Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
 
Кабінет Міністрів України на засіданні ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір». Законопроект передбачає звільнення органів рибоохорони від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України. 
Законопроект розроблено з метою належного представлення органами рибоохорони Державного агентства рибного господарства України інтересів держави в судових інстанціях стосовно відшкодування збитків і втрат, завданих державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства та незаконного використання природних ресурсів у частині використання водних біоресурсів. 
Так, органами рибоохорони у 2012 році складено матеріалів щодо адміністративних правопорушень з нарахуванням відшкодування збитків, завданих державі, на суму понад 58,5 млн. грн. 
Державним бюджетом України на 2012 та 2013 роки Держрибагентству України та органам рибоохорони не передбачено видатки на сплату судового збору, тобто з моменту набуття чинності Закону України «Про судовий збір» позовна робота з відшкодування збитків державі належним чином здійснюватись не може. 
Також у законопроекті органи рибоохорони Держрибагентства України звільняються від сплати судового збору при поданні позовів на відшкодування збитків, нанесених рибному господарству України.
Категорія: Новини | Переглядів: 175 | Додав: Live | Дата: 15.11.2013


Після набрання чинності з 1 липня 2013 року Закону України «Про аквакультуру» природоохоронні органи, органи місцевого самоврядування почали отримувати чисельні звернення стосовно обґрунтованості законодавчих норм, які встановлюють новий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди для цілей аквакультури.
Як свідчать дані звернення, на місцях у орендарів водних об’єктів, громади та представників органів місцевого самоврядування виникло ряд непорозумінь та неоднозначних тлумачень положень Водного кодексу України та норм Закону України «Про аквакультуру».
Тому, з метою упорядкування надання водойм у користування на умовах оренди, застосування єдиного підходу до застосування норм законодавства, враховуючи пропозиції компетентних органів та громадських організацій, розпорядженням Волинської ОДА від 04.11.2013 р. № 451 затверджено Методичні рекомендації з організації надання водойм у користування на умовах оренди.
Крім того, утворено обласну комісію з питань організації надання водних об’єктів у користування на умовах оренди та затверджено її персональних склад, який включив представників облдержадміністрації, Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління екології та природних ресурсів, Волинського обласного управління водних ресурсів та ін.
Зазначене розпорядження розміщено на офіційному веб-сайті Волинської обласної державної адміністрації http://www.voladm.gov.ua/, з яким можна ознайомитись у розділі «Нормативно-правова база».

 Проведені заходи сприятимуть розвитку аквакультури на території області.


Головний спеціаліст сектору іхтіології 

та регулювання рибальства Волиньрибоохорони           Василь Бігун 

Категорія: Новини | Переглядів: 269 | Додав: Live | Дата: 08.11.2013

У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про аквакультуру» 01.07.2013 р. було внесено зміни в нормативно-правові акти, зокрема до Водного кодексу України.
З метою координації та узгодження дій природоохоронних органів в зазначеній сфері керівництво Волиньрибоохорони ініціювало проведення спільної міжвідомчої наради по здійсненню контролю за орендованими рибогосподарськими водними об’єктами. У нараді, яка відбулась 24 жовтня 2013 р. взяли участь керівництво та спеціалісти Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації, Волинського обласного управління водних ресурсів та Західно–Бузького басейнового управління водних ресурсів.


У результаті проведення наради було проаналізовано останні зміни в нормативно-правовій базі та обговорено питання надання в оренду та використання водних об’єктів, що знаходяться на території природно-заповідного фонду та видачі погоджень на приспуск води з водних об’єктів, з метою проведення ремонтних робіт.
Крім того, було детально опрацьовано проект розпорядження Волинської обласної державної адміністрації «Про організацію надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
Спільні дії з іншими право- та природоохоронними службами є досить ефективними, тому вони і надалі будуть одними із першочергових заходів, які будуть використовуватись Волиньрибоохороною для організації роботи щодо виконання покладених завдань. Ефективність спільних заходів перевірена часом і дає хороші результати в роботі.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони             Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 153 | Додав: Live | Дата: 08.11.2013

