Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
З метою протидії порушенням природоохоронного законодавства, в нерестовий період співробітниками Волиньрибоохорони спільно з іншими природоохоронними органами посилено проводяться заходи по боротьбі з незаконним виловом риби. 
Днями о 7-ій годині ранку співробітниками Нововолинської рибоохоронної дільниці був затриманий гр. Анатолій Р, який здійснював лов риби промисловими знаряддями лову (2 сітками), з дерев’яного човна на заплаві р. Луга, біля с. Щенятин, Іваничівського р-ну в заборонений період нересту. Під час незаконного лову цінних видів риб, він спіймав 1 щуку, 2 окуня, 2 плітки, загальною вагою 400 г у результаті чого заподіяв шкоду на суму 544 грн.
Інший громадянин Олександр У. здійснював лов риби промисловими знаряддями лову (3 сітками) на заплаві р. Луга, біля с. Селець, Володимир-Волинського району, використовуючи для цього свій дерев’яний човен. Під час незаконного лову цінних видів риб він спіймав 4 краснопірки та 4 карася сріблястого, загальною вагою 400 г у результаті чого заподіяв шкоду на суму 340 грн.
На вказаних осіб були складені адміністративні матеріали за ч. 4 статті 85 КУпАП, матеріали скеровані у районні суди за місцем скоєння порушень.

Старший Нововолинської
 рибоохоронної дільниці                                                Володимир Жигалюк
Категорія: Новини | Переглядів: 280 | Додав: Live | Дата: 07.05.2013

Фонд споживання рибної продукції в Україні в останні два роки за статистичними даними складав від 614 до 660 тис. тонн, що виходячи із розрахунку на душу населення дорівнює 13,4 – 14,5 кг. Середньосвітовий рівень споживання риби (за даними ФАО) складає 19,6 кг. Зрозуміло, що нам є до чого прагнути і над чим працювати.
Україна, як і більшість розвинених країн сьогодні є імпортозалежною. Майже 70 відсотків фонду споживання рибної продукції припадає на імпорт, який включає види риб, промисел яких ми не здійснюємо через зміну іншими державами принципів доступу до своїх водних біоресурсів.
За словами голови Держрибагентства України Віктора Дроника, сьогодні першочерговим завданням для галузі є розвиток внутрішнього виробництва з метою збільшення на ринку свіжої якісної риби та частки вітчизняного продукту.
За статистикою вилов риби у внутрішніх водоймах з року в рік збільшується ( 2012 - 41,7 тис. т ).За три місяці поточного року цей показник перевищив минулорічний на 70%. Незважаючи на те,що основу вітчизняного рибного флоту складають фізично зношені, енергоємні й морально застарілі судна обсяги океанічного вилову українськими рибопромисловими суднами за 2012 рік склали 98,9 тис.т ( 100,2 % до рівня 2011 року).
В останні п’ять років вилов риби в Азово-Чорноморському басейні збільшився майже наполовину. У 2012 році пріоритетним стало зменшення промислового навантаження у водах Азовського і Чорного морів, для відновлення іх запасів, що вже цього року дає свої результати (за три місяці 2013 року у порівнянні з аналогічним періодом 2012 зросли на 30% обсяги вилову риби в Азово-Чорноморському басейні за рахунох збільшення вилову хамси азовської, тюльки, шпрота, ставриди, атерини).
Для підтримки балансу на ринку рибної продукції, підкреслив Віктор Дроник, докладається багато зусиль для проведення достатнього зариблення водойм України та розвитку аквакультурного виробництва, в якому протягом останніх двох років спостерігається значне збільшення обсягів вилову осетрових і лососевих видів риб. Обсяги вирощених у 2012 році осетрових (російський і сибірський осетер, стерлядь, веслоніс) зросли більш ніж у 2 рази порівнянні з 2010 роком (51 тонна) та у півтора рази лососевих (форель) – 256 тонн
Тенденція розвитку аквакультури як альтернатива рибного промислу буде зберігатись і надалі, враховуючи, що у світі аквакультура є одним з найдинамічніших секторів рибного господарства..
З метою відновлення реального сектору та виведення із тіні продукції рибництва, впроваджується нова форма річної звітності з виробництва продукції аквакультури, що вирішить питання одержання цілісної та достовірної інформації.
За словами голови Держрибагентства, введення нової звітності в 2012 році вже дало позитивні результати: продукція ставкового рибництва збільшилась на 23 % і досягла 22,5 тис. тонн (18,3 тис. тонн -2011) і в подальшому, в тому числі і за рахунок виведення із тіні її обсяги мають тільки збільшуватись.
Чимало вдалося зробити і у напрямку відтворення водних біоресурсів. За підтримки Уряду в останні два роки було суттєво збільшено фінансування за програмою з відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні з 4,4 млн. .грн – у 2010 році до 17,4 млн.грн – у 2012 році), це забезпечило збільшення показників за Програмою з вселення водних біоресурсів майже у два рази. В цілому ж за усіма державними і недержавними програмами у наші водойми в минулому році було вселено 54,2 млн. екз. молоді риби. Проведене зариблення дозволить значно поліпшити рибопродуктивність водойм , яка призведе до збільшення промислового вилову у майбутні роки. Хотілося б зберегти такі темпи і надалі, але в цьому році бюджетне фінансування цієї програми зменшене майже утричі. Доводиться сподіватися, що протягом року Уряду вдасться вишукати додаткові фінансові резерви і позитивна тенденція по зарибленню наших водойм, яка склалася в останні роки, буде підтримана.

