Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
7 листопада Уряд прийняв Постанову «Про стягування компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)». 
Проект акта було розроблено на заміну постанови Кабінету Міністрів від 01.06.1993 № 399 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.1999 № 398), якою затверджені чинні розміри компенсації за незаконне добування, знищення чи пошкодження об’єктів Червоної книги України.
Метою акта є встановлення розмірів компенсації за незаконне добування тварин і рослин, види яких додатково занесені до третього видання Червоної книги у 2009 році (445 видів). Діючі розміри компенсації були значно меншими, ніж ті, що встановлені, зокрема для мисливських тварин. Така ситуація робить об’єкти Червоної книги менш захищеними, ніж загальнопоширені представники флори і фауни. Востаннє розміри компенсації були перераховані у 1993 році. У прийнятому акті, відповідно до експертних висновків наукових установ та з урахуванням інфляційних процесів, розміри компенсації збільшені в середньому по видах тварин і рослин у 10 разів. Натомість для найбільш вразливих та комерційно значущих видів розміри компенсації збільшені в 40 та більше разів. Насамперед це стосується дельфінів, зубра, хижих птахів та осетрових риб.
На сьогодні у річково-озерних гідроекосистемах Волинської області мешкає 5 представників раритетної іхтіофауни, занесених до Червоної книги України:

1. мінога українська Eudontomyzon mariae (Berg, 1931);

2. ялець звичайний Leuciscus leuciscus (Linnaeus, 1758); 

3. марена звичайна Barbus barbus (Linnaeus, 1758); 

4. карась звичайний (золотистий) Carassius carassius (Linnaeus, 1758); 

5. минь річковий Lota lota (Linnaeus, 1758). 

Для міноги української визначено природоохоронний статус як «зникаючий», решта видів є вразливими. 
Згідно додатку до «Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі» (Бернської конвенції) гірчаку європейському Rhodeus amarus (Bloch, 1782), білизні європейській Aspius aspius (Linnaeus, 1758), сому європейському Silurus glanis (Linnaeus, 1758) та ін. присвоєно охоронний статус, як видам, що підлягають охороні. Цей авторитетний міжнародний природоохоронний документ та ст. 21 Закону України «Про Червону книгу України» є основою для заповідання вищезгаданих видів.
Разом з тим, авторитетом у підготовці Червоних книг є Міжнародний союз охорони природи та природних ресурсів (МСОП) – міжнародна неурядова організація при ЮНЕСКО, що має консультативний характер. До червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів (МСОП) належать 28 видів (74 % від виявлених), з яких до Червоної книги України включено лише 5 видів. З них, зокрема, річковий вугор вропейський Anguilla anguilla (Linnaeus, 1758) відноситься до категорії видів під критичною загрозою, короп звичайний (сазан) Cyprinus carpio (Linnaeus, 1758) – до категорії уразливих, решта видів відноситься до категорії видів під невеликою загрозою.
 Таким чином, в річково-озерних гідроекосистемах Волині постійно мешкає 28 представників раритетної іхтіофауни (74 % загальної кількості видів) внесених до охоронних списків різних рівнів, що діють на території України, з яких 5 видів (13 % занесені до Червоної книги України. 
Найбільша кількість видів, занесених до Червоної книги України, мешкає в рр. Стир, Іква, Прип’ять, Стохід.
Враховуючи те, що існує нагальна необхідність посилення охорони рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин шляхом суттєвого підвище... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 585 | Додав: Live | Дата: 29.11.2012

Частину об’єктів Білоозерської водоживильної системи, які знаходяться на Волині, передали у власність Україні.

Акт про передачу Україні Республікою Білорусь частини об’єктів Білоозерської водоживильної системи підписали в приміщенні Залухівської сільської ради Ратнівського району 21 листопада 2012 року, – інформує Волинське обласне управління водних ресурсів.

Перемовини щодо передачі Україні розташованих на Волині водних об’єктів вели вже багато років. Врешті, наприкінці минулого року уряди двох країн прийняли відповідну угоду щодо статусу Білоозерської водоживильної системи, розташованої на території України.

Тож, 21 листопада 2012 року об’єкти Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу стали власністю нашої держави.

Акт передачі за дорученням урядів підписали генеральний директор республіканського унітарного експлуатаційно-будівельного підприємства «Дніпро-Бузький водний шлях» Микола Котецький та начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергопостачання та механізації Державного агентства водних ресурсів України Вячеслав Розгон.

