Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
З 12 по 18 серпня 2013 р. співробітники сектору оперативної роботи Волиньрибоохорони проводили оперативний рейд на водоймах Старовижівського, Любомльського, Камінь-Каширського, Маневицького районів. В ході проведення рибоохоронного рейду було викрито 21 порушення природоохоронного законодавства, вилучено 19 заборонених знарядь лову, затримано 17,5 кг риби. Збитки, завдані рибному господарству становлять 38 248 грн.
Зокрема найбільш резонансними були наступні порушення.
15.08.2013 р. на оз. Глухівське Старовижівського району був затриманий житель с. Глухи, який займався незаконним виловом риби за допомогою промислових знарядь лову – трьох сіток. Дозволу на вилов риби не мав. Під час незаконних дій встиг зловити велику кількість риби: лин – 88 екз., плітка – 36 екз., карась звичайний (золотий)– 6 екз., окунь – 25 екз. загальною вагою 8,0 кг. Розмір збитків становить 15 937 грн.


16.08.2013 р. на оз. Ягодинське Любомльського району було затримано групу осіб в складі двох чоловік – жителів с. Римачі Любомльського району, які займалися незаконним виловом риби за допомогою двох сіток. При цьому, для того, щоб не привертати увагу, вони видавали себе за рибалок-любителів, використовуючи спінінги та дерев’яний човен. Однак обдурити інспекторів їм не вдалось. Зазначені громадяни незаконно піймали 180 пліток, 5 щук, 3 лящі, 28 окунів загальною вагою 8,0 кг, чим завдали збитків на суму 17 986 грн.
Цього ж дня на цьому ж озері було затримано ще двох осіб, жителі сіл Руда та Римачі, які також рибалили за допомогою двох сіток. Щоправда їх улов був дещо меншим: 1 щука, 2 карася сріблястих, 42 плітки, 4 окуня, 2 ляща загальною вагою 1,5 кг. Підрахунок показав, що завданий збиток становить 4 352 грн.


Варто зазначити, що частину улову становив карась звичайний (золотий) Carassius carassius, який з метою збереження і відтворення рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення, занесений до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид.
Всі громадяни, які були затримані, постануть перед судом, і, крім завданих збитків, їм доведеться сплатити ще й значні штрафи, а в окремих випадках можливе притягнення до кримінальної відповідальності.
Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний державний інспектор сектору
оперативної роботи Волиньрибоохорони Петро Логвін

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 297 | Додав: Live | Дата: 21.08.2013

З 15 по 29 липня 2013 р. фахівці Волиньрибоохорони спільно із представниками районних державних адміністрацій провели цільове навчання орендарів водних об’єктів з питань виробництва товарної риби та ефективності використання рибних запасів. На навчальні семінари були запрошені всі орендарі рибогосподарських водних об’єктів області.


Зазначені заходи проводились практично в кожному районному центрі на базі райдержадміністрацій, до яких долучились представники Державної екологічної інспекції у Волинській області, районних центрів зайнятості, управлінь Держземагентства в районах, ЗМІ та ін. 
Перед учасниками заходу виступали співробітники сектору іхтіології та регулювання рибальства Волиньрибоохорони: завідувач сектору Олександр Климнюк та кандидат біологічних наук, головний спеціаліст Василь Бігун. Вони поінформували про останні зміни у нормативно-правовій базі щодо користування водними об’єктами, роз’яснили вимоги законодавства в сфері рибогосподарської діяльності. Доповідачі зосередили увагу присутніх на роз’ясненні положень Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» та Закону України «Про аквакультуру», який визначає принципи державної політики, основні засади розвитку і функціонування аквакультури, правові основи діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері аквакультури (набув чинності 1 липня 2013 р.).
Крім того було ознайомлено з наказами Мінагрополітики, якими затверджено:
- спеціальні форми первинної документації для суб’єктів рибного господарства в галузі аквакультури;
- форму звітності № 1А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 20__р.» та встановлено терміни її подачі;
- зони аквакультури (рибництва) та рибопродуктивності по регіонах України (для водойм Волинської області становить 500 кг/га при екстенсивному та 1400 кг/га при інтенсивному веденні рибного господарства).
Наголошувалось на необхідності забезпечення раціонального використання рибогосподарських водних об’єктів, спеціалісти повідомили якими шляхами цього можна максимально досягти. Також фахівці Волиньрибоохорони ознайомили запрошених орендарів з найсучаснішими технологіями вирощування товарної риби та ефективності використання та примноження рибних запасів.
Під час заходу організатори навчання відповіли на численні запитання присутніх та надали їм корисні інформаційні матеріали.
Орендарі рибогосподарських водних об’єктів відзначили, що заходи подібного роду є надзвичайно пізнавальними та корисними, сприяють розвитку рибної галузі Волині.