На думку Віктора ... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 287 | Додав: Live | Дата: 26.04.2013

Для працівників рибної галузі нерестова пора – це справжня посівна кампанія на блакитних полях наших водоймищ.
І як під час кожної посівної, весняний день рік годує. Окрім добре відомих усім рибоохоронних заходів, які безумовно мають дуже важливе значення у збереженні сприятливих умов для нересту, існує ще цілий комплекс завдань, без виконання яких майбутнє нових поколінь мешканців наших водойм буде проблематичним.
На жаль саме в нерестовий період значно активізується незаконний вилов риби браконьєрами.
Так, за 3 місяці (січень-березень) поточного року було викрито 15,4 тис. порушень правил рибальства, а в період весняно-літньої нерестової кампанії минулого 2012 року органами рибоохорони було викрито близько 23 тис. порушень ( в півтора рази більше). Збільшення кількості скоєних порушень в нерестовий період вимагає від органів рибоохорони повної мобілізації зусиль.
Для цього у кожному управлінні є свої відповідні підходи і методи проведення рибоохоронної роботи.
Зокрема, позитивно зарекомендувала себе робота, яка щорічно проводиться у кожному з територіальних органів рибоохорони, а саме на період весняно-літньої заборони на вилов риби створюється штаб "Нерест", який працює у цілодобовому режимі, координує не тільки роботу власних підрозділів, а й інших правоохоронних та природоохоронних органів, а також громадських організацій.
Велике значення для ефективності цієї кампанії має проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи, яка почала розгортатися ще у березні. Проведено наради керівників рибодобувних організацій та користувачів водних біоресурсів, організовані заняття інспекторського складу та громадських інспекторів з питань природоохоронного законодавства та поставлені відповідні завдання на період проведення дво- та тримісячників на водоймах. Особливу увагу звернуто на широке залучення до цієї роботи засобів масової інформації, проведення виступів на центральних і місцевих телеканалах, в друкованих та Інтернет виданнях. І хоча, як відомо незнання законів не звільняє від відповідальності, постійне нагадування про фінансові або й кримінальні наслідки незаконного вилову водних живих ресурсів, за даними рибоохоронних органів, помітно стримує багатьох любителів легкої наживи. Враховуючи суми збитків, які нараховуються сьогодні за шкоду нанесену рибному господарству в результаті такої діяльності, її економічна складова втрачає свою привабливість. Резонансні нарахування за такі збитки у десятки , сотні тисяч, а інколи й мільйони гривень після прийняття у позаминулому році відповідного закону – не рідкість в нашій практиці.
За словами голови Держрибагентства України Віктора Дроника, саме за рахунок збільшення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів, вдалося створити більш ефективний механізм, який вплинув на зменшення порушень у водних об’єктах України.
Так, за 2012 рік нараховано збитків за порушення правил рибальства на 20,7 млн гривень, що вп’ятеро більше аналогічного періоду 2011 року (до прийняття постанови цей показник складав - 4,0 млн гривень). Крім того, за цей період на 32 % зменшилась кількість викритих порушень (із 122 до 83 тис.), що свідчить про ефективність введення більш суворих санкцій та належну профілактичну роботу серед населення. Тільки за І квартал цього року сума нарахованих збитків сягнула майже 6 млн. грн..