Як інформує «Голос України», передача частини Білоозерської водоживильної системи у власність України матиме велике значення для підтримування належного рівня води і в річці Прип’ять, і в озерах, ремонту та обслуговування дамб і каналів.
Категорія: Новини | Переглядів: 297 | Додав: Live | Дата: 27.11.2012

16 листопада 2012 р. у Луцьку на Театральній площі відбувся святковий сільськогосподарський ярмарок, приурочений до Дня працівників сільського господарства, на якому можна було придбати готову продукцію від сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств області. 
Ще з восьмої години ранку на центральному майдані почали збиратися підприємці та лучани. Одні, щоб реалізувати продукцію, інші, щоб купити щось до столу. Значну частину торгової площі зайняли м’ясопродукти, молокопродукти, вироби з вовни, мед, цукор, декоративні прикраси. та інші товари.
Придбати на ярмарку можна було і місцеву прісноводну рибу, оскільки з метою створення сприятливих умов для реалізації рибної продукції та забезпечення нею населення області в рамках сільськогосподарського ярмарку на вулиці Градний Узвіз проходив ярмарок «Риба Волині».

На ярмарку власно вирощену свіжу рибу та продукти її переробки представили користувачі водойм та рибопереробні підприємства не тільки Луцького, а й Ківерцівського, Шацького, Горохівського та інших районів, зокрема: ДП «Цумань рибгосп», СГПП «Луцька рибоводно-меліоративна станція», ТзОВ «Волиньморепродукт», приватні підприємці Чилій Ю.П., Балабух С.Є., Копилов А.Б. та ін. 
Продукція продавалась за доступними цінами, і волиняни купували рибу без усіляких торгівельних надбавок
Цього ж дня о 12 годині у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка було проведено урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства. Кращі орендарі області були нагороджені подяками Волинської обласної ради. Нагороди отримали директор ДП «Цумань рибгосп» Попик Л.П. та приватний підприємець Чилій Ю.П.

  

Категорія: Новини | Переглядів: 351 | Додав: Live | Дата: 21.11.2012

Днями під час проведення рибоохоронного рейду, старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком було затримано громадянина Ігора К., 1973 р.н., жителя міста Нововолинськ, який здійснював лов водних біоресурсів (риби), у ставку біля птахофабрики, неподалік села Суходоли, Володимир-Волинського р-ну, що на Волині, за допомогою промислового знаряддя лову – сітки, без дозволу на промисел. 

Під час незаконного лову цінних видів риб, даний громадянин упіймав 5 екз. «плітки» та 4 екз. «окуня», загальною вагою близько 0,6 кілограма, чим завдав збитків рибного господарству України на суму 493 грн. Як повідомив провідний юрисконсульт Волиньдержрибоохорони Андрій Лапків на даного громадянина складено адміністративний протокол, відповідальність за незаконний вилов риби за допомогою сітки – передбачений ч. 4 ст 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Матеріали по даному факту передані у Володимир-Волинський міський суд для притягнення порушника правил рибальства до адміністративної відповідальності. За незаконний вилов риби із застосуванням заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. Окрім цього з Ігора К. буде стягнутий і завданий збиток рибному господарству України у сумі 493 грн.
Категорія: Новини | Переглядів: 144 | Додав: Live | Дата: 19.11.2012

Як повідомив державний інспектор Волиньдержрибоохорони Олександр Герасимюк, під час проведення рибоохоронних рейдів, протягом останніх днів, на території Луцька та Луцького району оперативною групою спільно з державними інспекторами Луцької рибоохоронної дільниці Волиньдержрибоохорони було викрито 19 порушень природоохоронного законодавства. 
З них: 2 – порушення правил рибальства, відповідальність за які передбачена ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час даного рейду інспекторами Волиньдержрибоохорони також викрито 7 грубих порушень правил рибальства та вилучено 9 заборонених знарядь лову з них 8 сіток та 1 невід, та 2 гумових човни, за допомогою яких здійснювався незаконний вилов риби. Внаслідок цього одним громадянином було виловлено 6 кілограмів риби, чим завдано збитку рибному господарству України на суму 510 гривень.
Під час перевірки ринків, що розташовані на території Луцька та Луцького району на факт незаконної торгівлі водними біоресурсами (рибою, раками) та незаконної торгівлі знаряддями лову, було оформлено 6 адміністративних протоколів за ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – по факту незаконного продажу було виявлено 185 кілограмів риби. На даних громадян судом може бути накладено штраф у розмірі від 51 до 255 гривень.
Всупереч забороні торгівлі сітними знаряддями лову, в одного із продавців ринку було вилучене знаряддя лову - сітка, яку він намагався збути, без законних на це підстав. Відповідальність за дане порушення передбачене ст. 85-1 КУпАП, а саме накладення штрафу у сумі від 153 до 357 гривень з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.
Під час рибоохоронного рейду по водоймах Луцького району було виявлено та вилучено 11 безгосподарських сіток, встановити власників даних знарядь лову не виявилось можливим, на основі цього було складено 3 безгосподарських акти, вилучення заборонених знарядь лову.
Матеріали по 14 справах передані в Луцький міськрайонний суд для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.
Категорія: Новини | Переглядів: 174 | Додав: Live | Дата: 13.11.2012