Головний спеціаліст сектору
іхтіології та регулювання рибальства
Волиньрибоохорони                                     Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 1222 | Додав: Live | Дата: 30.07.2013

28 липня 2013 р о 12.45 год. в ході проведення оперативного рейду співробітниками Маневицької дільниці Волиньрибоохорони спільно з працівниками УТМР Маневицького району та громадськістю на старому руслі р. Стир Годомицької сільської ради Маневицького району було затримано групу осіб в складі трьох чоловік, які займалися незаконним виловом риби за допомогою забороненого знаряддя лову кустарного виробництва - «кловні». Ними виявились 2 жителі м. Луцьк та 1 житель м. Ківерці, які прибули на водойму автомобілем «Мерседес-Спрінтер».
Під час незаконних дій зловили велику риби: щука – 105 екз., плітка – 1 екз., карась сріблястий – 1 екз., ротан – 2 екз. загальною вагою 8,0 кг.


Підрахунки показали, що зазначеними діями громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму на суму 35836 грн.
Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 Кримінального Кодексу України.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний спеціаліст сектору іхтіології 
 та регулювання рибальства Волиньрибоохорони                Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 177 | Додав: Live | Дата: 30.07.2013

24 липня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд».

Проект постанови розроблено на виконання вимог статті 8 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо встановлення підвищеної відповідальності за порушення режиму, знищення та пошкодження заповідних природних комплексів та об’єктів як таких, що підлягають особливій охороні.

Реалізація зазначеного нормативно-правового акту дасть змогу посилити відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог природоохоронного законодавства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду та забезпечити виконання вимог законодавства щодо впровадження підвищеної відповідальності у порівнянні з територіями, що не мають спеціального охоронного статусу.

Покарання за незаконний вилов риби складе, зокрема, за осетрових – 4513 грн./шт. (раніше – 550 грн.), сома – 752 грн. (94 грн.), щуку – 903 грн. (55 грн.). За молюсків доведеться заплатити по 2,5 тис. грн./т (480 грн.).
Категорія: Новини | Переглядів: 950 | Додав: Live | Дата: 25.07.2013

Как утеплить балкон своими руками

Вчора у Ковелі була проведена екологічна акція «Зроби Ковельське водосховище чистішим!». Інформує «Волинська правда»

В акції взяли участь близько 40 людей. Повідомили організатори акції.

Вчора у Ковелі була проведена екологічна акція «Зроби Ковельське водосховище чистішим!». Інформує «Волинська правда».  
В акції взяли участь близько 40 людей. Повідомили організатори акції.

... Читати далі »

Категорія: Новини | Переглядів: 161 | Додав: Live | Дата: 18.07.2013


Завдяки кропіткій праці, відданості справі, наполегливості, високому професіоналізму користувачів, що займаються розведенням та вирощуванням водних біоресурсів здійснюється примноження рибних запасів нашої синьоокої Волині. Завдяки цьому наші водойми переповнюються шанувальниками найбільш доступного, найбільш масового і прекрасного виду відпочинку – любителями-рибалками. 

Щиро вітаю усіх причетних до професійного свята Дня рибалки:  користувачів, орендарів та любителів-рибалок із святом. Бажаю наснаги у нашій нелегкій справі – збереженні та примноженні водних біоресурсів, їх раціональному використанню.

