Новини - Персональний сайт
Головна » Новини

Взимку на вкриті кригою водойми вирушають розважитися діти, задля улову прямують туди й рибалки. Для рибалок зараз благодатна пора. Вони активізувалися і ніби прокинулися від «зимової сплячки». Ні холоднеча, ні вітер, ні позначки на градуснику, які б’ють рекорди – не лякають затятих чоловіків, які люблять впіймати рибку. Досвідчені зізнаються, що дбають про своє життя і завжди мають при собі і спорядження та підручні засоби, якими можна врятуватися. 

Аби запобігти трагедіям, співробітники Волиньрибоохорони розповідають волинянам, як треба правильно поводитися на річках та озерах і яких небезпечних ситуацій варто уникати.
Зокрема, за нестійких погодних умов не варто виходити на кригу. Якщо ж довелося, за жодних обставин не перевіряти її міцність ногою, це слід робити палицею.
Якщо після першого удару з`являється вода, вихід на лід категорично заборонений. Так само, як і перебування на кризі у нічний час. Також потрібно звертати увагу на колір покриву. Найміцнішим вважається блакитний лід, білий – трохи слабший. Якщо ж крига має сіруватий відтінок — це свідчить про воду в її товщі. Під час групового переходу замерзлою поверхнею водойми необхідно рухатися на відстані 5-6 метрів один від одного і стежити за тим, хто попереду.
Якщо ви все ж опинилися у воді, не піддавайтеся паніці. Намагайтеся вибратися на кригу, наповзаючи на її край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Повертайтеся у той бік, звідки прийшли, де міць льоду відома.
Аби небезпечне захоплення було приємним, а не фатальним, співробітники Волиньрибоохорони просять не лише дбати про безпеку і знати всі правила поведінки на льоду, а й не вживати спиртного. Крім того, людина, яка провалилася під лід, переохолоджується і може перебувати у воді не більше 10 хвилин. Тому не вирушайте на водойми поодинці!
Будьте вкрай уважні й бережіть себе.
Волиньрибоохорона просить кожного з Вас свідомо прийняти участь у збереженні рибних запасів і у разі виникнення випадків загибелі риби, варварського знищення риби із застосуванням заборонених знарядь лову (електроструму, вибухівок, сітних знарядь лову та ін.) та при виявленні інших порушень природоохоронного законодавства інформувати рибоохорону, працюють цілодобові «телефони гарячої лінії», а саме 067-360-78-40 та 0332 (24-35-77).
Категорія: Новини | Переглядів: 418 | Додав: Live | Дата: 21.01.2013

Під час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Волиньрибоохорони вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які відразу передаються на склад конфіскованого майна. 
Днями комісією по оцінці конфіскованого та безгосподарського майна та подальшого розпорядження ним, в присутності податкових ревізорів-інспекторів відділу роботи з безгосподарським майном управління погашення прострочених податкових зобов'язань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції і державних виконавців підрозділу примусового виконання рішень ДВС знищено 187 заборонених знаряддя лову - сіток, загальною довжиною понад 6 кілометрів.
Серед найбільш популярних знарядь та засобів лову серед любителів незаконної рибалки залишаються: промислові знаряддя лову - сітки, неводи, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», металеві ості, кловні, «крила», «павуки». Покращити ситуацію щодо зменшення браконьєрства на водних плесах можуть зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством, що прийняті Верховною Радою України 12 травня 2011 р. і набули чинності в червні 2011 року, Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні.
Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів. Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Волиньрибоохорона нагадує про заборону реалізації заборонених знарядь лову на ринках області підприємцями та фізичними особами.
Виготовлення, збут заборонених знарядь добування риби карається накладенням штрафу від 158 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. У випадку застосування заборонених знарядь для вилову риби передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. А якщо було допущено масове винищення риби, буде застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 – 6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Олександр Герасимюк,

Головний державний інспектор Волиньрибоохорони

Категорія: Новини | Переглядів: 200 | Додав: Live | Дата: 10.01.2013

 

Засвідчую Вам свою високу повагу та прошу прийняти мої найщиріші вітання з Новим 2013 Роком та Різдвом Христовим!
Дякую долі і Богу за спільно прожитий з Вами ще один рік, за залишені у пам’яті хороші справи та Боже благословення над рідною землею.
Нехай величне Різдво Христове та Новий Рік принесуть у Вашу родину здоров’я і сердечну радість, сімейне благополуччя та злагоду, вдячність, любов і радість від рідних та близьких людей.
Із Новим 2013 Роком та Різдвом Христовим!