Зазначений закон дозволить суб'єктам господарювання усіх форм власності реалізувати свої права та обов'язки в сфері аквакультури з урахуванням чинного законодавства, а також вимог міжнародних конвенцій та угод у сфері охорони природного середовища і раціонального використання водних біоресурсів.

Останні десятиріччя спостерігається тенденції падіння світових рибних запасів. Природно що у даній ситуації майже всі розвинені країни світу розпочали активно розвивати вирощування водних біоресурсів у контрольованих умовах.

В Україні є всі необхідні умови для розвитку аквакультури, в той же час був відсутній нормативно-правовий акт, який би в комплексі визначав правові, економічні, соціальні та організаційні засади діяльності у цій сфері, що призводило до неоднозначного трактування правових норм, регулюючих діяльність суб’єктів господарювання та створювало перешкоди державного управління та регулювання аквакультури.

Текст Закону України «Про аквакультуру» можна переглянути тут

Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2013 року, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Категорія: Новини | Переглядів: 375 | Додав: Live | Дата: 31.10.2012


17 жовтня 2012 р. громадяни Олександр Т. і Віктор Б. вирішили незаконно порибалити на рибогосподарському водному об’єкті р. Прип’ять, біля с. Лютка Старовижівського району і прихопили із собою невід.  
О 20-ій годині вищезазначені особи були затримані державними інспекторами Волиньдержрибоохорони – Олександром Раховським та Олександром Герасимюком. Незаконний вилов водних біоресурсів дані громадяни здійснювали неводом, без дозволу на промисел, шляхом затягування з берега. Під час цього Олександр Т. і Віктор Б. зловили цінні породи риб: щука – 17 екз., плітка – 2 екз., карась – 3 екз., окунь – 2 екз., загальною вагою 6 кг.
У результаті зайняття незаконним рибним промислом даними громадянами завдано рибному господарству України збитків на значну суму 6035,00 грн. У їх діях вбачаються ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст 249 КК України. Матеріали по даному факту направлені в Старовижівський РВ УМВС для порушення кримінальної справи.


Нагадуємо, що згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного вилову водних біоресурсів, що затверджені постановою КМУ від 21.11.2011 р. № 1209, ціна за 1 екз. щуки – 340 грн, плітки – 85 грн., карась – 17 грн, окунь – 17 грн.
Категорія: Новини | Переглядів: 191 | Додав: Live | Дата: 29.10.2012

Нещодавно в заплаві річка Луга, неподалік села Тростянка, Володимир-Волинського району о 7-ій год. 30 хв. ранку старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком був затриманий громадянин Василь П. здійснював лов водних біоресурсів (риби), промисловим знаряддям лову – сіткою, без права на промисел, використовуючи при цьому дерев’яний човен власного виробництва. 

Під час незаконного лову цінних видів риб цей громадянин спіймав 27 екземплярів риби «плітка» та три екземпляри риби «окуня», загальною вагою 3,2 кілограма, чим завдав збитку рибному господарству України на суму 2346 грн.

На дану особу був складений адміністративний протокол, промислове знаряддя лову сітка, вилучене. Матеріали по даному факту передані до Володимир-Волинського міського суду для притягнення вказаного громадянина до адміністративної відповідальності.

За незаконний вилов риби із застосуванням промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів із відшкодуванням завданих державі збитків.

