Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про аквакультуру». "За" проект закону проголосували 260 народних депутатів з мінімально необхідних 226. 

Відповідно до закону, аквакультура (рибництво) - це сільськогосподарська діяльність зі штучного розведення, утримання та вирощування об'єктів аквакультури в цілому або частково контрольованих умовах з метою отримання сільськогосподарської продукції (продукції аквакультури), ведення селекційно-племінної роботи, інтродукції, переселення, акліматизації та реакліматизації гідробіонтів, поповнення запасів водних біоресурсів, збереження їх біорізноманіття, а також надання рекреаційних послуг.

Об'єкти аквакультури можуть перебувати у державній, комунальній або приватній власності.

Не можуть перебувати у приватній власності об'єкти аквакультури, що потрапили в умови природної волі за межі наданих суб'єктам аквакультури у користування рибогосподарських водних об'єктів (їх частин), рибогосподарських технологічних водойм, акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України або цілеспрямовано вселені у водні об'єкти (їх частини).

Відповідно до закону, Кабінет міністрів України забезпечує проведення держполітики, надає надання в користування акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, а також визначення їх меж (координат), що надаються для цілей аквакультури.

За напрямками діяльності аквакультура може здійснюватися з метою: отримання товарної продукції аквакультури та її подальшої реалізації (товарна аквакультура) штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів, надання рекреаційних послуг.

Основними напрямками отримання товарної аквакультури може бути випасна, ставкова і індустріальна аквакультура.
Аквакультура здійснюється на підставі ліцензії і видається відповідно до закону.

Надання в користування акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, визначення їх меж (координат) для цілей аквакультури (марикультури) здійснюється Кабінетом міністрів Україні на конкурентних засадах.

Плата за використання акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, а також виключної (морської) економічної зони України прирівнюється до збору за спеціальне використання води, розмір якої обчислюється і стягується за правилами, встановленими для спеціального використання води.

Закон вступить в силу 1 червня 2013 р.

За матеріалами РБК-Украина
Категорія: Новини | Переглядів: 347 | Додав: Live | Дата: 10.07.2012

Нещодавно під час проведення рибооохоронного рейду по рибогосподарських водних об’єктах Іваничівського району старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком було затримано двох громадян Олексія К. та Володимира С., які здійснювали незаконний лов водних біоресурсів (риби), у річці Західний Буг, біля села Заставне Іваничівського р-ну, Волинської області, забороненим знаряддям лову – кловнею.  

Під час незаконного лову цінних видів риб, вищезазначені особи піймали 6 екземпляр риби «плітка», загальною вагою 150 гр., чим завдали збитку рибному господарству України на суму 510 грн.

Як розповів провідний юрисконсульт Волиньдержрибоохорони Андрій Лапків, на даних осіб були складені адміністративні протоколи за ст. 85 ч. 4 КУпАП, заборонене знаряддя лову – кловня вилучена.  

Матеріали передані до Іваничівського районного суду для притягнення вказаних громадян до адміністративної відповідальності.   

За незаконний вилов риби із застосуванням заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів із відшкодуванням завданих державі збитків.   

Категорія: Новини | Переглядів: 421 | Додав: Live | Дата: 10.07.2012


Екологи обстежували Турію, – інформує «Волинська правда».

Державною екологічної інспекцією у Волинській області спільно з представниками Волиньдержрибохорони та ДУ ВРДЛВМ 4 липня 2012 проведено візуальне обстеження річки Турія в районі міста Ковель – села Гішин та відібрано проби води для визначення вмісту забруднюючих речовин. Повідомили у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

В районі села Бахів, нижче скиду очисних споруд Ковельського УВКГ, на поверхні річки виявлено білувату жирну пляму. В повітрі відчувався неприємний запах.

Випадків масової загибелі риби не виявлено.