Від імені колективу з повагою,
начальник Волиньрибоохорони                                Тарас Кун
ьчик
Категорія: Новини | Переглядів: 407 | Додав: Live | Дата: 24.12.2012

У житті риб настав найважливіший період зимівля, яка в наших умовах триває переважно з грудня по березень включно. Життя у водоймах в цю пору завмирає, погіршується їх постачання киснем, викликане тим, що восени на дні накопичується багато опалого листя, відмерлої водяної рослинності. Розкладаючись, вони збіднюють кисень у воді. Особливо гостра нестача його відчувається тоді, коли поверхню озер та річок вкриває льодовий панцир і доступ атмосферного повітря практично зовсім припиняється. Температура води поступово знижується і опускається майже до нуля. 
Риби з сімейства коропових – основні мешканці наших озер – впадають у зимову «сплячку». Скупчуючись, вони збираються у глибоких місцях водойм з протоком (зимувальні ями), або біля джерел.
Лише хижі риби - щука, судак, окунь, йорж – «бродять» по водоймі, але теж дуже повільно.
Щоб риба взимку вижила, необхідно, аби вона без перешкод зібралась в місцях залягання, ніхто її там не тривожив, а для дихання їй надходила достатня кількість води, багатої киснем, не потрапляли в неї брудні стічні води.
З метою попередження задухи слід організувати постійний нагляд за умовами зимівлі риби. Найкращим методом є постійний аналіз води на вміст кисню. Крім того, потрібно звертати увагу на зміну кольору води, утворення піни, появу аміачного, сірководневого, гнилого запаху, появу в ополонках водяних жуків. Усе це є передвісниками «задухи». При появленні «задухи» або її ознак потрібно негайно повідомити органи місцевого самоврядування, управління екології та охорони навколишнього природного середовища та рибоохорону і вжити необхідні заходи: прорубувати ополонки, робити аерацію води помпами, наповнення великих ополонок снігом, що збагатить водойму киснем.
З метою збереження рибних запасів в зимовий період Волиньрибоохороною видано наказ № 34-В/Д від 02 жовтня 2012 року «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах, що знаходяться в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Волинській області на осінньо-зимовий період 2012-2013 роки» - ознайомитись з текстом наказу можна тут.
 Згідно даного наказу забороняється будь-яке рибальство на зимувальних ямах та в інших місцях зимівлі риби з 1 листопада 2012 по 1 квітня 2013 року. 

Старший державний інспектор                                     Юрій Ришневський

Категорія: Новини | Переглядів: 368 | Додав: Live | Дата: 19.12.2012

12 грудня 2012 року в овальному залі приміщення Волинської обласної ради було проведено відео селекторне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основне питання, яке розглядались під час засідання – забезпечення безпеки людей на водних об’єктах області у зимовий період 2012-2013 рр. 
По вказаному питанню доповіли: начальник управління Держтехногенбезпеки в області Кревський М.О., перший заступник начальника територіального управління МНС України в області Демчук Р.П., начальник управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в області Куньчик Т.М.
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах» від 06 березня 2002 р. №264 з метою забезпечення безпеки людей на водних об’єктах у зимовий період 2012-2013 років Комісія вирішила визначити земельні ділянки та водні плеса для любительської риболовлі взимку, оприлюднити цю інформацію у місцевих ЗМІ. Цю роботу доручено провести головам райдержадміністрацій, міським головам, органам рибоохорони до 24 грудня цього року.
Перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Башкаленко наголосив, що співробітникам МНС слід посилити і роз’яснювальну роботу серед населення, зокрема, через ЗМІ. Найпоширенішими причинами трагічних випадків на воді, як зазначалось на засіданні комісії, є виживання спиртного під час риболовлі, бажання «скоротити шлях», перейшовши водойму по кризі, та й просто необережність.
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області закликає дотримуватись правил поводження на кризі та попереджує, що згідно Правил любительського і спортивного рибальства забороняється пересування автотранспортних засобів по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу, лов риби на зимувальних ямах. Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов’язані підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином, уникати масового скупчення рибалок на кризі.