29 жовтня 2013 р. у Луцьку на проспекті Соборності (біля РАГСу) відбувся святковий сільськогосподарський ярмарок, на якому можна було придбати готову продукцію від сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств області по цінах виробника.
Придбати на ярмарку можна було і місцеву прісноводну рибу, оскільки з метою створення сприятливих умов для реалізації рибної продукції та забезпечення нею населення області в рамках сільськогосподарського ярмарку на площі перед РАГСом у Луцьку проходив ярмарок «Риба Волині».


Власно вирощену свіжу рибу представили на розсуд лучан та гостей міста користувачі водойм не тільки Луцького, а й Шацького, Горохівського, Ківерцівського та ін. районів, зокрема: СГПП «Луцька рибоводно-меліоративна станція», ДП «Рибгосп Цумань» ВАТ Волиньрибгосп, приватні підприємці Чилій Ю.П., Балабух С.Є., Копилов А.Б. та ін. Продукція продавалась за доступними цінами, і волиняни купували рибу без усіляких торгівельних надбавок. Це було справжнє свято для любителів посмакувати рибою, адже торгували щукою, коропом, карасем, товстолобом, білим амуром.


Ярмарок відвідали представники дев’ятого засідання українсько-білоруської робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, серед яких: заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень, перший заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Леонід Маринич, заступник голови Волинської обласної ради Володимир Карпюк, фахівці профільних міністерств та обласних відомств обох країн, представники білоруських заводів та підприємств, що виробляють с/г продукцію, які позитивно оцінили роботу ярмарку та активно обговорили шляхи поглиблення міжрегіональної співпраці України та Республіки Білорусь у сфері сільського господарства.

Завідувач сектору іхтіології та
регулювання рибальства Волиньрибоохорони                Олександр Климнюк
Категорія: Новини | Переглядів: 255 | Додав: Live | Дата: 01.11.2013


Два роки поспіль виконавчою владою здійснюється робота з орендарями водних об’єктів. Їх завдання – забезпечити рибою місцевих водойм мешканців області. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку ОДА.

На ринках Волині створено 30 місць для торгівлі свіжою рибою. Зокрема, у Володимирі-Волинському є 3 місця, на ринку у Ковелі - 5 місць, на Нововолинському ринку – 8 місць. У Луцьку рибою можна торгувати у двох місцях: на Центральному ринку виділено 4 місця, а на Завокзальному – 10 місць.

Працівники Волиньрибохорони постійно контролюють якість і безпеку риби та продуктів її переробки. Так, інспекцією з питань захисту прав споживачів в області перевірено 3,2 тони рибопродуктів, з яких забраковано 0,9 тонн, накладено 2 адміністративно-господарські санкції на суму 1210 грн. та 2 економічні санкції на суму 5200 грн. 510 кг небезпечної для здоров’я людей рибопродукції було вилучено з обігу, а підприємців притягнуто до адміністративної відповідальності.

Головне Управління ветеринарної медицини в області та інспекція з контролю за цінами перевіряють реалізацію свіжої риби та продуктів переробки на ринках та у торгівельних мережах супермаркетів. Наразі порушень не виявлено.
Категорія: Новини | Переглядів: 207 | Додав: Live | Дата: 31.10.2013


У Ковелі відбулась акція з відтворення водних біоресурсів за участі представників Волиньрибоохорони, - повідомили у прес-службі Ковельської міськради.

Уже традиційними в Ковелі стали акції з відтворення водних біоресурсів, які відбуваються за сприяння міської влади та громадської організації «ЕкоВолинь», яку очолює Володимир Співак. Штучне зариблення Ковельського водосховища є життєво необхідним. 

Адже ряд зовнішніх факторів, головним з яких є несприятливий гідрологічний режим, замулення та заростання нерестовищ, забруднення води, можуть значно погіршувати умови природного відтворення риби. Тому вселення риб-біомеліораторів сприятиме поліпшенню стану Ковельського водосховища.

