Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
 

Волинянин вкрав понад 100 кілограм риби із ставка ПП «Садівська Дача». Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом»

У селі Білосток Луцького району близько опівночі чоловік прокрався на територію орендованої водойми приватного підприємства «Садівська Дача» і вкрав 120 кілограм живої риби. А саме – 100 кг коропа та 20 кг товстолоба. Здобич була у сітках у воді, тому багато труднощів не виникло у злодія, аби вкрасти рибу. Територія була не огороджена та не охоронялася. Також варто зазначити, що чоловік був напідпитку. Вартість матеріальної шкоди, якої спричинив чоловік ПП «Садівська Дача» складає 2 тисячі 300 гривень. 

Суд враховує те, що обвинувачений щиро розкаявся у вчиненому злочині і вважає, що чоловік може виправитись без позбавлення волі. 

Тож, Луцький міськрайонний суд Волинської області засудив: керуючись статтею 185 КК України (крадіжка) обвинуваченого визнати винним у вчиненні злочину та призначити покарання у виді громадських робіт строком на 220 годин.

Підготував 
завідувач сектору юридичного забезпечення
та роботи з персоналом Волиньрибоохорони                                              Андрій Лапків
Категорія: Новини | Переглядів: 184 | Додав: Live | Дата: 10.01.2014


Надзвичайна ситуація сталася в переддень Нового року у Велимчому, що на Ратнівщині. Затятий рибалка який би, здавалось, добре повинен знати, що ламкий лід небезпечний для життя – та все ж пішов на озеро порибалити, пише Вісник і К. 
Для особистої безпеки поприв’язував до чобіт невеличкі дощечки й ними пішов по льоду. Але лід був занадто тонким і ті дощечки не допомогли – молодий чоловік посеред озера, метрів 170 від берега, провалився. 
Добре, що не пішов під лід. Відразу ж став кликати людей на поміч, а разом з тим й сам намагався вибратися з води, знявши з себе чоботи. Найперше почули його крик дві жіночки, які й собі загаласували і стали кликати людей, які позбігалися швидко, прихопивши, кому що на думку спало: вірьовки, дошки, сокири. Найперше, що впало в очі – човен, тож стали бити-рубати лід. Пробили льоду лише метрів десять і зрозуміли, що не встигнуть, дуже довго. А тоді хтось надумав добиратися на дошках. Спробували – вийшло. Найбільш сміливим виявився Іван Солов’янчук, сусід потерпілого, батько чотирьох малолітніх дітей. Він без вагань і роздумів першим кинувся на поміч. Став однією ногою на дошку, іншою відпирався і поїхав. Слідом за ним, метрів через десять, таким же способом поїхав Олександр Сас, батько двох дітей, староста храму. Вони удвох, склавши до купи кілька мотузок витягли Петра на лід. А далі уже його тягли усі, хто зачепився за мотузок. Метрів за сто від берега Петро знову провалився у воду і випустив із рук рятівну мотузку. Після другої спроби Петро обв’язався нею, і, нарешті, його дотягли до берега. Там уже чекала «швидка допомога», люди з теплими ковдрами. 
Петра доставили у центральну районну лікарню, у відділення інтенсивної терапії. На щастя, він живий і здоровий.

Нагадуємо про необхідність суворого дотримання правил безпеки на водоймах у зимовий період.
Існують універсальні правила безпечної поведінки на льоду. Найперше - взагалі не виходити на крижані водойми. Любителям зимової риболовлі потрібно знати, що не можна пробивати поруч багато ополонок, збиратися великими групами в одному місці, пробивати ополонки на переправах, ловити рибу біля вимоїн, натомість потрібно завжди мати біля себе міцну мотузку завдовжки 10-20 метрів.


Підготував
завідувач сектору юридичного забезпечення 
та роботи з персоналом Волиньрибоохорони                               Андрій Лапків


Категорія: Новини | Переглядів: 188 | Додав: Live | Дата: 09.01.2014


У зимовий період, коли наші водойми вкриваються кригою, у багатьох регіонах на них продовжується доволі активна та різноманітна діяльність людини – від любительського та промислового рибальства, проведення рибоохоронних заходів, обладнання льодових переправ до відпочинку населення на ковзанах.
Незнання заходів безпеки або нехтування ними під час знаходження на водоймах у період льодоставу може призвести до непоправимих наслідків та загибелі людей.
Нагадуємо громадянам заходи безпеки на льоду:
1. У зимовий період місцеві засоби масової інформації під час публікації або передачі метеозведень чи прогнозів погоди повинні надавати інформацію про товщину та міцність льоду на місцевих водоймах і особливо попереджати про його ослаблення під час відлиг чи танення льоду.
2. Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льоду може бути різною.
Міцність льоду можна частково визначити візуально.
На водоймах безпечним вважається лід ( при температурі повітря нижче 0° С ) :
для однієї людини - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7-10 см ( лід блакитного кольору найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірого – свідчить про присутність води в товщі льоду);
для групи людей – товщиною не менше 15-20 см.