Разом з цим, підкреслив Віктор Дроник, дуже важливими є заходи Держрибагентства по забезпеченню сприятливого рівневого режиму зарегульованих рік. Органи рибоохорони в нерестовий період здійснюють посилений контроль за дотриманням енергетиками рівнів скиду води, встановлених Правилами та рішеннями Міжвідомчої комісії з питань встановлення режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ.. Інформація про порушення оперативно доводиться до відома членів цієї комісії з пропозиціями для прийняття відповідних рішень. На жаль нам не завжди вдається дійти до згоди з гідроенергетика... Читати далі »
Категорія: Новини | Переглядів: 144 | Додав: Live | Дата: 26.04.2013

20 квітня 2013 року під час проведення дня благоустрою територій населених пунктів (суботника) в рамках всеукраїнської акції «Чисте довкілля» Волиньрибоохороною із залученням громадських інспекторів рибоохорони прибрано 39,5 га територій, ліквідовано 9 сміттєзвалищ, вивезено 44,6 м3 зібраних побутових відходів, висаджено 670 дерев та 130 кущів, упорядковано 1 тис. м2 газонів та квітників. 
Крім того, рибоохоронці спільно з працівниками обласної державної адміністрації, облради, управлінь та структурних підрозділів ОДА, Луцької міської ради та Луцької райдержадміністрації в с. Брище Луцького району, де знаходиться полігон твердих побутових відходів висадили 70 тис. саджанців сосни. Цими деревами охоплено 13 гектарів землі. Загалом в облаштуванні «зеленої зони» взяло участь понад 500 осіб.

Категорія: Новини | Переглядів: 278 | Додав: Live | Дата: 24.04.2013

Громадянина, який ловив рибу сіткою під час нересту та без дозволу на промисел, затримали працівники Волиньрибохорони.

Як повідомив «ВН» завідувач сектору юридичного забезпечення та роботи з персоналом Волиньрибохорони Андрій Лапків: «Отримавши звернення від громадянина, сьогодні на розливі річки Стир, що по вулиці Глушець у Луцьку, завідувач сектору оперативної роботи Волиньрибохорони Юрій Шевчук і головний державний інспектор сектору Олександр Герасимюк затримали громадянина Андрія Р., який плавав на гумовому човні та здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою однієї риболовецької сітки, без дозволу на промисел. Він зловив 7 екземплярів плітки загальною вагою 150 грамів». 


Матеріали за цим фактом працівники Волиньрибохорони оформили у протокол за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Їх направлять у Луцький міськрайонний суд, таким чином чоловікові загрожує штраф у розмірі від 340 до 680 гривень,окрім штрафу з громадянина стягнуть збитки, завдані рибному господарстві України у сумі 595 гривень.

Джерело: www.volynnews.com
Категорія: Новини | Переглядів: 192 | Додав: Live | Дата: 11.04.2013

У зв’язку із складними погодно-кліматичними умовами, можливою загрозою весняної повені 29.03.2013 р. в смт. Ратне відбулось виїзне засідання міжвідомчого оперативного штабу з питань координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо пропуску повені та сходження криги у 2013 р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України О.Ю. Вілкула. У засіданні також взяли участь Голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук, Перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Данилюк, голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, керівництво Волиньрибоохорони, а також представники місцевих органів виконавчої влади Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей. 
01.04.2013 р. Волиньрибоохороною було проведено нараду з орендарями водних об’єктів та суб’єктами аквакультури, під час якої було зосереджено увагу на виконанні користувачами водних об’єктів заходів, які включають:
- обстеження стану напірних водоскидних і водозабірних споруд;
- обстеження стану льодового покриву, можливості пошкодження ним споруд при підвищенні рівнів води;
- забезпечення справного технічного стану всіх споруд, які працюватимуть у період повені;
- опробування затворів (основних і ремонтних), підйомних механізмів;
- забезпечення надійності електрозабезпечення підйомних механізмів;
- очистку водоскидних трактів від сторонніх предметів, які можуть зашкодити пропуску повені;
- заготовку запасу інструментів, спецодягу та рятувальних засобів;
- заготовку запасу будівельних матеріалів поблизу місць можливого підтоплення і підмиву споруд та територій;
- складання графіку чергувань відповідальних осіб і транспортних засобів;
- організацію оперативного зв’язку з місцевими органами з надзвичайних ситуацій;
- виконання робіт по сколюванню льоду перед початком повені в місцях його припою до щитових затворів у верхньому і нижньому б’єфах або до шахти водоскиду;
- проведення попереднього спрацювання водойм до початку повені, але не пізніше моменту, визначеного гідрометслужбою, дати встановлення сталих плюсових температур та початку повені.
Крім того, Волиньрибоохороною проведено наступні заходи:
1. Погоджено план взаємодії Волиньрибоохорони з регіональними органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на водоймах області.
2. Проведено інструктаж щодо дотримання правил техніки безпеки під час виконання робіт під час весняного паводка, льодоходу та повені.
3. Уточнено порядок доведення попереджень і оповіщень співробітників Волиньрибоохорони про можливу загрозу паводку, повені та їх орієнтовні масштаби.
4. Спільно зі співробітниками регіональних органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій заплановано перевірити стан гідротехнічних споруд, ставків та об’єктів, які знаходяться в зоні шкідливої дії льодоходу, повені та паводків.
5. Проведено обстеження наявних плавзасобів, забезпечено їх готовність для залучення до дій в умовах пропуску льодоходу, повені та паводків.
Категорія: Новини | Переглядів: 187 | Додав: Live | Дата: 05.04.2013