За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах вод відділом інструментально-лабраторного контролю встановлено:

– рівень розчиненого кисню у річці Турія в районі села Гішин становить 0,8 млг/л при нормі 4-6 млг/л. Температура води 260С;

– перевищують вимоги гранично допустимих скидів стічні води Ковельського УВКГ по амонію сольовому в 2,7 рази, по нітритах – в 2,5 рази;

– в річці Турія вище випуску очисних споруд міста Ковель перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин по амонію сольовому в 1,6 рази; по нітритах в 12,5 рази; по залізу загальному в 6,7 рази; по фосфатах в 1,6 рази;

– на мосту села Бахів, який знаходиться нижче випуску очисних споруд, перевищення допустимих норм по амонію сольовому в 2,2 рази; по нітритах в 8,13 рази; по залізу загальному в 6,66 рази; по фосфатах в 1,7 рази;

– в руслі річки Турія біля села Гішин перевищення ГДК по залізу загальному в 1,3 рази; по хімічному споживанні кисню в 1,6 рази;

– в заплаві річки Турія біля села Гішин перевищення норм по залізу загальному в 2,96 рази, по хімічному споживанні кисню в 1,3 рази.


Категорія: Новини | Переглядів: 185 | Додав: Live | Дата: 09.07.2012

                       

Завдяки кропіткій праці, відданості справі, наполегливості, високому професіоналізму користувачів, що займаються розведенням та вирощуванням водних біоресурсів здійснюється примноження рибних запасів нашої синьоокої Волині. Завдяки цьому наші водойми переповнюються шанувальниками найбільш доступного, найбільш масового і прекрасного виду відпочинку – любителями-рибалками. 

Щиро вітаю усіх причетних до професійного свята Дня рибалки:  користувачів, орендарів та любителів-рибалок із святом. Бажаю наснаги у нашій нелегкій справі – збереженні та примноженні водних біоресурсів, їх раціональному використанню.

Любителям рибалки зичу, щоб цей відпочинок завжди хвилював і радував уловами та щирим спілкуванням з природою.

Усім Вам бажаю сил і великого особистого щастя, радості, гарного настрою, енергії, ентузіазму і завзяття у повсякденній праці, щасливого та КЛЬОВого життя.

 

З повагою, начальник Головного державного управління охорони,

використання і відтворення водних живих ресурсів 

та регулювання рибальства у Волинській області

Т.М. Куньчик

Категорія: Новини | Переглядів: 183 | Додав: Live | Дата: 05.07.2012

Протягом ІІ кварталу 2012 р. основна увага Волиньдержрибоохорони приділялась трьохмісячнику по охороні риби та інших водних живих ресурсів згідно з яким було організовано та проведено широкомасштабну рибоохоронну операцію під умовною назвою «Нерест».

Під час цього було проведено 101 рибоохоронний рейд по рибогосподарських водних об’єктах та ринках області. Під час яких було викрито 311 порушень природоохоронного законодавства, а саме: 153 порушень правил рибальства (ч.3 ст.85  КУпАП), 102  грубих порушень правил рибальства (ч.4 ст.85  КУпАП),  4 порушень по незаконному збуту заборонених знарядь вилову риби (ст. 85-1 КУпАП), 17 порушень правил збуту риби (ст.88-1 ч.1 КУпАП), 12 порушень по невиконанню приписів та законних вимог і розпоряджень органів рибоохорони (ст. 188-5 КУпАП), складено 23 безгосподарських акти, видано 3 приписи, вилучено 331 знаряддя лову та затримано 197,91 кг риби.

Основна увага інспекторського складу Волиньдержрибоохорони приділялась викриттю грубих порушень правил рибальства (за ст. 85 ч.4 КУпАП) – яких виявлено 102, з яких 

58 справ з нанесеними збитками рибному господарству на загальну суму 57356 грн. Матеріали по даних правопорушеннях передано в суди для притягнення винних до адмінвідповідальності.

З них 10 справ на 18 осіб передано у слідчі органи для порушення кримінальних справ, з нанесенням збитків державі на загальну суму 38 513,50 грн.

