Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
12 грудня 2012 року в овальному залі приміщення Волинської обласної ради було проведено відео селекторне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основне питання, яке розглядались під час засідання – забезпечення безпеки людей на водних об’єктах області у зимовий період 2012-2013 рр. 
По вказаному питанню доповіли: начальник управління Держтехногенбезпеки в області Кревський М.О., перший заступник начальника територіального управління МНС України в області Демчук Р.П., начальник управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в області Куньчик Т.М.
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах» від 06 березня 2002 р. №264 з метою забезпечення безпеки людей на водних об’єктах у зимовий період 2012-2013 років Комісія вирішила визначити земельні ділянки та водні плеса для любительської риболовлі взимку, оприлюднити цю інформацію у місцевих ЗМІ. Цю роботу доручено провести головам райдержадміністрацій, міським головам, органам рибоохорони до 24 грудня цього року.
Перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Башкаленко наголосив, що співробітникам МНС слід посилити і роз’яснювальну роботу серед населення, зокрема, через ЗМІ. Найпоширенішими причинами трагічних випадків на воді, як зазначалось на засіданні комісії, є виживання спиртного під час риболовлі, бажання «скоротити шлях», перейшовши водойму по кризі, та й просто необережність.
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області закликає дотримуватись правил поводження на кризі та попереджує, що згідно Правил любительського і спортивного рибальства забороняється пересування автотранспортних засобів по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу, лов риби на зимувальних ямах. Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов’язані підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином, уникати масового скупчення рибалок на кризі.

 Іхтіолог 1 категорії Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 339 | Додав: Live | Дата: 13.12.2012

З метою підвищення ефективності використання орендованих водних об’єктів та забезпечення ринку області якісною прісноводною рибою 9 листопада 2012 р. співробітниками Волиньдержрибоохорони в м. Володимир-Волинський за сприяння місцевої райдержадміністрації організовано та проведено нараду із орендарями водних об’єктів Володимир-Волинського та Іваничівського районів щодо дотримання вимог законодавства та ефективності господарювання при використанні орендованих водних об’єктів. На нараду було запрошено орендарів, у користуванні яких знаходяться водні об’єкти площею більше 10 га. 
Перед учасниками заходу виступали старший державний інспектор Жигалюк В.В., провідний іхтіолог Климнюк О.М., іхтіолог 1 категорії Бігун В.К. Вони поінформували про останні зміни у нормативній базі щодо користування водними об’єктами, роз’яснили вимоги природоохоронного законодавства та вказали на неухильне виконання приписів рибоохорони. Також присутніх знайомили з Програмою розвитку рибного господарства у Волинській області на 2011-2015 роки. Значну увагу доповідачі приділили основним положення Закону України «Про аквакультуру», який був прийнятий 18.09.2012 р., а також довели перелік документів, необхідних для віднесення орендарів водних об’єктів до суб’єктів аквакультури.
Доповідачі зосередили увагу присутніх на необхідності забезпечення раціонального використання рибогосподарських водних об’єктів, повідомили якими шляхами цього можна максимально досягти. Спеціалісти Волиньдержрибоохорони ознайомили запрошених орендарів з найсучаснішими технологіями вирощування товарної риби та ефективності використання та примноження рибних запасів, а також дали рекомендації щодо облаштування та утримання рекреаційних зон.Під час заходу організатори навчання відповіли на численні запитання присутніх та надали їм корисні інформаційні матеріали.
Орендарі рибогосподарських водних об’єктів відзначили, що заходи подібного роду є надзвичайно пізнавальними та корисними, сприяють розвитку рибної галузі Волині та висловили сподівання, що такі семінари проводитимуться регулярно у майбутньому із залученням представників найбільш успішних рибогосподарств краю.
Категорія: Новини | Переглядів: 242 | Додав: Live | Дата: 12.12.2012

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області (Волиньрибоохорона)

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС:

на заміщення вакантної посади:
- головний спеціаліст сектору фінансування, бухгалтерського обліку та звітності.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ: громадянство України, вища освіта відповідного професійного спрямування (спеціаліст, магістр), стаж роботи за фахом на держслужбі на посаді головного спеціаліста чи в інших сферах управління не менше 3 років, вільне володіння державною мовою, уміння працювати на комп’ютері. 