Цього разу акція відбулась поблизу санаторію матері і дитини «Турія». 19 жовтня у верхів’ї річки Турія було випущено мальків амура, товстолоба та коропа. У зарибленні, крім ковельчан, також взяли участь члени Волинської підводної федерації «Підводний світ» на чолі з Геннадієм Соловкіним.

Нагадаємо, що білий амур пригнічує розвиток вищої водної рослинності, а товстолоб відмінно справляється з функціями фільтратора води.
Категорія: Новини | Переглядів: 180 | Додав: Live | Дата: 21.10.2013


Дуже часто ми не задумуємося над тим, яку важливу роль відіграє відпочинок у сірих буднях нашого життя, в шаленому його темпі… Для більшості – це просто потреба більш фізична, ніж моральна, але як уже було доведено, загальний стан людини залежить саме від морального і духовного її спокою, від гармонії душі з тілом…
Світ прекрасний... Є місця, якими милуються, котрі заспокоюють і заворожують. А є такі, які компонують в собі усе. В Україні одним із таких див є Світязь, відомий як голубі очі Волині, надзвичайно дивовижна місцина. Туристи з-за кордону часто говорять, що Світязь має в собі якусь приворожуючу силу: звідси ще не поїхав, а вже хочеться повернутися. Місцеві жителі – дуже привітні і щирі, завжди раді бачити гостей, які оцінять всю красу рідного краю. Багато людей вже не уявляють свого літнього відпочинку без «вікенду» на озері, а для когось це взагалі традиція: дитячий табір «Чайка», студентський фестиваль української естрадної пісні «На хвилях Світязю».
Особисто для мене Світязь асоціюється з найпрекраснішим періодом життя – дитинством…
Розповім вам легенду озера, якою місцеві часто діляться з туристами… «Де тепер озеро, гомоніло колись пишне місто, владарював у якому Туган. Далекі і непевні були ті часи, частими були побоїща і набіги. І ось – прокотилася нова тривога. На землі сусіда-князя Мендога рушило чуже військо. Просить Мендог допомоги у славного Тугана, і князь, вірний бойовій присязі, зібравши хоробрих воїнів, вирушає в далеку дорогу. Та вже за ворітьми його спиняє думка, що залишає рідне місто без охорони. Сумний повертається він додому й оповідає про свою тривогу дочці. Дівчина заспокоює батька: вона бачила дивний сон, у якому з’явився їй ангел і пообіцяв надійну оборону місту. Послухався батько дочки.
Опустилася темна ніч на тихе місто, і під її покровом ворог підступив до міських мурів. Гримить таран, завалюються брами. Охоплені жахом жителі кидаються до князівського замку. У відчаї звертає благальний погляд до неба княжна: «Не втекти нам від лютої кари: нас захисти перед нею, громом убий із високої хмари чи заховай під землею!».
Після цих слів місто запалося під землю, а на його місці утворилося озеро. Купавами зійшла на ньому краса невідомої сили. Чужі воїни, розпалившись у битві, заходилися маїти тим цвітом бойові доспіхи. Та всяк, хто сягав у воду за чарівною квіткою, падав, убитий страшною хворобою».
Та часи ті минули, як і набіги… А квіти нині відбивають у собі світло і красу озера…
Величезні лабіринти водойм та надзвичайно чистих озер, ароматні ліси та велетенські плеса зелених боліт – це найбільше багатство Шацького національного парку та його околиць.