3. При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пешні. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
4. Під час руху по льоду необхідно звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.


5. Рухатись по льоду необхідно колоною, один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Транспортування малогабаритних, але важких речей, предметів необхідно проводити на санках, невеликих човнах.
6. Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликій ділянці пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи.
7. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальні засоби (жилет, нагрудник), лінь довжиною 20 м з петлею на одному кінці і невеликим грузилом на іншому. Незамінними для надання допомоги стануть санки або невеликий човен, драбина, дошка тощо.

Категорія: Новини | Переглядів: 420 | Додав: Live | Дата: 03.12.2013

17 листопада 2013 р. інспекторами Шацької рибоохоронної дільниці під час проведення рибоохоронного рейду було затримано двоє громадян, які здійснювали незаконний вилов риби на річці Турія біля с. Комарово Старовижівського району за допомогою остів – металевих заборонених колючих знарядь лову та дерев’яного човна вночі, використовуючи підсвічування.
Разом вони встигли зловили значну кількість цінної породи риби – щуки в кількості 44 екз. вагою 4,0 кг. Підрахунки показали, що зазначеними діями ці громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму 14 960 грн.
Матеріали справи направлено в Старовижівський районний суд для вирішення питання про притягнення до відповідальності.

Головний спеціаліст сектору
 іхтіології та регулювання рибальства                          Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 371 | Додав: Live | Дата: 28.11.2013


Фахівці землевпорядної служби Волині продовжують роботи із встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон. Про це розповів начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко. 
Сьогодні площа водоохоронних зон в області становить 86,8 тисячі гектарів, з них встановлені межі на площі 6,02 тисячі гектарів, або 7% від загальної площі.
За ІІІ квартали 2013 року фахівці виконали роботи зі встановлення на місцевості водоохоронних зон на площу 623 гектари.
Площа прибережних захисних смуг в області становить 29,6 тисячі гектарів, з них встановлені межі на площі 9,66 тисячі гектарів, або 32,6% від загальної площі, натомість встановлення меж прибережно захисних смуг за ІІІ квартали цього року фахівці встановили 1527 гектарів. 
«На сьогодні ми виконуємо ті зобов’язання, а саме встановлення прибережних захисних смуг та водоохоронних зон які планували виконати протягом 2013 року», - наголошує начальник Головного управління Держземагентства.

Джерело: www.volynnews.com
Категорія: Новини | Переглядів: 194 | Додав: Live | Дата: 19.11.2013

     

Нехай цей день принесе Вам почуття величності і гордості за свою невтомну працю і надалі рясно виблискує "живим сріблом" на голубій ниві. Нехай втілюються в життя Ваші плани, задуми та сподівання на радість Вашим рідним. 

Хай обходять Вас стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі.
Сердечно бажаємо Вам здоров'я, добра, чистого мирного неба, оптимізму і творчого натхнення у праці та житті.

З повагою,
 начальник Волиньрибоохорони                   Т.М. Куньчик
Категорія: Новини | Переглядів: 316 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013

 
Кабінет Міністрів України на засіданні ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір». Законопроект передбачає звільнення органів рибоохорони від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України. 
Законопроект розроблено з метою належного представлення органами рибоохорони Державного агентства рибного господарства України інтересів держави в судових інстанціях стосовно відшкодування збитків і втрат, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів у частині використання водних біоресурсів. 
Так, органами рибоохорони у 2012 році складено матеріалів щодо адміністративних правопорушень з нарахуванням відшкодування збитків, завданих державі, на суму понад 58,5 млн. грн. 
Державним бюджетом України на 2012 та 2013 роки Держрибагентству України та органам рибоохорони не передбачено видатки на сплату судового збору, тобто з моменту набуття чинності Закону України «Про судовий збір» позовна робота з відшкодування збитків державі належним чином здійснюватись не може. 
Також у законопроекті органи рибоохорони Держрибагентства України звільняються від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України.
Категорія: Новини | Переглядів: 186 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013