Інформація про конкретні функціональні обов’язки, умови оплати праці, необхідний перелік документів надаються додатково.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: м. Луцьк, вул. Товарова, 11. 

Телефон для довідок: 243577.
Категорія: Новини | Переглядів: 319 | Додав: Live | Дата: 07.12.2012

7 листопада Уряд прийняв Постанову «Про стягування компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)». 
Проект акта було розроблено на заміну постанови Кабінету Міністрів від 01.06.1993 № 399 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.1999 № 398), якою затверджені чинні розміри компенсації за незаконне добування, знищення чи пошкодження об’єктів Червоної книги України.
Метою акта є встановлення розмірів компенсації за незаконне добування тварин і рослин, види яких додатково занесені до третього видання Червоної книги у 2009 році (445 видів). Діючі розміри компенсації були значно меншими, ніж ті, що встановлені, зокрема для мисливських тварин. Така ситуація робить об’єкти Червоної книги менш захищеними, ніж загальнопоширені представники флори і фауни. Востаннє розміри компенсації були перераховані у 1993 році. У прийнятому акті, відповідно до експертних висновків наукових установ та з урахуванням інфляційних процесів, розміри компенсації збільшені в середньому по видах тварин і рослин у 10 разів. Натомість для найбільш вразливих та комерційно значущих видів розміри компенсації збільшені в 40 та більше разів. Насамперед це стосується дельфінів, зубра, хижих птахів та осетрових риб.
На сьогодні у річково-озерних гідроекосистемах Волинської області мешкає 5 представників раритетної іхтіофауни, занесених до Червоної книги України:

1. мінога українська Eudontomyzon mariae (Berg, 1931);

2. ялець звичайний Leuciscus leuciscus (Linnaeus, 1758); 

3. марена звичайна Barbus barbus (Linnaeus, 1758); 

4. карась звичайний (золотистий) Carassius carassius (Linnaeus, 1758); 

5. минь річковий Lota lota (Linnaeus, 1758). 

Для міноги української визначено природоохоронний статус як «зникаючий», решта видів є вразливими. 
Згідно додатку до «Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі» (Бернської конвенції) гірчаку європейському Rhodeus amarus (Bloch, 1782), білизні європейській Aspius aspius (Linnaeus, 1758), сому європейському Silurus glanis (Linnaeus, 1758) та ін. присвоєно охоронний статус, як видам, що підлягають охороні. Цей авторитетний міжнародний природоохоронний документ та ст. 21 Закону України «Про Червону книгу України» є основою для заповідання вищезгаданих видів.
Разом з тим, авторитетом у підготовці Червоних книг є Міжнародний союз охорони природи та природних ресурсів (МСОП) – міжнародна неурядова організація при ЮНЕСКО, що має консультативний характер. До червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів (МСОП) належать 28 видів (74 % від виявлених), з яких до Червоної книги України включено лише 5 видів. З них, зокрема, річковий вугор вропейський Anguilla anguilla (Linnaeus, 1758) відноситься до категорії видів під критичною загрозою, короп звичайний (сазан) Cyprinus carpio (Linnaeus, 1758) – до категорії уразливих, решта видів відноситься до категорії видів під невеликою загрозою.
 Таким чином, в річково-озерних гідроекосистемах Волині постійно мешкає 28 представників раритетної іхтіофауни (74 % загальної кількості видів) внесених до охоронних списків різних рівнів, що діють на території України, з яких 5 видів (13 % занесені до Червоної книги України. 
Найбільша кількість видів, занесених до Червоної книги України, мешкає в рр. Стир, Іква, Прип’ять, Стохід.
Враховуючи те, що існує нагальна необхідність посилення охорони рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин шляхом суттєвого підвище... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 590 | Додав: Live | Дата: 29.11.2012

Частину об’єктів Білоозерської водоживильної системи, які знаходяться на Волині, передали у власність Україні.

Акт про передачу Україні Республікою Білорусь частини об’єктів Білоозерської водоживильної системи підписали в приміщенні Залухівської сільської ради Ратнівського району 21 листопада 2012 року, – інформує Волинське обласне управління водних ресурсів.