Категорія: Новини | Переглядів: 214 | Додав: Live | Дата: 25.10.2012

17–19 жовтня 2012 р. в с. Світязь Шацького району була проведена ІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Екологічні проблеми Шацького національного природного парку”, яка була організована Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки на базі спортивно-оздоровчого табору "Гарт”.

В конференції прийняли участь науковці навчальних, науково-дослідних, природоохоронних установ та організацій з України, Польщі, Білорусі, які піднімали актуальні проблемні питання природно-заповідного фонду Західного Полісся та прилеглих територій. Досить уважно на конференції розглядалась вірогідність впливу розробки Хотиславського кар’єру крейди (Республіка Білорусь) на заповідні екосистеми Волині.

Особливістю Хотиславського родовища є те, що розкриття кар’єру буде здійснюватись у безпосередній близькості від покриву верхньокрейдяних порід, які вміщують напірний водоносний горизонт – джерело живлення карстових озер на території Волинської області, у безпосередній близькості до України (0,3 км від кордону) та території Шацького національного природного парку (близько 15 км).

Зокрема, з вказаного питання виступили співробітники Волиньдержрибоохорони: завідувач сектору використання і відтворення водних живих ресурсів, аспірант Інституту гідробіології НАНУ Олександр Климнюк та іхтіолог 1 категорії, кандидат біологічних наук Василь Бігун. На їхню думку розробка крейдяного кар’єру «Хотиславський» може спричинити пониження рівня ґрунтових вод в межах Шацького та Ратнівського районів, що може викликати:

- падіння рівня води в озерах межиріччя Західного Бугу та Прип’яті;

- зменшення площі озер може привести до втрати нерестовищ основних цінних та раритетних видів риб, розташованих в мілководій частині акваторій озер;

- природний нерест відбуватиметься з низьким ефектом;

- чисельність риб та їх видове різноманіття може скоротитись;

- пониження рівня води на мілководних ділянках озер спричинить за собою зниження ефективності нагулу молоді аборигенних видів та видів риб, що вселяються;

- при довготривалому низькому рівні води в озерах не виключаються літні і зимові заморні явища і масова загибель риби.

Питання збереження екосистеми Шацького НПП від ймовірного негативного впливу розробки Хотиславського родовища повинно вирішуватися на міждержавному рівні. На сьогоднішній момент актуальним є питання налагодження регіонального співробітництва між природоохоронними органами Брестської і Волинської областей, оскільки необхідно погодити допустимі критерії змін навколишнього середовища, при виникненні яких потрібно буде зупиняти розробку родовища та вживати екстрених заходів, аби попередити незворотні зміни у довкіллі.


Категорія: Новини | Переглядів: 507 | Додав: Live | Дата: 24.10.2012

Під час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Волиньдержрибоохорони вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які відразу передаються склад конфіскованого майна чи здавалися до відповідних судів, як доказова база до адміністративних матеріалів.

За рішеннями судів, по вилучених заборонених знаряддях лову риби у браконьєрів та в міру накопичення безгосподарських знарядь комісією по оцінці конфіскованого та безгосподарського майна та подальшого розпорядження ним, в присутності податкових ревізорів-інспекторів відділу роботи з безгосподарським майном управління погашення прострочених податкових зобов'язань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції і державних виконавців підрозділу примусового виконання рішень ДВС знищено 202 браконьєрське знаряддя лову, серед яких промислові знаряддя лову - сітки, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», загальною довжиною понад 6 кілометрів.  

Серед найбільш популярних знарядь та засобів лову серед браконьєрів залишаються: промислові знаряддя лову - сітки, неводи, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», металеві ості, кловні, «крила», «павуки». Покращити ситуацію щодо зменшення браконьєрства на водних плесах можуть зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством, що прийняті Верховною Радою України 12 травня 2011 р. і набули чинності в червні 2011 року, Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні.

Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів. Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Волиньдержрибоохорона нагадує про заборону реалізації заборонених знарядь лову на ринках області підприємцями та фізичними особами.

Виготовлення, збут заборонених знарядь добування риби карається накладенням штрафу від 158 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. У випадку застосування заборонених знарядь для вилову риби передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. А якщо було допущено масове винищення риби, буде застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 – 6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних живих ресурсів.  

Олександр Герасимюк,

Державний інспектор Волиньдержрибоохорони

Категорія: Новини | Переглядів: 200 | Додав: Live | Дата: 22.10.2012

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 25 26 »