 Іхтіолог 1 категорії Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 344 | Додав: Live | Дата: 13.12.2012

З метою підвищення ефективності використання орендованих водних об’єктів та забезпечення ринку області якісною прісноводною рибою 9 листопада 2012 р. співробітниками Волиньдержрибоохорони в м. Володимир-Волинський за сприяння місцевої райдержадміністрації організовано та проведено нараду із орендарями водних об’єктів Володимир-Волинського та Іваничівського районів щодо дотримання вимог законодавства та ефективності господарювання при використанні орендованих водних об’єктів. На нараду було запрошено орендарів, у користуванні яких знаходяться водні об’єкти площею більше 10 га. 
Перед учасниками заходу виступали старший державний інспектор Жигалюк В.В., провідний іхтіолог Климнюк О.М., іхтіолог 1 категорії Бігун В.К. Вони поінформували про останні зміни у нормативній базі щодо користування водними об’єктами, роз’яснили вимоги природоохоронного законодавства та вказали на неухильне виконання приписів рибоохорони. Також присутніх знайомили з Програмою розвитку рибного господарства у Волинській області на 2011-2015 роки. Значну увагу доповідачі приділили основним положення Закону України «Про аквакультуру», який був прийнятий 18.09.2012 р., а також довели перелік документів, необхідних для віднесення орендарів водних об’єктів до суб’єктів аквакультури.
Доповідачі зосередили увагу присутніх на необхідності забезпечення раціонального використання рибогосподарських водних об’єктів, повідомили якими шляхами цього можна максимально досягти. Спеціалісти Волиньдержрибоохорони ознайомили запрошених орендарів з найсучаснішими технологіями вирощування товарної риби та ефективності використання та примноження рибних запасів, а також дали рекомендації щодо облаштування та утримання рекреаційних зон.Під час заходу організатори навчання відповіли на численні запитання присутніх та надали їм корисні інформаційні матеріали.
Орендарі рибогосподарських водних об’єктів відзначили, що заходи подібного роду є надзвичайно пізнавальними та корисними, сприяють розвитку рибної галузі Волині та висловили сподівання, що такі семінари проводитимуться регулярно у майбутньому із залученням представників найбільш успішних рибогосподарств краю.
Категорія: Новини | Переглядів: 249 | Додав: Live | Дата: 12.12.2012

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області (Волиньрибоохорона)

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС:

на заміщення вакантної посади:
- головний спеціаліст сектору фінансування, бухгалтерського обліку та звітності.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ: громадянство України, вища освіта відповідного професійного спрямування (спеціаліст, магістр), стаж роботи за фахом на держслужбі на посаді головного спеціаліста чи в інших сферах управління не менше 3 років, вільне володіння державною мовою, уміння працювати на комп’ютері. 

Інформація про конкретні функціональні обов’язки, умови оплати праці, необхідний перелік документів надаються додатково.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: м. Луцьк, вул. Товарова, 11. 

Телефон для довідок: 243577.
Категорія: Новини | Переглядів: 326 | Додав: Live | Дата: 07.12.2012

7 листопада Уряд прийняв Постанову «Про стягування компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)». 
Проект акта було розроблено на заміну постанови Кабінету Міністрів від 01.06.1993 № 399 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.1999 № 398), якою затверджені чинні розміри компенсації за незаконне добування, знищення чи пошкодження об’єктів Червоної книги України.
Метою акта є встановлення розмірів компенсації за незаконне добування тварин і рослин, види яких додатково занесені до третього видання Червоної книги у 2009 році (445 видів). Діючі розміри компенсації були значно меншими, ніж ті, що встановлені, зокрема для мисливських тварин. Така ситуація робить об’єкти Червоної книги менш захищеними, ніж загальнопоширені представники флори і фауни. Востаннє розміри компенсації були перераховані у 1993 році. У прийнятому акті, відповідно до експертних висновків наукових установ та з урахуванням інфляційних процесів, розміри компенсації збільшені в середньому по видах тварин і рослин у 10 разів. Натомість для найбільш вразливих та комерційно значущих видів розміри компенсації збільшені в 40 та більше разів. Насамперед це стосується дельфінів, зубра, хижих птахів та осетрових риб.
На сьогодні у річково-озерних гідроекосистемах Волинської області мешкає 5 представників раритетної іхтіофауни, занесених до Червоної книги України:

1. мінога українська Eudontomyzon mariae (Berg, 1931);

2. ялець звичайний Leuciscus leuciscus (Linnaeus, 1758); 

3. марена звичайна Barbus barbus (Linnaeus, 1758); 

4. карась звичайний (золотистий) Carassius carassius (Linnaeus, 1758); 

5. минь річковий Lota lota (Linnaeus, 1758). 