Перемовини щодо передачі Україні розташованих на Волині водних об’єктів вели вже багато років. Врешті, наприкінці минулого року уряди двох країн прийняли відповідну угоду щодо статусу Білоозерської водоживильної системи, розташованої на території України.

Тож, 21 листопада 2012 року об’єкти Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу стали власністю нашої держави.

Акт передачі за дорученням урядів підписали генеральний директор республіканського унітарного експлуатаційно-будівельного підприємства «Дніпро-Бузький водний шлях» Микола Котецький та начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергопостачання та механізації Державного агентства водних ресурсів України Вячеслав Розгон.

Як інформує «Голос України», передача частини Білоозерської водоживильної системи у власність України матиме велике значення для підтримування належного рівня води і в річці Прип’ять, і в озерах, ремонту та обслуговування дамб і каналів.
Категорія: Новини | Переглядів: 299 | Додав: Live | Дата: 27.11.2012

16 листопада 2012 р. у Луцьку на Театральній площі відбувся святковий сільськогосподарський ярмарок, приурочений до Дня працівників сільського господарства, на якому можна було придбати готову продукцію від сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств області. 
Ще з восьмої години ранку на центральному майдані почали збиратися підприємці та лучани. Одні, щоб реалізувати продукцію, інші, щоб купити щось до столу. Значну частину торгової площі зайняли м’ясопродукти, молокопродукти, вироби з вовни, мед, цукор, декоративні прикраси. та інші товари.
Придбати на ярмарку можна було і місцеву прісноводну рибу, оскільки з метою створення сприятливих умов для реалізації рибної продукції та забезпечення нею населення області в рамках сільськогосподарського ярмарку на вулиці Градний Узвіз проходив ярмарок «Риба Волині».

На ярмарку власно вирощену свіжу рибу та продукти її переробки представили користувачі водойм та рибопереробні підприємства не тільки Луцького, а й Ківерцівського, Шацького, Горохівського та інших районів, зокрема: ДП «Цумань рибгосп», СГПП «Луцька рибоводно-меліоративна станція», ТзОВ «Волиньморепродукт», приватні підприємці Чилій Ю.П., Балабух С.Є., Копилов А.Б. та ін. 
Продукція продавалась за доступними цінами, і волиняни купували рибу без усіляких торгівельних надбавок
Цього ж дня о 12 годині у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка було проведено урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства. Кращі орендарі області були нагороджені подяками Волинської обласної ради. Нагороди отримали директор ДП «Цумань рибгосп» Попик Л.П. та приватний підприємець Чилій Ю.П.

  

Категорія: Новини | Переглядів: 352 | Додав: Live | Дата: 21.11.2012

Днями під час проведення рибоохоронного рейду, старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком було затримано громадянина Ігора К., 1973 р.н., жителя міста Нововолинськ, який здійснював лов водних біоресурсів (риби), у ставку біля птахофабрики, неподалік села Суходоли, Володимир-Волинського р-ну, що на Волині, за допомогою промислового знаряддя лову – сітки, без дозволу на промисел. 

Під час незаконного лову цінних видів риб, даний громадянин упіймав 5 екз. «плітки» та 4 екз. «окуня», загальною вагою близько 0,6 кілограма, чим завдав збитків рибного господарству України на суму 493 грн. Як повідомив провідний юрисконсульт Волиньдержрибоохорони Андрій Лапків на даного громадянина складено адміністративний протокол, відповідальність за незаконний вилов риби за допомогою сітки – передбачений ч. 4 ст 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Матеріали по даному факту передані у Володимир-Волинський міський суд для притягнення порушника правил рибальства до адміністративної відповідальності. За незаконний вилов риби із застосуванням заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. Окрім цього з Ігора К. буде стягнутий і завданий збиток рибному господарству України у сумі 493 грн.
Категорія: Новини | Переглядів: 146 | Додав: Live | Дата: 19.11.2012

