавичі, які здійснювали незаконний вилов риби на водоймі біля с. Журавичі Ківерцівського району за допомогою сіток та двох дерев’яних човнів. Під час незаконних дій зловили значну кількість цінних порід риби: щука – 6 екз., плітка – 23 екз., лин – 7 екз., окунь – 3 екз., карась сріблястий – 8 екз., а також 55 екз. карася звичайного (золотого), який занесений до Червоної книги України. Загальна вага виловленої риби 20,0 кг. 

 

Підрахунки показали, що зазначеними діями громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму 25307,00 грн. 
Матеріали передані в Ківерцівський районний суд для вирішення питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 Кримінального Кодексу України.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

 

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області просить всіх свідомих громадян не бути байдужими до варварського знищення риби та при виявленні випадків браконьєрського лову терміново повідомляти органи рибоохорони за цілодобовими телефонами «гарячої лінії» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40 або найближче відділення міліції, Держекоінспекцію, місцеві органи самоврядування. 

 

Завідувач сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Климнюк Олександр

Начальник відділу охорони водних біоресурсів Починок Сергій
Категорія: Новини | Переглядів: 257 | Додав: Live | Дата: 20.09.2013

 

З 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру». 


Даний закон та зміни до статті 51 Водного кодексу України встановлюють новий порядок надання водних об’єктів (їх частин) в користування на умовах оренди для цілей аквакультури.

Відповідно до прийнятих змін, чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання у користування водних об’єктів.

1. Водні об’єкти (водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються в користування на умовах оренди відповідно та в порядку, передбаченому статтею 51 Водного кодексу України, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей.

Водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.

Типовий договір оренди водних об’єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Порядок розроблення паспорта водного об’єкта затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за № 775/23307.

Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.05.2013 № 236 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за № 986/23518.

Крім того, пропонуємо застосовувати норми Водного кодексу України в цілому, та поряд зі статтею 51 враховувати норми статті 47.

 

Відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, передбачених законом. 


Такими випадками, є зокрема зазначені у статті 47 Водного кодексу України можливість та порядок обмеження права загального водокористування.

Відповідно до положень зазначеної статті на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

2. Частини рибогосподарських водних об’єктів та рибогосподарські технологічні водойми надаються в користування на умовах оренди для цілей аквакультури відповідно до статті 14 Закону України «Про аквакультуру».

Рибогосподарською технологічною водоймою є штучно створена водойма спеціального технологічного призначення, що визначається технічним проектом та/або паспортом, яка наповнюється штучно за допомогою гідротехнічних споруд і пристроїв та призначена для створення умов існування і розвитку об’єктів аквакультури.

Надання рибогосподарської технологічної водойми в користування ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 313 | Додав: Live | Дата: 06.09.2013

Уряд посилив відповідальність суб’єктів господарювання та громадян за порушення природоохоронного законодавства, зокрема, за нанесення шкоди заповідним територіям. Відповідну постанову «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд» Кабінет Міністрів України прийняв 24 липня 2013 року.
Проект постанови розроблено на виконання вимог статті 8 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо встановлення підвищеної відповідальності за порушення режиму, знищення та пошкодження заповідних природних комплексів та об’єктів як таких, що підлягають особливій охороні.
Реалізація зазначеного нормативно-правового акту дасть змогу посилити відповідальність суб’єктів господарювання та за порушення вимог природоохоронного законодавства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду та забезпечити виконання вимог законодавства щодо впровадження підвищеної відповідальності у порівнянні з територіями, що не мають спеціального охоронного статусу. 
У порівнянні з попередніми таксами, розміри відшкодування збільшено у 5-20 разів. Покарання за незаконний вилов риби незалежно від розміру складе, зокрема, за осетрових – 4513 грн. / екз. (раніше – 550 грн.), сома – 752 грн. (94 грн.), судака – 903 грн. (55 грн.), щуку – 602 грн. (55 грн.).Наразі площа територій та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) складає майже 3 млн. 651 тис. га, що становить 6,05% усієї території України.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
 та регулювання рибальства Волиньрибоохорони              Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 346 | Додав: Live | Дата: 05.09.2013