На виконання Програми розвитку рибного господарства у Волинській області на 2011-2015 роки орендарям водних об’єктів виділятимуться кошти обласного бюджету на відшкодування відсоткової ставки кредитів на закупівлю малька риб (Порядок надання та використання коштів обласного бюджету на відшкодування відсоткової ставки кредитів на закупівлю малька риб для орендарів водних об’єктів, затверджений рішенням обласної ради від 21.02.2013 року № 17/53).
Компенсація надається орендарям водних об’єктів, які залучили короткотермінові кредити (на термін до 12 місяців) у поточному році для закупівлі малька риб. Відшкодування відсотків за укладеними кредитними договорами у поточному році здійснюється з моменту укладення кредитної угоди до 31 грудня поточного року.
Визначення позичальників, яким надається компенсація, здійснюється обласною комісією з питань організації пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу.
Орендарям необхідно знати, що при отриманні у користування водних об’єктів з метою риборозведення необхідно дотримуватись зональної рибопродуктивності, яка згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.01.2013 року № 45 для Волинської області становить 5 ц/га при екстенсивному (випасному) веденні господарства і 14 ц/га при інтенсивному (годівлі) веденні господарства з дня набрання чинності Закону України "Про аквакультуру".

Джерело www.voladm.gov.ua
Категорія: Новини | Переглядів: 152 | Додав: Live | Дата: 01.04.2013

У народі кажуть: «Не рубай вишні у цвіту – дочекайся плодів», а ми кажемо – не лови риби в час нересту, не порушуй спокій нерестуючої риби. 
Нерест – це найбільш важливий період у житті риби, а тому в цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок. Під час нересту риба втрачає всяку міру безпеки, виходить на мілководні місця, щоб своєчасно відкласти ікру. Для забезпечення ходу риби на нерестові місця забороняється проводити завали та загородження річок, каналів, що з’єднуються між собою та озерами, спускати з них воду. Особливо великої шкоди рибним запасам завдає забруднення водойм стічними водами з різними домішками і, насамперед, нафтопродуктами, тому біля водойм забороняється миття автомобілів та іншої техніки.
Згідно Правил любительського та спортивного рибальства заборонено промислове та любительське рибальство, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання у такі строки:
- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах (за винятком Хрінницького водосховища Горохівського району);
- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
На підставі обґрунтувань, розроблених науково-дослідними організаціями наказом Волиньрибоохорони № 45-В/Д від 25.03.2013 р. визначено термін заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Хрінницькому водосховищі Горохівського району з 11 квітня по 20 червня.
У відповідності до Правил любительського та спортивного рибальства, дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. Нерестовищами вважаються мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки.
Забороняється громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів.
Для підвищення рибопродуктивності природних водойм області, Волиньрибоохорона просить кожного громадянина свідомо прийняти участь по збереженню рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок в органи рибоохорони по телефону «гарячої лінії» (0332) 24-35-77, 24-20-02. 
Категорія: Новини | Переглядів: 340 | Додав: Live | Дата: 29.03.2013


У Волиньрибоохороні відбулась спільна міжвідомча нарада з питань організації робіт щодо збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період. 
У нараді прийняли участь керівники та спеціалісти Волиньрибоохорони, Луцького прикордонного загону, Державної екологічної інспекції в області, Головного управління ветеринарної медицини в області, Управління МВС України в області, Головного управління Держсанепідслужби в області, територіальних органів водного господарства, громадських організацій та ін.
Начальник Волиньрибохорони детально проаналізував стан охорони, використання і відтворення водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах Волинської області та зауважив про важливість тісної взаємодії природоохоронних та правоохоронних органів саме в нерестовий період.


