Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
За 2013 р. особовим складом Волиньрибоохорони всього викрито 1334 порушень природоохоронного законодавства на водоймах та ринках області. На основі аналізу оперативної обстановки вживалися заходи реагування за конкретними напрямками роботи: водойми, ринки, шляхи транспортування. Особливу увагу було приділено рибоохоронним рейдам, спрямованим на попередження незаконного лову, реалізації водних біоресурсів та заборонених знарядь лову (операції «Нерест», «Ринок»), а також попередження та профілактика можливих порушень серед рибалок-любителів. У результаті рибоохоронних заходів затримано 1235 осіб, які грубо порушили законодавство та здійснювали незаконний вилов риби. Так звані «горе-рибалки» озброївшись риболовецькими сітками і думко про те, що риби їм потрібно більше всіх, виходили на водойми і незаконно виловлювали рибу. Проте не всім порушникам вдалось доставити здобич додому, тому що на заваді ставали пильні інспектори рибоохорони, які чомусь не хочуть спати ні вдень ні вночі. За підсумками року порушники, які були затримані на водоймах наловили риби загальною вагою 2435 кг. Сума нанесених збитків рибному господарству чималенька і становить понад 367 тис.грн. Крім того всім порушникам доведеться сплачувати ще й штрафи на суму понад 123 тис. грн. Протягом 2013 р. Волиньрибоохороною виявлено 11 порушень, які скоїло 20 осіб, що містять ознаки кримінального злочину, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 249 КК України. Загальна сума збитків по всіх справах становить 121 500 грн. 
Якщо б на вищевказані суми порушники на ринку придбали рибу за середніми цінами (20 грн./кг), то змогли б посмажити близько 25 тон., самі поласувати та пригостити знайомих. Чи не варто задуматись, можливо вигідніше займатись законним любительським рибальством? 
Протягом 2013 р. вилучено 1074 сітних знарядь лову. Якщо взяти, що середня довжина сіток становитиме близько 50 м, то загальна довжина вилучених сіток становить понад 50 км. Це відстань від Хелма (Польща) до Любомля (Україна), або від Луцька до Горохова (Волинська область). Не мало! При середній вартості риболовецької сітки на стихійному ринку 130 грн. за 100 м. можна вважати, що заради незаконної наживи браконьєри витратили близько 70 тис. грн., а хтось і збагатився на кругленьку суму. На вказану суму можна було б придбати ще 3,5 тони риби. І це тільки враховуючи вилучені сітки, при цьому не враховано 173 одиниці знарядь кустарного виробництва та іншого майна (волоки, неводи, ятері, інші заборонені знаряддя лову) 8 транспортних та плавзасобів, які були вилучені у порушників. 
Крім рибоохоронних заходів проводилась іхтіологічна робота. Співробітниками управління постійно здійснювались спостереження за ходом нересту та зимівлі риби, контролювався гідрохімічний стан водного середовища. 
Одним з найбільш дієвих заходів для підвищення рибопродуктивності водойм є зариблення. За сприяння та участі Волиньрибоохорони у водойми області з метою відновлення чисельності популяцій та видового різноманіття було вселено понад 15 тон молоді різних видів риб, які згодом дадуть потомство та примножать рибні запаси області. Разом з цим, для поліпшення нересту аборигенних видів риб навесні були встановлені штучні нерестовища. Кількість штучних нерестових гнізд встановлених в 2013 р. ста ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 470 | Додав: Live | Дата: 08.02.2014

 

Днями під час рибоохоронного рейду державними інспекторами Волиньрибоохорони Жигалюком В.В. і Паходою Ю.М. на рибогосподарському водному об’єкті - заплаві річки Луга, що в селі Щенятин, Іваничівського р-ну був затриманий житель цього населеного пункту - Олександр А, який о 07-00 годині ранку, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів (риби), промисловими знаряддями лову - двома риболовецькими сітками, без дозволу на промисел. 
Під час незаконного лову цінних видів риб вищезазначена особа спіймала 20 екземплярів риби «плітка», загальною вагою 1 кг. чим завдано шкоди рибному господарству України на суму 1700 грн. 
На даного громадянина складений адміністративний протокол за ч.4 статті 85 КУпАП, матеріали скеровані в Іваничівський районний суд, знаряддя лову - 2 сітки, вилучено. 
Таким чином чоловікові загрожує штраф у розмірі від 340 до 680 гривень, окрім штрафу йому прийдеться сплатити збитки, завдані рибному господарстві України у сумі 1700 гривень. 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 236 | Додав: Live | Дата: 24.01.2014