Волинь – одна зі найбагатших в Україні на водні ресурси областей. Одних тільки річок у нас 137, озер – 268, та значна кількість штучно створених водних об’єктів. Це робить наш край надзвичайно сприятливим для риболовлі і відпочинку на воді. Рибалку на Стиру та Прип’яті, менших річках та озерах приваблює тисячі місцевих жителів, постояти з вудкою чи спінінгом на річках полюбляє і багато громадян, які приїздять до нас і з інших областей.
Державний нагляд за охороною, використанням і відтворенням водних біоресурсів здійснює Волиньрибоохорона. Останнім часом її співробітники більше приділяють уваги відтворенню риби у водоймах. А прийняття нормативних актів, що значно посилили відповідальність за незаконний вилов риби, багато у кого відбили бажання виїздити на водойми із сітками чи іншими забороненими знаряддями лову. 
Обстежуючи водні об’єкти Нововолинської рибоохоронної дільниці, інспектори виявили поблизу р. Західний Буг в с. Заставне Іваничівського району незначні за площею та глибиною водойми, що утворилися після сходження повеней та паводків. В них залишилося багато молоді риб, яка скоро загине внаслідок висихання водойм. Щоб цього не сталося, рибу необхідно було виловити і випустити до річки.
Керівництвом Волиньрибоохорони було прийнято рішення організувати спільно з громадськістю рятування молоді водних біоресурсів із зазначених водних об’єктів, шляхом переселення в основне русло річки Західний Буг. 
Інспектори рибоохорони спільно з громадськими помічниками, озброївшись любительськими знаряддями лову, тарою для перевезення риби, гужовим транспортом, іншим інвентарем, вирушили 31 серпня 2013 р. до зазначених водних об’єктів.
Перед початком роботи набрали води у велику бочку на возі, і тоді почали виловлювати рибу. Улов виливали до великої бочки, а потім цю бочку везли до річки, де перекидали у воду. Випущена риба спочатку крутилася ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 271 | Додав: Live | Дата: 05.09.2013

Забруднюючих речовин у воді річки Турія, власне, на пляжі Ковеля, не виявили. Перевірку ініціювали через те, що у водах річки виявили певну кількість неживої риби. 
Держекоінспекція в області проаналізувала гідрохімічні показники проб води річки Турія, відібраних спільно з представниками Волиньдержрибохорони в місцях виявлення неживої риби 2 вересня. 
Для перевірки на вміст забруднюючих речовин відібрали воду на середині, біля правого та лівого берегів річки Турія в районі пляжу Ковеля. 
За результатами досліджень перевищень вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах води не виявили. 
Ситуацію і надалі контролюватимуть спеціалісти Держекоінспекції у Волинській області та Волиньдержрибохорони. 
Також ми звертаємось до усіх небайдужих до природи нашого краю громадян. 
Якщо Ви стали свідком порушення законодавства про охорону природи, звертайтесь за телефоном гарячої лінії Державної екологічної інспекції у Волинській області 72 – 33 – 96, - йдеться у повідомленні прес-служби відомства.-

Джерело www.volynnews.com
Категорія: Новини | Переглядів: 232 | Додав: Live | Дата: 04.09.2013

2 вересня 2013 р. на гарячу лінію Волиньрибоохорони надійшло повідомлення про загибель риби на р. Турія в м. Ковель в районі міського пляжу. На місце події оперативно виїхали державні інспектори Ковельської дільниці Волиньрибоохорони. Вони візуально обстежили р. Турію. Окрім того, відібрали проби води для визначення вмісту забруднюючих речовин та направили спеціалістам відділу інструментально – лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Волинській області.


 Про виявлені факти було повідомлено керівництво Ковельської міської ради. Реакцією влади було створення міжвідомчої робочої групи до складу якої включено спеціалістів рибоохорони, ветеринарної медицини, Держсанепідслужби, служби з надзвичайних ситуацій, міської ради та ін. Наразі проводяться відповідні заходи (обстеження, відбір проб води, їх аналіз), про результати роботи робочої буде повідомлено додатково. 
Крім того, 3 вересня інспекторами рибоохорони було обстежено р. Турія вверх по течії в межах Турійського району, фактів загибелі риби не виявлено.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 223 | Додав: Live | Дата: 03.09.2013

З 12 по 18 серпня 2013 р. співробітники сектору оперативної роботи Волиньрибоохорони проводили оперативний рейд на водоймах Старовижівського, Любомльського, Камінь-Каширського, Маневицького районів. В ході проведення рибоохоронного рейду було викрито 21 порушення природоохоронного законодавства, вилучено 19 заборонених знарядь лову, затримано 17,5 кг риби. Збитки, завдані рибному господарству становлять 38 248 грн.
Зокрема найбільш резонансними були наступні порушення.
15.08.2013 р. на оз. Глухівське Старовижівського району був затриманий житель с. Глухи, який займався незаконним виловом риби за допомогою промислових знарядь лову – трьох сіток. Дозволу на вилов риби не мав. Під час незаконних дій встиг зловити велику кількість риби: лин – 88 екз., плітка – 36 екз., карась звичайний (золотий)– 6 екз., окунь – 25 екз. загальною вагою 8,0 кг. Розмір збитків становить 15 937 грн.


16.08.2013 р. на оз. Ягодинське Любомльського району було затримано групу осіб в складі двох чоловік – жителів с. Римачі Любомльського району, які займалися незаконним виловом риби за допомогою двох сіток. При цьому, для того, щоб не привертати увагу, вони видавали себе за рибалок-любителів, використовуючи спінінги та дерев’яний човен. Однак обдурити інспекторів їм не вдалось. Зазначені громадяни незаконно піймали 180 пліток, 5 щук, 3 лящі, 28 окунів загальною вагою 8,0 кг, чим завдали збитків на суму 17 986 грн.
Цього ж дня на цьому ж озері було затримано ще двох осіб, жителі сіл Руда та Римачі, які також рибалили за допомогою двох сіток. Щоправда їх улов був дещо меншим: 1 щука, 2 карася сріблястих, 42 плітки, 4 окуня, 2 ляща загальною вагою 1,5 кг. Підрахунок показав, що завданий збиток становить 4 352 грн.