В ході проведення наради було розглянуто питання розроблення планів спільних заходів по забезпеченню належних умов для відтворення водних біоресурсів, протидії злочинним проявам та грубим порушенням правил рибальства. Як результат, Волиньрибоохороною погоджено плани спільних дій із зазначеними службами для ефективної взаємодії щодо боротьби з незаконним виловом водних біоресурсів у водних об’єктах області.
Крім цього, учасниками наради було розглянуто та погоджено підготовлений спеціалістами Волиньрибоохорони проект розпорядження Волинської облдержадміністрації «Про збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період».
Зазначеним документом передбачаються відповідні заходи щодо збереження водних біоресурсів в нерестовий період, які були затверджені розпорядженням Волинської облдержадміністрації № 115 від 18.03.2013 р.
Волиньрибоохорона додатково інформує, що у зв’язку із гідрометеорологічними умовами (значним похолоданням) з метою створення сприятливих умов для нересту риби та відтворення інших водних біоресурсів готується наказ щодо перенесення строків нересту на 10 днів пізніше (тобто не з 1-го, а з 10-го квітня) без зміни загальної тривалості заборони.

Головний спеціаліст сектору іхтіології
 та регулювання рибальства Волиньрибоохорони                     Василь Бігун 
Категорія: Новини | Переглядів: 135 | Додав: Live | Дата: 26.03.2013

Волинська область України межує з Брестською областю Республіки Білорусь. На цих територіях кілька транскордонних водних об’єктів (озеро Біле Любешівського району Волинської області, штучні водні об’єкти меліоративних систем). 
14 березня 2013 р. на території Брестської області пройшла двохстороння робоча зустріч представників Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області (Волиньрибоохорона) з білоруськими колегами – співробітниками Брестської обласної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президенті Республіки Білорусь. 
До Волинської делегації на чолі з начальником Волиньрибоохорони Тарасом Куньчиком увійшли начальник відділу охорони водних біоресурсів Сергій Починок та головний спеціаліст сектору іхтіології та регулювання рибальства Василь Бігун.
Білоруські колеги брали участь в зустрічі під головуванням начальника Брестської обласної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президенті Республіки Білорусь Сергія Лиша та його заступника Сергія Штика.
Учасники обговорили низку питань організації взаємодії органів рибальського контролю Республіки Білорусь та України щодо забезпечення дотримання природоохоронного законодавства на транскордонних водних об’єктах:
1. Обмін інформацією щодо порушень природоохоронного законодавства в частині охорони водних біоресурсів на транскордонних водних об’єктах Волинської та Брестської області.
2. Питання щодо примусового виконання рішень судів щодо порушень природоохоронного законодавства в частині охорони водних біоресурсів на транскордонних водних об’єктах.
3. Порядок дій по затриманню порушників природоохоронного законодавства в частині охорони водних біоресурсів на транскордонних водних об’єктах.
4. Наявність об’єктів природно-заповідного фонду на транскордонних водних об’єктах.
5. Вплив розробки Хотиславського кар’єру на водні об’єкти на водні біоресурси Волинської та Брестської областей.
6. Вивчення міграцій водних біоресурсів та транскордонних водних об’єктах.
7. Проведення науково-дослідних робіт на транскордонних водних об’єктах.
8. Обмін інформацією про вселення неаборигенних видів риб в транскордонні водні об’єкти.
9. Наявність спеціального використання водних біоресурсів на транскордонних водних об’єктах.
Під час проведення зустрічі передбачили проведення щорічних робочих зустрічей для обміну досвідом, інформацією про зміни в законодавстві, спільних семінарів, конференцій, консультацій, а також одночасних рейдів, особливо в період весняного нересту на транскордонних водних об’єктах.
Результати проведеного аналізу за попередні роки свідчить про те, що спільні контрольні заходи приносять результат.

На фото (зліва направо): головний спеціаліст сектору іхтіології та регулювання рибальства Василь Бігун, начальник Пінської міжрайонної інспекції В'ячеслав Чорнєнькій, начальник Волиньрибоохорони Тарас Куньчик, начальник Брестської обласної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президенті Республіки Білорусь Сергій Лиш, начальни відділу охорони водних біоресурсів Сергій Починок, заступник начальника Брестської обласної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президенті Республіки Білорусь Сергій Штик.
Категорія: Новини | Переглядів: 171 | Додав: Live | Дата: 18.03.2013

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 28 29 »