Любителям рибалки зичу, щоб цей відпочинок завжди хвилював і радував уловами та щирим спілкуванням з природою.

Усім Вам бажаю сил і великого особистого щастя, радості, гарного настрою, енергії, ентузіазму і завзяття у повсякденній праці, щасливого та КЛЬОВого життя.

 

З повагою, начальник Волиньрибоохорони

Т.М. Куньчик

Категорія: Новини | Переглядів: 187 | Додав: Live | Дата: 12.07.2013

19 червня Уряд затвердив проект Закону України "Про внесення змін до статті 288 та підрозділу 6-го, розділу 20-го "перехідні положення" Податкового кодексу України", який був розроблений фахівцями Держрибагентства з метою оптимізації сплати суб`єктом аквакультури орендної плати за використання земель водного фонду під рибницькими господарствами.

Категорія: Новини | Переглядів: 181 | Додав: Live | Дата: 04.07.2013

Как украсить квартиру своими руками

29 червня 2013 р. о 23 год. 11 хв. на озері в с. Холопичі Локачинського району рейдовою групою Волиньрибоохорони спільно з громадськими інспекторами було затримано групу осіб в складі 4 чоловік, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів за допомогою заборонених сіткоснастевих знарядь лову - «невода» та «кловні». Ними виявились 3 жителі Локачинського району та 1 житель м. Володимир-Волинський, які прибули на озеро автомобілем ВАЗ-2106. 


Озеро Холопичівське входить до території природно-заповідного фонду місцевого значення – гідрологічного заказника «Холопичівський», де протягом усього року заборонена господарська діяльність.
 Під час незаконних дій дані громадяни зловили велику кількість цінних порід риби: щука – 114 екз., плітка – 145 екз., карась звичайний (золотий) – 98 екз., лин – 56 екз. загальною вагою 46,4 кг. Підрахунки показали, що зазначеними діями громадяни заподіяли шкоду рибному господарству України на суму на суму 41773,00 грн. 
Значну частину улову становив карась звичайний (золотий) Carassius carassius, який з метою збереження і відтворення рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення, занесений до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид.

 

Оскільки, дії громадян вказували на те, що державним рибним ресурсам заподіяно істотну шкоду, інспектори Волинирибоохорони викликали слідчо-оперативну групу Локачинського РВ УМВС. Транспортний засіб та затримані особи були доставлені в Локачинський РВ УМВС. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 КК України.
Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
 та регулювання рибальства Волиньрибоохорони                           Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 188 | Додав: Live | Дата: 03.07.2013

Щиро вітаю Вас з визначним святом - Днем Конституції України! 

Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини. 

Від усієї душі зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України!

З повагою, начальник Волиньрибоохорони                         Т.М. Куньчик
Категорія: Новини | Переглядів: 166 | Додав: Live | Дата: 27.06.2013

19 червня 2013 р. рейдовою групою Маневицької рибоохоронної дільниці на озері Білому Любешівського району, що входить до території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід», був затриманий житель с. Невір, який здійснював незаконний вилов риби допомогою промислових знарядь лову (сіток) з дерев’яного човна.
Під час цього він зловив велику кількість цінних порід риби: карась звичайний (золотий) – 19 екз., лин – 2 екз., щука - 1 екз.
 
Основну частину вилову становив карась звичайний (золотий) Carassius carassius, який з метою збереження і відтворення рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення, занесений до Червоної книги України (тваринний світ), як вразливий вид. Озеро Біле Любешівського району відноситься до природно-заповідного фонду і відноситься до водойм загальнодержавного значення.
Підрахунки показали, що зазначеними діями громадянин заподіяв шкоду рибному господарству України на суму 6381,00 грн.


Оскільки, дії громадянина вказували на те, що державним рибним ресурсам заподіяно істотну шкоду, співробітниками Любешівського РВ УМВС вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 КК України.
 Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 1700 – 3400 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.
Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40. 

Головний спеціаліст сектору іхтіології
та регулювання рибальства Волиньрибоохорони Василь Бігун
Категорія: Новини | Переглядів: 317 | Додав: Live | Дата: 20.06.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 30 31 »