Варто зазначити, що частину улову становив карась звичайний (золотий) Carassius carassius, який з метою збереження і відтворення рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення, занесений до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид.
Всі громадяни, які були затримані, постануть перед судом, і, крім завданих збитків, їм доведеться сплатити ще й значні штрафи, а в окремих випадках можливе притягнення до кримінальної відповідальності.
Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний державний інспектор сектору
оперативної роботи Волиньрибоохорони Петро Логвін

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 318 | Додав: Live | Дата: 21.08.2013

З 15 по 29 липня 2013 р. фахівці Волиньрибоохорони спільно із представниками районних державних адміністрацій провели цільове навчання орендарів водних об’єктів з питань виробництва товарної риби та ефективності використання рибних запасів. На навчальні семінари були запрошені всі орендарі рибогосподарських водних об’єктів області.


Зазначені заходи проводились практично в кожному районному центрі на базі райдержадміністрацій, до яких долучились представники Державної екологічної інспекції у Волинській області, районних центрів зайнятості, управлінь Держземагентства в районах, ЗМІ та ін. 
Перед учасниками заходу виступали співробітники сектору іхтіології та регулювання рибальства Волиньрибоохорони: завідувач сектору Олександр Климнюк та кандидат біологічних наук, головний спеціаліст Василь Бігун. Вони поінформували про останні зміни у нормативно-правовій базі щодо користування водними об’єктами, роз’яснили вимоги законодавства в сфері рибогосподарської діяльності. Доповідачі зосередили увагу присутніх на роз’ясненні положень Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» та Закону України «Про аквакультуру», який визначає принципи державної політики, основні засади розвитку і функціонування аквакультури, правові основи діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері аквакультури (набув чинності 1 липня 2013 р.).
Крім того було ознайомлено з наказами Мінагрополітики, якими затверджено:
- спеціальні форми первинної документації для суб’єктів рибного господарства в галузі аквакультури;
- форму звітності № 1А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 20__р.» та встановлено терміни її подачі;
- зони аквакультури (рибництва) та рибопродуктивності по регіонах України (для водойм Волинської області становить 500 кг/га при екстенсивному та 1400 кг/га при інтенсивному веденні рибного господарства).
Наголошувалось на необхідності забезпечення раціонального використання рибогосподарських водних об’єктів, спеціалісти повідомили якими шляхами цього можна максимально досягти. Також фахівці Волиньрибоохорони ознайомили запрошених орендарів з найсучаснішими технологіями вирощування товарної риби та ефективності використання та примноження рибних запасів.
Під час заходу організатори навчання відповіли на численні запитання присутніх та надали їм корисні інформаційні матеріали.
Орендарі рибогосподарських водних об’єктів відзначили, що заходи подібного роду є надзвичайно пізнавальними та корисними, сприяють розвитку рибної галузі Волині.

Головний спеціаліст сектору
іхтіології та регулювання рибальства
Волиньрибоохорони                                     Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 1244 | Додав: Live | Дата: 30.07.2013

28 липня 2013 р о 12.45 год. в ході проведення оперативного рейду співробітниками Маневицької дільниці Волиньрибоохорони спільно з працівниками УТМР Маневицького району та громадськістю на старому руслі р. Стир Годомицької сільської ради Маневицького району було затримано групу осіб в складі трьох чоловік, які займалися незаконним виловом риби за допомогою забороненого знаряддя лову кустарного виробництва - «кловні». Ними виявились 2 жителі м. Луцьк та 1 житель м. Ківерці, які прибули на водойму автомобілем «Мерседес-Спрінтер».
Під час незаконних дій зловили велику риби: щука – 105 екз., плітка – 1 екз., карась сріблястий – 1 екз., ротан – 2 екз. загальною вагою 8,0 кг.


Підрахунки показали, що зазначеними діями громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму на суму 35836 грн.
Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 Кримінального Кодексу України.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний спеціаліст сектору іхтіології 
 та регулювання рибальства Волиньрибоохорони                Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 200 | Додав: Live | Дата: 30.07.2013

24 липня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд».

Проект постанови розроблено на виконання вимог статті 8 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо встановлення підвищеної відповідальності за порушення режиму, знищення та пошкодження заповідних природних комплексів та об’єктів як таких, що підлягають особливій охороні.

Реалізація зазначеного нормативно-правового акту дасть змогу посилити відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог природоохоронного законодавства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду та забезпечити виконання вимог законодавства щодо впровадження підвищеної відповідальності у порівнянні з територіями, що не мають спеціального охоронного статусу.

Покарання за незаконний вилов риби складе, зокрема, за осетрових – 4513 грн./шт. (раніше – 550 грн.), сома – 752 грн. (94 грн.), щуку – 903 грн. (55 грн.). За молюсків доведеться заплатити по 2,5 тис. грн./т (480 грн.).
Категорія: Новини | Переглядів: 979 | Додав: Live | Дата: 25.07.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 31 32 »