Категорія: Новини | Переглядів: 225 | Додав: Live | Дата: 04.07.2012

27 червня 2012 р. у Волинському обласному управлінні агропромислового розвитку за участю працівників Волинського обласного осередку ВГО «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб», представництва редакції «Баланс-Агро», спеціалістів Волиньдержрибоохорони, державної інспекції з питань праці в області, державної податкової служби в області, проводився семінар-практикум для сільськогосподарських підприємств, в тому числі суб’єктам аквакультури, на якому було розглянуто наступні питання:
1. Оплати праці та її індексація.
2. Дотримання вимог Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних. Відпрацювання помилок. Усунення відхилень між Реєстром виданих та отриманих податкових накладних та ЄРПН.
3. ПДФО. Порядок заповнення Форми- 1ДФ.
4. Амортизаційна політика сільськогосподарських підприємств: особливості, застереження, податкові наслідки.
5. Методи оцінки біологічних активів у відповідності до ПСБО 30 "біологічні активи"
6. Визначення собівартості продукції рослинництва: проблемні питання і шляхи їх вирішення.
7. Ведення суб’єктами аквакультури обліку вилучення водних біоресурсів, внесення добрив, кормів, проведення зариблення. Оформлення первинної документації та подача річної статистичної звітності до територіального органу рибоохорони за затвердженою формою № 1А–риба «Виробництво продукції аквакультури за 20____р.».

Провідний іхтіолог Волиньдержрибоохорони Олександр Климнюк


Категорія: Новини | Переглядів: 161 | Додав: Live | Дата: 03.07.2012

Під час рейдів, окрім здійснення контролю за незаконним виловом риби та інших водних біоресурсів на водоймах області, не оминають увагою рибінспектори і волинських ринків. 

13 червня під час проведення рибоохоронної операції «Ринок» старшим державним інспектором Володимиром Жигалюком на центральному ринку смт. Іваничі було затримано громадянина Анатолія В., який займався незаконним продажем забороненого знаряддя добування риби та інших водних біоресурсів - сітки.

Як розповів провідний юрисконсульт Волиньдержрибоохорони Андрій Лапків, 12 травня 2011 р. Верховною Радою України внесено зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством. Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні. Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів. Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, передбачена і адміністративна відповідальність за незаконну торгівлю забороненими знаряддями лову.

На даного громадянина працівником рибоохорони складено адмінпротокол, який переданий в Іваничівський районний суд для вирішення питання про притягнення громадянина Анатолія В.  до адміністративної відповідальності.

За незаконне виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об'єктів тваринного або рослинного світу передбачена адміністративна відповідальність, відповідно до ст. 85-1 КУпАП та штраф в розмірі від 153 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Для забезпечення збереження риби та інших водних живих ресурсів управління рибоохорони просить громадян не бути байдужими до порушень природоохоронного законодавства та своєчасно повідомляти про варварське знищення риби із застосуванням заборонених знарядь лову: електроструму, вибухівок, сітних знарядь лову в органи рибоохорони по цілодобових телефонах «гарячої лінії»: 067-360-78-40 та 0332 (24-35-77). 

Категорія: Новини | Переглядів: 245 | Додав: Live | Дата: 26.06.2012

15 червня 2012 р. вранці о 5 годині 30 хвилин під час рибоохоронного рейду
на рибогосподарському водному об’єкті – ставі в урочищі Вигін, що знаходиться
на території Великоведмезької сільської ради Маневицького району старшим
державним інспектором Волиньдержрибоохорони Леонідом Поліщуком було затримано
надзвичайного браконьєра – Котика Бориса, який, не дивлячись на ранню пору, на
даний момент уже встиг упіймати у свої «кігті» 9 екз. товстолоба, 4 екз. сазана
(коропа), 1 екз. - амура білого, 2 екз. – плітки, 2 екз. лина, 2 екз. карася і
1 щуку, загальною вагою 8 кг.

У результаті зайняття незаконним рибним промислом Котик Борис завдав
рибному господарству України збитків на значну суму 4556,00 грн.

Незаконний вилов водних біоресурсів громадянин Котик Борис здійснював за
допомогою 10 промислових знарядь лову – сіток.

Як повідомив провідний юрисконсульт Волиньдержрибоохорони Андрій Лапків,
матеріали по даному факту направлені у Маневицький районний суд.

За вказані дії передбачена адміністративна відповідальність та штраф в
розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення
правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів.
Окрім штрафу із громадянина Котика Бориса буде стягнута заподіяна шкода,
завданарибному господарству України,
внаслідок незаконного зайняття рибним промислом на значну суму 4556,00 грн.