Льодовий покрив та обмежене потрапляння сонячних променів у воду позбавляють її кисню, що ускладнює виживання усіх живих організмів. Перші ознаки задухи такі: в ополонках з’являється велика кількість жучків-плавунців, піднімається мальок риби, згодом чується специфічний запах. Найбільш чутливі до відсутності кисню щуки, окуні, плітки, коропи та лящі. 
Щоб уникнути задухи, прорубують великі ополонки – метр на метр – які мають займати 10% водойми, і встановлюють у них очеретяні снопи. Також створюють перепади води, щоб відбувалася взаємодія з киснем. 
Якщо власники водойм занедбають орендований об’єкт і виникне задуха, то вони будуть притягнуті до відповідальності – наголошують рибоохоронці краю. Згідно з договором, це може стати навіть причиною для позбавлення права користуватися водним об’єктом. 
Щороку Волиньрибохорона відстежує ситуацію у місцях можливого мору риби у зимовий період і закликає усіх небайдужих, у разі виявлення передумов екологічного лиха, телефонувати за номером гарячої лінії 0332 24 35 77, щоб спільними зусиллями зберегти та примножити водні біоресурси нашої синьоокої Волині. 


Завідувач сектору юридичного забезпечення
та роботи з персоналом Волиньрибоохорони                                                  Андрій Лапків
Категорія: Новини | Переглядів: 180 | Додав: Live | Дата: 24.01.2014

 

Волинянин вкрав понад 100 кілограм риби із ставка ПП «Садівська Дача». Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом»

У селі Білосток Луцького району близько опівночі чоловік прокрався на територію орендованої водойми приватного підприємства «Садівська Дача» і вкрав 120 кілограм живої риби. А саме – 100 кг коропа та 20 кг товстолоба. Здобич була у сітках у воді, тому багато труднощів не виникло у злодія, аби вкрасти рибу. Територія була не огороджена та не охоронялася. Також варто зазначити, що чоловік був напідпитку. Вартість матеріальної шкоди, якої спричинив чоловік ПП «Садівська Дача» складає 2 тисячі 300 гривень. 

Суд враховує те, що обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому злочині і вважає, що чоловік може виправитись без позбавлення волі. 

Тож, Луцький міськрайонний суд Волинської області засудив: керуючись статтею 185 КК України (крадіжка) обвинуваченого визнати винним у вчиненні злочину та призначити покарання у виді громадських робіт строком на 220 годин.

Підготував 
завідувач сектору юридичного забезпечення
та роботи з персоналом Волиньрибоохорони                                              Андрій Лапків
Категорія: Новини | Переглядів: 187 | Додав: Live | Дата: 10.01.2014


Надзвичайна ситуація сталася в переддень Нового року у Велимчому, що на Ратнівщині. Затятий рибалка який би, здавалось, добре повинен знати, що ламкий лід небезпечний для життя – та все ж пішов на озеро порибалити, пише Вісник і К. 
Для особистої безпеки поприв’язував до чобіт невеличкі дощечки й ними пішов по льоду. Але лід був занадто тонким і ті дощечки не допомогли – молодий чоловік посеред озера, метрів 170 від берега, провалився. 
Добре, що не пішов під лід. Відразу ж став кликати людей на поміч, а разом з тим й сам намагався вибратися з води, знявши з себе чоботи. Найперше почули його крик дві жіночки, які й собі загаласували і стали кликати людей, які позбігалися швидко, прихопивши, кому що на думку спало: вірьовки, дошки, сокири. Найперше, що впало в очі – човен, тож стали бити-рубати лід. Пробили льоду лише метрів десять і зрозуміли, що не встигнуть, дуже довго. А тоді хтось надумав добиратися на дошках. Спробували – вийшло. Найбільш сміливим виявився Іван Солов’янчук, сусід потерпілого, батько чотирьох малолітніх дітей. Він без вагань і роздумів першим кинувся на поміч. Став однією ногою на дошку, іншою відпирався і поїхав. Слідом за ним, метрів через десять, таким же способом поїхав Олександр Сас, батько двох дітей, староста храму. Вони удвох, склавши до купи кілька мотузок витягли Петра на лід. А далі уже його тягли усі, хто зачепився за мотузок. Метрів за сто від берега Петро знову провалився у воду і випустив із рук рятівну мотузку. Після другої спроби Петро обв’язався нею, і, нарешті, його дотягли до берега. Там уже чекала «швидка допомога», люди з теплими ковдрами. 
Петра доставили у центральну районну лікарню, у відділення інтенсивної терапії. На щастя, він живий і здоровий.

Нагадуємо про необхідність суворого дотримання правил безпеки на водоймах у зимовий період.
Існують універсальні правила безпечної поведінки на льоду. Найперше - взагалі не виходити на крижані водойми. Любителям зимової риболовлі потрібно знати, що не можна пробивати поруч багато ополонок, збиратися великими групами в одному місці, пробивати ополонки на переправах, ловити рибу біля вимоїн, натомість потрібно завжди мати біля себе міцну мотузку завдовжки 10-20 метрів.