Ще одна унікальність озера – самоочищення завдяки потужним джерелам, що б’ють із підводних карстових воронок. Про цілющі властивості світязької води знали багато століть тому, коли вивозили її спеціально для косметичних цілей до варшавських салонів. Навіть тепер, незважаючи на масовий наплив відпочивальників, воді вдається зберігати вражаючу прозорість.
Учені й досі не мають єдиної думки щодо походження Світязю та інших шацьких озер. Одні вважають, що після відступу дніпровського льодовика понад 10 тис. років тому на Поліссі утворилося величезне водоймище. Інші вчені стверджують, що озера мають винятково карстове походження.
Український Байкал – так небезпідставно називають люди цю дивовижну перлину Волині. Звичайно, масштаби не ті, але й тут глибини досить істотні. Коли човен перетинає шлях від затоки Бужні до пулемецького берега, тримаючись ліворуч острова, то щемить душа тривогою.
Озеро чарує красою, великою прозорістю води, білим крейдяним ложем, рибними багатствами. В ясні дні у ньому відбивається блакить неба, а в непогоду вражає грізними темними хвилями.
Неможливо не згадати острів. У... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 352 | Додав: Live | Дата: 03.10.2013


Волинь називають озерним краєм. Серед великої кількості відомих і маловідомих озер на Волині в глибині лісів загубилося майже таємниче, але унікальне озеро Криничка. Так його нарекли місцеві жителі. На карті воно не позначене, але відмічені ставки, розташовані поруч із селом Світле. Ці ставки поновлюють свої запаси джерельними водами Кринички, адже з озера витікає річка з прозорою холодною водою. Вона не замерзає навіть при найнижчих температурах у січневі морози!

Найсуворішої зими – 1986-1987 рр. – саме на Різдво я спостерігав диво. Поверхня озера була скована кригою. З боку ґрунтової дороги, яка вела в село Світле, біля самого берега озеро не замерзло. В цих місцях били 12 джерел. Із поверхні землі озеро не живилося жодною притокою, і річка, яка витікала від протилежного напрямку берега, не була вкрита кригою, хоч температура повітря в цей час сягала найнижчої відмітки, а точніше – -38 градусів за Цельсієм! Незважаючи на рекордно низьку температуру, тут зимували дикі качки, які час від часу здіймались у повітря.
Я пройшов від озера вздовж річки, котра мала ширину приблизно 4 м і глибину 50 см, метрів із 200, а чиста прозора вода, яка дещо віддавала голубим кольором, так і не була скована кригою: її поверхня взагалі не замерзала, навіть біля берегів. Вздовж річки росли ялини, вільхи і кущевидної форми крушина. Густі зарослі стискали з обох боків береги річки, не дозволяючи мені рухатися далі в гущавину. На дні подекуди лежали, наче забальзамовані, дерева, які не витримали конкуренції рослин у боротьбі за світло і, будучи в нижньому ярусі затіненими, відмерли і впали у воду. Відчувалась якась невідома таємничість місць, заповнених іще нерозгаданішою водою річки, котра притягувала зір людини і примушувала серйозно вдуматися у все бачене, що відбувалося на моїх очах, при цьому не даючи ніяких натяків та пояснень із приводу того, що тут діялося.
Навкруги панувала тиша. Лише скрипів сніг під ногами, хоча на ньому були сліди диких кіз, кабанів і зайців. Частими гостями взимку у цій місцевості є вовки. Вони зграями блукають у лісах. Навіть присутність людей у нічну пору їх не насторожує. Вовки обходять людей на відстані, при цьому можна добре розгледіти їхні силуети та тіні від місячного світла.
Місцеві жителі оповідають, що озеро Криничка зв’язане підземними річками з Оконськими джерелами. Але це ще не доведено на науковому рівні.
Так було взимку...
У кінці літа та на початку осені озеро відблискує світлом своєї дзеркальної поверхні плеса в темному лісі, який щільно оточив його з усіх боків.
Правий берег від ґрунтової дороги стоїть густою стіною середньовічних та пристигаючих струнких і високих ялин. Їхні стовбури вкриті безліччю всихаючи гілляк, а у верхній частині – густими зеленими кронами, хвоя яких, опадаючи на землю, вкривала її чистим шаром підстилки, через яку важко пробитися до сонця навіть найбільш тіньовитривалим рослинам. Поруч із берегом – високі сосни з густим підліском. Правий берег – весь урвистий. Його скріплювали поверхневі кореневі системи дерев та кущів. Коли різко наступаєш біля води на землю, то берег озера хитається. Є місця, коли опущена тонка жердина завдовжки приблизно 3 м повністю ховається у трясовину, не сягаючи твердого дна.
Лівий берег озера заболочений. Ним майже неможливо пройти вздовж води. Тому тут ростуть переважно вільхи, берези, ялини та сосни з густим підліском.
Прямо на березі озера – чорниці, брусниці, багно болотне, папороть і безліч інших рослин.
Найсильніший вітер ніколи не піднімає хвилю на поверхні озера завдяки лісові. Чиста прозора вода дозволяє розгледіти водорості біля берега і спостерігати на віддалі за зграями риб, які піднімаються погрітися на поверхні води. Інколи здалеку видніються велетні-коропи, які повільно рухаються, наближа... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 481 | Додав: Live | Дата: 03.10.2013