Після набрання чинності з 1 липня 2013 року Закону України «Про аквакультуру» природоохоронні органи, органи місцевого самоврядування почали отримувати чисельні звернення стосовно обґрунтованості законодавчих норм, які встановлюють новий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди для цілей аквакультури.
Як свідчать дані звернення, на місцях у орендарів водних об’єктів, громади та представників органів місцевого самоврядування виникло ряд непорозумінь та неоднозначних тлумачень положень Водного кодексу України та норм Закону України «Про аквакультуру».
Тому, з метою упорядкування надання водойм у користування на умовах оренди, застосування єдиного підходу до застосування норм законодавства, враховуючи пропозиції компетентних органів та громадських організацій, розпорядженням Волинської ОДА від 04.11.2013 р. № 451 затверджено Методичні рекомендації з організації надання водойм у користування на умовах оренди.
Крім того, утворено обласну комісію з питань організації надання водних об’єктів у користування на умовах оренди та затверджено її персональних склад, який включив представників облдержадміністрації, Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління екології та природних ресурсів, Волинського обласного управління водних ресурсів та ін.
Зазначене розпорядження розміщено на офіційному веб-сайті Волинської обласної державної адміністрації http://www.voladm.gov.ua/, з яким можна ознайомитись у розділі «Нормативно-правова база».

 Проведені заходи сприятимуть розвитку аквакультури на території області.


Головний спеціаліст сектору іхтіології 

та регулювання рибальства Волиньрибоохорони           Василь Бігун 

Категорія: Новини | Переглядів: 283 | Додав: Live | Дата: 08.11.2013

У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про аквакультуру» 01.07.2013 р. було внесено зміни в нормативно-правові акти, зокрема до Водного кодексу України.
З метою координації та узгодження дій природоохоронних органів в зазначеній сфері керівництво Волиньрибоохорони ініціювало проведення спільної міжвідомчої наради по здійсненню контролю за орендованими рибогосподарськими водними об’єктами. У нараді, яка відбулась 24 жовтня 2013 р. взяли участь керівництво та спеціалісти Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, Волинського обласного управління водних ресурсів та Західно–Бузького басейнового управління водних ресурсів.


У результаті проведення наради було проаналізовано останні зміни в нормативно-правовій базі та обговорено питання надання в оренду та використання водних об’єктів, що знаходяться на території природно-заповідного фонду та видачі погоджень на приспуск води з водних об’єктів, з метою проведення ремонтних робіт.
Крім того, було детально опрацьовано проект розпорядження Волинської обласної державної адміністрації «Про організацію надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
Спільні дії з іншими право- та природоохоронними службами є досить ефективними, тому вони і надалі будуть одними із першочергових заходів, які будуть використовуватись Волиньрибоохороною для організації роботи щодо виконання покладених завдань. Ефективність спільних заходів перевірена часом і дає хороші результати в роботі.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони             Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 165 | Додав: Live | Дата: 08.11.2013

29 жовтня 2013 р. у Луцьку на проспекті Соборності (біля РАГСу) відбувся святковий сільськогосподарський ярмарок, на якому можна було придбати готову продукцію від сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств області по цінах виробника.
Придбати на ярмарку можна було і місцеву прісноводну рибу, оскільки з метою створення сприятливих умов для реалізації рибної продукції та забезпечення нею населення області в рамках сільськогосподарського ярмарку на площі перед РАГСом у Луцьку проходив ярмарок «Риба Волині».


Власно вирощену свіжу рибу представили на розсуд лучан та гостей міста користувачі водойм не тільки Луцького, а й Шацького, Горохівського, Ківерцівського та ін. районів, зокрема: СГПП «Луцька рибоводно-меліоративна станція», ДП «Рибгосп Цумань» ВАТ Волиньрибгосп, приватні підприємці Чилій Ю.П., Балабух С.Є., Копилов А.Б. та ін. Продукція продавалась за доступними цінами, і волиняни купували рибу без усіляких торгівельних надбавок. Це було справжнє свято для любителів посмакувати рибою, адже торгували щукою, коропом, карасем, товстолобом, білим амуром.


Ярмарок відвідали представники дев’ятого засідання українсько-білоруської робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, серед яких: заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень, перший заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Леонід Маринич, заступник голови Волинської обласної ради Володимир Карпюк, фахівці профільних міністерств та обласних відомств обох країн, представники білоруських заводів та підприємств, що виробляють с/г продукцію, які позитивно оцінили роботу ярмарку та активно обговорили шляхи поглиблення міжрегіональної співпраці України та Республіки Білорусь у сфері сільського господарства.

Завідувач сектору іхтіології та
регулювання рибальства Волиньрибоохорони                Олександр Климнюк
Категорія: Новини | Переглядів: 269 | Додав: Live | Дата: 01.11.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 32 33 »