Підготував
завідувач сектору юридичного забезпечення 
та роботи з персоналом Волиньрибоохорони                               Андрій Лапків


Категорія: Новини | Переглядів: 190 | Додав: Live | Дата: 09.01.2014


У зимовий період, коли наші водойми вкриваються кригою, у багатьох регіонах на них продовжується доволі активна та різноманітна діяльність людини – від любительського та промислового рибальства, проведення рибоохоронних заходів, обладнання льодових переправ до відпочинку населення на ковзанах.
Незнання заходів безпеки або нехтування ними під час знаходження на водоймах у період льодоставу може призвести до непоправимих наслідків та загибелі людей.
Нагадуємо громадянам заходи безпеки на льоду:
1. У зимовий період місцеві засоби масової інформації під час публікації або передачі метеозведень чи прогнозів погоди повинні надавати інформацію про товщину та міцність льоду на місцевих водоймах і особливо попереджати про його ослаблення під час відлиг чи танення льоду.
2. Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льоду може бути різною.
Міцність льоду можна частково визначити візуально.
На водоймах безпечним вважається лід ( при температурі повітря нижче 0° С ) :
для однієї людини - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7-10 см ( лід блакитного кольору найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірого – свідчить про присутність води в товщі льоду);
для групи людей – товщиною не менше 15-20 см.


3. При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пешні. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
4. Під час руху по льоду необхідно звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.


5. Рухатись по льоду необхідно колоною, один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Транспортування малогабаритних, але важких речей, предметів необхідно проводити на санках, невеликих човнах.
6. Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликій ділянці пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи.
7. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальні засоби (жилет, нагрудник), лінь довжиною 20 м з петлею на одному кінці і невеликим грузилом на іншому. Незамінними для надання допомоги стануть санки або невеликий човен, драбина, дошка тощо.

Категорія: Новини | Переглядів: 436 | Додав: Live | Дата: 03.12.2013

17 листопада 2013 р. інспекторами Шацької рибоохоронної дільниці під час проведення рибоохоронного рейду було затримано двоє громадян, які здійснювали незаконний вилов риби на річці Турія біля с. Комарово Старовижівського району за допомогою остів – металевих заборонених колючих знарядь лову та дерев’яного човна вночі, використовуючи підсвічування.
Разом вони встигли зловили значну кількість цінної породи риби – щуки в кількості 44 екз. вагою 4,0 кг. Підрахунки показали, що зазначеними діями ці громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму 14 960 грн.
Матеріали справи направлено в Старовижівський районний суд для вирішення питання про притягнення до відповідальності.

Головний спеціаліст сектору
 іхтіології та регулювання рибальства                          Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 383 | Додав: Live | Дата: 28.11.2013


Фахівці землевпорядної служби Волині продовжують роботи із встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон. Про це розповів начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко. 
Сьогодні площа водоохоронних зон в області становить 86,8 тисячі гектарів, з них встановлені межі на площі 6,02 тисячі гектарів, або 7% від загальної площі.
За ІІІ квартали 2013 року фахівці виконали роботи зі встановлення на місцевості водоохоронних зон на площу 623 гектари.
Площа прибережних захисних смуг в області становить 29,6 тисячі гектарів, з них встановлені межі на площі 9,66 тисячі гектарів, або 32,6% від загальної площі, натомість встановлення меж прибережно захисних смуг за ІІІ квартали цього року фахівці встановили 1527 гектарів. 
«На сьогодні ми виконуємо ті зобов’язання, а саме встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон які планували виконати протягом 2013 року», - наголошує начальник Головного управління Держземагентства.

Джерело: www.volynnews.com
Категорія: Новини | Переглядів: 197 | Додав: Live | Дата: 19.11.2013

     

Нехай цей день принесе Вам почуття величності і гордості за свою невтомну працю і надалі рясно виблискує "живим сріблом" на голубій ниві. Нехай втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на радість Вашим рідним. 

Хай обходять Вас стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі.
Сердечно бажаємо Вам здоров'я, добра, чистого мирного неба, оптимізму і творчого натхнення у праці та житті.

З повагою,
 начальник Волиньрибоохорони                   Т.М. Куньчик
Категорія: Новини | Переглядів: 321 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013

 
Кабінет Міністрів України на засіданні ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір». Законопроект передбачає звільнення органів рибоохорони від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України. 
Законопроект розроблено з метою належного представлення органами рибоохорони Державного агентства рибного господарства України інтересів держави в судових інстанціях стосовно відшкодування збитків і втрат, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів у частині використання водних біоресурсів. 
Так, органами рибоохорони у 2012 році складено матеріалів щодо адміністративних правопорушень з нарахуванням відшкодування збитків, завданих державі, на суму понад 58,5 млн. грн. 
Державним бюджетом України на 2012 та 2013 роки Держрибагентству України та органам рибоохорони не передбачено видатки на сплату судового збору, тобто з моменту набуття чинності Закону України «Про судовий збір» позовна робота з відшкодування збитків державі належним чином здійснюватись не може. 
Також у законопроекті органи рибоохорони Держрибагентства України звільняються від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України.
Категорія: Новини | Переглядів: 189 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 33 34 »