Категорія: Новини | Переглядів: 168 | Додав: Live | Дата: 19.06.2012

Під  час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Волиньдержрибоохорони вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які відразу передаються склад конфіскованого майна чи здавалися до відповідних судів, як доказова база до адміністративних матеріалів. 

За рішеннями судів, по вилучених заборонених знаряддях лову риби у браконьєрів та в міру накопичення безгосподарських знарядь комісією по оцінці конфіскованого та безгосподарського майна та подальшого розпорядження ним, в присутності податкових ревізорів-інспекторів відділу роботи з безгосподарським майном управління погашення прострочених податкових зобов'язань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції і державних виконавців підрозділу примусового виконання рішень ДВС знищено 181 браконьєрське знаряддя лову, серед яких промислові знаряддя лову - сітки, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», загальною довжиною близько 7 кілометрів.

Серед найбільш популярних знарядь та засобів лову серед браконьєрів залишаються: промислові знаряддя лову - сітки, неводи, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», металеві ості, кловні, «крила», «павуки».

Покращити ситуацію щодо зменшення браконьєрства на водних плесах можуть зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством, що прийняті Верховною Радою України 12 травня 2011 р. і набули чинності в червні 2011 року, Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні. Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів.

Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Волиньдержрибоохорона нагадує про заборону реалізації заборонених знарядь лову на ринках області підприємцями та фізичними особами.

Виготовлення, збут заборонених знарядь добування риби карається накладенням штрафу від 158 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. У випадку застосування заборонених знарядь для вилову риби передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

А якщо було допущено масове винищення риби, буде застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 3400 – 6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних живих рес... Читати далі »

Категорія: Новини | Переглядів: 227 | Додав: Live | Дата: 13.06.2012


28 квітня 2012 р. під час проведення рибооохоронного рейду по рибогосподарських водних об’єктах Іваничівського району старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком за участю громадських інспекторів рибоохорони та працівників Нововолинського МВ УМВС України було затримано громадян Миколу Холмецького та Василя Лиса в яких виявлено промислові знаряддя лову – 8 (вісім) сіток, без дозволу на промисел та гумовий човен в заборонений нерестовий період біля рибогосподарського водного об’єкта р. Західний Буг поблизу села Мовників Іваничівського району. Під час встановлення вищезазначених осіб, що порушили природоохоронне законодавство з’ясувалося, що Микола Холмецький є головою Іваничівської районної організації УТМР і в його діях окрім порушення природоохоронного законодавства в нерестовий період вбачається ще й присвоєння владних повноважень. У затриманих Миколи Холмецького та Василя Лиса вилучено цінні породи риб: лящ – 8 екз., плітка – 18 екз., окунь – 11 екз., йорж – 5 екз., плоскирка – 2 екз., всього 44 екз. риб, загальною вагою 8,65 кг., чим завдано рибному господарству України збитків на значну суму 3230,00 грн.Під час затримання жодного документа, що підтверджує законність перебування Холмецького М. та Лиса В. на даному рибогосподарському водному об’єкті не було надано. Також в наявності у них не було жодних матеріалів, що підтверджують факт вилучення знарядь лову - сіток та водних біоресурсів (риби) з природного середовища. 
Під час затримання Холмецький М.М. чинив злісну непокору, не виконував законні вимоги старшого державного інспектора Волиньдержрибоохорони Жигалюка В.В. та працівників Нововолинського МВ УМВС України чим чинив перешкоду для з’ясування обставин справи. Забороняв гр. Лису В.І. відкрити автомобіль для проведення огляду працівниками міліції. Матеріали по даному факту були направлені в прокуратуру Іваничівського району для з’ясування обставин правомірності дій Миколи Холмецького та Василя Лиса. Іваничівською прокуратурою розглянуто дані матеріали та направлено їх у Іваничівський РВ УМВС України у Волинській області для організації дослідчої перевірки за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 249, 353 КК України.Довідково: Стаття 249. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом 1. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, - карається штрафом від ста (1700 грн.) до двохсот (3400 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.Стаття 353 Кримінального Кодексу України - Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи 1. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь, - карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) або... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 418 | Додав: Live | Дата: 07.06.2012

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 24 25 »