Для міноги української визначено природоохоронний статус як «зникаючий», решта видів є вразливими. 
Згідно додатку до «Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі» (Бернської конвенції) гірчаку європейському Rhodeus amarus (Bloch, 1782), білизні європейській Aspius aspius (Linnaeus, 1758), сому європейському Silurus glanis (Linnaeus, 1758) та ін. присвоєно охоронний статус, як видам, що підлягають охороні. Цей авторитетний міжнародний природоохоронний документ та ст. 21 Закону України «Про Червону книгу України» є основою для заповідання вищезгаданих видів.
Разом з тим, авторитетом у підготовці Червоних книг є Міжнародний союз охорони природи та природних ресурсів (МСОП) – міжнародна неурядова організація при ЮНЕСКО, що має консультативний характер. До червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів (МСОП) належать 28 видів (74 % від виявлених), з яких до Червоної книги України включено лише 5 видів. З них, зокрема, річковий вугор вропейський Anguilla anguilla (Linnaeus, 1758) відноситься до категорії видів під критичною загрозою, короп звичайний (сазан) Cyprinus carpio (Linnaeus, 1758) – до категорії уразливих, решта видів відноситься до категорії видів під невеликою загрозою.
 Таким чином, в річково-озерних гідроекосистемах Волині постійно мешкає 28 представників раритетної іхтіофауни (74 % загальної кількості видів) внесених до охоронних списків різних рівнів, що діють на території України, з яких 5 видів (13 % занесені до Червоної книги України. 
Найбільша кількість видів, занесених до Червоної книги України, мешкає в рр. Стир, Іква, Прип’ять, Стохід.
Враховуючи те, що існує нагальна необхідність посилення охорони рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин шляхом суттєвого підвище... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 605 | Додав: Live | Дата: 29.11.2012

Частину об’єктів Білоозерської водоживильної системи, які знаходяться на Волині, передали у власність Україні.

Акт про передачу Україні Республікою Білорусь частини об’єктів Білоозерської водоживильної системи підписали в приміщенні Залухівської сільської ради Ратнівського району 21 листопада 2012 року, – інформує Волинське обласне управління водних ресурсів.

Перемовини щодо передачі Україні розташованих на Волині водних об’єктів вели вже багато років. Врешті, наприкінці минулого року уряди двох країн прийняли відповідну угоду щодо статусу Білоозерської водоживильної системи, розташованої на території України.

Тож, 21 листопада 2012 року об’єкти Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу стали власністю нашої держави.

Акт передачі за дорученням урядів підписали генеральний директор республіканського унітарного експлуатаційно-будівельного підприємства «Дніпро-Бузький водний шлях» Микола Котецький та начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергопостачання та механізації Державного агентства водних ресурсів України Вячеслав Розгон.

Як інформує «Голос України», передача частини Білоозерської водоживильної системи у власність України матиме велике значення для підтримування належного рівня води і в річці Прип’ять, і в озерах, ремонту та обслуговування дамб і каналів.
Категорія: Новини | Переглядів: 307 | Додав: Live | Дата: 27.11.2012

16 листопада 2012 р. у Луцьку на Театральній площі відбувся святковий сільськогосподарський ярмарок, приурочений до Дня працівників сільського господарства, на якому можна було придбати готову продукцію від сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств області. 
Ще з восьмої години ранку на центральному майдані почали збиратися підприємці та лучани. Одні, щоб реалізувати продукцію, інші, щоб купити щось до столу. Значну частину торгової площі зайняли м’ясопродукти, молокопродукти, вироби з вовни, мед, цукор, декоративні прикраси. та інші товари.
Придбати на ярмарку можна було і місцеву прісноводну рибу, оскільки з метою створення сприятливих умов для реалізації рибної продукції та забезпечення нею населення області в рамках сільськогосподарського ярмарку на вулиці Градний Узвіз проходив ярмарок «Риба Волині».

На ярмарку власно вирощену свіжу рибу та продукти її переробки представили користувачі водойм та рибопереробні підприємства не тільки Луцького, а й Ківерцівського, Шацького, Горохівського та інших районів, зокрема: ДП «Цумань рибгосп», СГПП «Луцька рибоводно-меліоративна станція», ТзОВ «Волиньморепродукт», приватні підприємці Чилій Ю.П., Балабух С.Є., Копилов А.Б. та ін. 
Продукція продавалась за доступними цінами, і волиняни купували рибу без усіляких торгівельних надбавок
Цього ж дня о 12 годині у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка було проведено урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства. Кращі орендарі області були нагороджені подяками Волинської обласної ради. Нагороди отримали директор ДП «Цумань рибгосп» Попик Л.П. та приватний підприємець Чилій Ю.П.

  

Категорія: Новини | Переглядів: 360 | Додав: Live | Дата: 21.11.2012

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 26 27 »