 

12 вересня 2013 р. оперативною групою Волиньрибоохорони було викрито дві бригади браконьєрів в складі чотирьох громадян, жителі с. Журавичі, які здійснювали незаконний вилов риби на водоймі біля с. Журавичі Ківерцівського району за допомогою сіток та двох дерев’яних човнів. Під час незаконних дій зловили значну кількість цінних порід риби: щука – 6 екз., плітка – 23 екз., лин – 7 екз., окунь – 3 екз., карась сріблястий – 8 екз., а також 55 екз. карася звичайного (золотого), який занесений до Червоної книги України. Загальна вага виловленої риби 20,0 кг. 

 

Підрахунки показали, що зазначеними діями громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму 25307,00 грн. 
Матеріали передані в Ківерцівський районний суд для вирішення питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 Кримінального Кодексу України.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

 

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області просить всіх свідомих громадян не бути байдужими до варварського знищення риби та при виявленні випадків браконьєрського лову терміново повідомляти органи рибоохорони за цілодобовими телефонами «гарячої лінії» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40 або найближче відділення міліції, Держекоінспекцію, місцеві органи самоврядування. 

 

Завідувач сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Климнюк Олександр

Начальник відділу охорони водних біоресурсів Починок Сергій
Категорія: Новини | Переглядів: 280 | Додав: Live | Дата: 20.09.2013

 

З 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру». 


Даний закон та зміни до статті 51 Водного кодексу України встановлюють новий порядок надання водних об’єктів (їх частин) в користування на умовах оренди для цілей аквакультури.

Відповідно до прийнятих змін, чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання у користування водних об’єктів.

1. Водні об’єкти (водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються в користування на умовах оренди відповідно та в порядку, передбаченому статтею 51 Водного кодексу України, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей.

Водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.

Типовий договір оренди водних об’єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Порядок розроблення паспорта водного об’єкта затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за № 775/23307.

Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.05.2013 № 236 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за № 986/23518.

Крім того, пропонуємо застосовувати норми Водного кодексу України в цілому, та поряд зі статтею 51 враховувати норми статті 47.

 

Відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, передбачених законом. 


Такими випадками, є зокрема зазначені у статті 47 Водного кодексу України можливість та порядок обмеження права загального водокористування.

Відповідно до положень зазначеної статті на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

2. Частини рибогосподарських водних об’єктів та рибогосподарські технологічні водойми надаються в користування на умовах оренди для цілей аквакультури відповідно до статті 14 Закону України «Про аквакультуру».

Рибогосподарською технологічною водоймою є штучно створена водойма спеціального технологічного призначення, що визначається технічним проектом та/або паспортом, яка наповнюється штучно за допомогою гідротехнічних споруд і пристроїв та призначена для створення умов існування і розвитку об’єктів аквакультури.

Надання рибогосподарської технологічної водойми в користування ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 333 | Додав: Live | Дата: 06.09.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 32 33 »