Як повідомив державний інспектор Волиньдержрибоохорони Олександр Герасимюк, під час проведення рибоохоронних рейдів, протягом останніх днів, на території Луцька та Луцького району оперативною групою спільно з державними інспекторами Луцької рибоохоронної дільниці Волиньдержрибоохорони було викрито 19 порушень природоохоронного законодавства. 
З них: 2 – порушення правил рибальства, відповідальність за які передбачена ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час даного рейду інспекторами Волиньдержрибоохорони також викрито 7 грубих порушень правил рибальства та вилучено 9 заборонених знарядь лову з них 8 сіток та 1 невід, та 2 гумових човни, за допомогою яких здійснювався незаконний вилов риби. Внаслідок цього одним громадянином було виловлено 6 кілограмів риби, чим завдано збитку рибному господарству України на суму 510 гривень.
Під час перевірки ринків, що розташовані на території Луцька та Луцького району на факт незаконної торгівлі водними біоресурсами (рибою, раками) та незаконної торгівлі знаряддями лову, було оформлено 6 адміністративних протоколів за ч. 1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – по факту незаконного продажу було виявлено 185 кілограмів риби. На даних громадян судом може бути накладено штраф у розмірі від 51 до 255 гривень.
Всупереч забороні торгівлі сітними знаряддями лову, в одного із продавців ринку було вилучене знаряддя лову - сітка, яку він намагався збути, без законних на це підстав. Відповідальність за дане порушення передбачене ст. 85-1 КУпАП, а саме накладення штрафу у сумі від 153 до 357 гривень з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.
Під час рибоохоронного рейду по водоймах Луцького району було виявлено та вилучено 11 безгосподарських сіток, встановити власників даних знарядь лову не виявилось можливим, на основі цього було складено 3 безгосподарських акти, вилучення заборонених знарядь лову.
Матеріали по 14 справах передані в Луцький міськрайонний суд для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.
Категорія: Новини | Переглядів: 176 | Додав: Live | Дата: 13.11.2012

Зазначений закон дозволить суб'єктам господарювання усіх форм власності реалізувати свої права та обов'язки в сфері аквакультури з урахуванням чинного законодавства, а також вимог міжнародних конвенцій та угод у сфері охорони природного середовища і раціонального використання водних біоресурсів.

Останні десятиріччя спостерігається тенденції падіння світових рибних запасів. Природно що у даній ситуації майже всі розвинені країни світу розпочали активно розвивати вирощування водних біоресурсів у контрольованих умовах.

В Україні є всі необхідні умови для розвитку аквакультури, в той же час був відсутній нормативно-правовий акт, який би в комплексі визначав правові, економічні, соціальні та організаційні засади діяльності у цій сфері, що призводило до неоднозначного трактування правових норм, регулюючих діяльність суб’єктів господарювання та створювало перешкоди державного управління та регулювання аквакультури.

Текст Закону України «Про аквакультуру» можна переглянути тут

Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2013 року, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Категорія: Новини | Переглядів: 380 | Додав: Live | Дата: 31.10.2012


17 жовтня 2012 р. громадяни Олександр Т. і Віктор Б. вирішили незаконно порибалити на рибогосподарському водному об’єкті р. Прип’ять, біля с. Лютка Старовижівського району і прихопили із собою невід.  
О 20-ій годині вищезазначені особи були затримані державними інспекторами Волиньдержрибоохорони – Олександром Раховським та Олександром Герасимюком. Незаконний вилов водних біоресурсів дані громадяни здійснювали неводом, без дозволу на промисел, шляхом затягування з берега. Під час цього Олександр Т. і Віктор Б. зловили цінні породи риб: щука – 17 екз., плітка – 2 екз., карась – 3 екз., окунь – 2 екз., загальною вагою 6 кг.
У результаті зайняття незаконним рибним промислом даними громадянами завдано рибному господарству України збитків на значну суму 6035,00 грн. У їх діях вбачаються ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст 249 КК України. Матеріали по даному факту направлені в Старовижівський РВ УМВС для порушення кримінальної справи.


Нагадуємо, що згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного вилову водних біоресурсів, що затверджені постановою КМУ від 21.11.2011 р. № 1209, ціна за 1 екз. щуки – 340 грн, плітки – 85 грн., карась – 17 грн, окунь – 17 грн.
Категорія: Новини | Переглядів: 192 | Додав: Live | Дата: 29.10.2012

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 26 27 »