Новини - Персональний сайт
Головна » Новини

На період проведення тримісячника з охорони водних біоресурсів фахівцями Волиньрибоохорони були організовані цілодобові чергування на найбільш важливих для нересту ділянках водних об’єктів. Організовано 141 рейдовий виїзд по охороні водних біоресурсів, в результаті яких викрито 396 порушень природоохоронного законодавства. Для притягнення порушників рибоохоронного законодавства до кримінальної відповідальності в правоохоронні органи передано 3 справи відносно 5 осіб.

Пред’явлено шкоди, заподіяної незаконним виловом і знищенням водних біоресурсів у розмірі 92 тис. 417 грн. Затримано 208,4 кг водних біоресурсів, вилучено 397 заборонених знарядь та інших засобів лову. Для підвищення ефективності заходів по припиненню порушень рибоохоронного законодавства проводилися рейдові перевірки за участю представників УМВС, ветеринарної медицини, державної екологічної інспекції та представників громадськості.

Крім рибоохоронної діяльності, для покращення умов нересту на Хрінницькому водосховищі, оз. Шині, оз. Велике Чорне, оз. Люцимер та інших водних об’єктах було організовано заходи по встановленню штучних нерестовищ. Загалом було встановлено понад 1000 штучних нерестовищ, виготовлених з гілок хвойних порід дерев. У водні об’єкти області було вселено 29 тис. екз. молоді цінних порід риб.

Загалом за І півріччя 2014 р. викрито 708 порушень природоохоронного законодавства.

Начальник відділу охорони водних біоресурів                Сергій Починок

Завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Олександр Климнюк

Категорія: Новини | Переглядів: 207 | Додав: Live | Дата: 02.07.2014

 

З метою підвищення ефективності використання орендованих водних об’єктів та забезпечення ринку області якісною прісноводною рибою 25 червня 2014 р. Луцькою райдержадміністрацією організовано та проведено нараду із орендарями водних об’єктів Луцького району щодо дотримання вимог законодавства та ефективності господарювання при використанні орендованих водних об’єктів. На нараду насамперед було запрошено орендарів, у користуванні яких знаходяться водні об’єкти площею більше 10 га.

Перед учасниками заходу виступали керівництво Луцької райдержадміністрації, представники Волиньрибоохорони, Держземагентства у Волинській області, Міндоходів у Волинській області. Представник Волиньрибоохорони поінформував про останні зміни у нормативній базі щодо рибогосподарського використання водних об’єктів, роз’яснив вимоги природоохоронного законодавства. Також спеціаліст проаналізував виконання Програми розвитку рибного господарства у Волинській області на 2011-2015 роки. Значну увагу доповідач приділив основним положення Закону України «Про аквакультуру», а також довів до присутніх перелік документів, необхідних для віднесення орендарів водних об’єктів до суб’єктів аквакультури.

Представники Держземагентства у Волинській області та Міндоходів у Волинській області ознайомили запрошених з Антикризовим законом, згідно якого розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки. Також визначено нові ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Керівники райдержадміністрації зосередили увагу присутніх на необхідності забезпечення раціонального використання рибогосподарських водних об’єктів, на не придатних для вирощування товарної риби водоймах порадили облаштувати та утримувати рекреаційні зони.

Під час заходу організатори та учасники наради відповіли на численні запитання присутніх та надали їм корисні інформаційні матеріали. Орендарі рибогосподарських водних об’єктів відзначили, що заходи подібного роду є надзвичайно пізнавальними та корисними, сприяють розвитку рибної галузі Волині та висловили сподівання, що такі семінари проводитимуться регулярно у майбутньому із залученням представників найбільш успішних рибних господарств краю.

Головний спеціаліст сектору іхтіології

та регулювання рибальства Волиньрибоохорони                       Василь Бігун

Категорія: Новини | Переглядів: 177 | Додав: Live | Дата: 01.07.2014

З метою координації та узгодження дій керівництво Волиньрибоохорони ініціювало проведення спільної наради за участю заступника голови облдержадміністрації Собуцького М.Т. щодо здійсненню контролю за охороною, використанням та відтворенням водних біоресурсів. Нарада відбулась 29 травня 2014 р. В ході проведення наради начальник Волиньрибоохорони Куньчик Т.М. повідомив, що з метою контролю за раціональним використанням риби та інших водних біоресурсів в нерестовий період проводяться цільові рибоохоронні операції «Нерест», «Ринок». Здійснюється контроль за днопоглиблювальними, вибуховими, буровими, сейсмологічними роботами. Однак, загальна обстановка на водоймах Волинської області залишається складною. Протягом останніх років співробітниками рибоохорони виявляється близько 1500 порушень природоохоронного законодавства. Спостерігається певна тенденція до збільшення кількості виявлених порушень правил рибальства і торгівлі рибою, які підлягають під розгляд Кодексу України про Адміністративні Правопорушення та Кримінального Кодексу України. Важливу роль в стриманні росту браконьєрства на водоймах області відіграє спільна профілактична та масово-розяснювальна робота.

Заступник голови облдержадміністрації Собуцький М.Т. зазначив, що охорона водних біоресурсів є спільною справою співробітників рибоохорони, місцевих органів самоврядування, природоохоронних та правоохоронних органів. В умовах активізацій протиправних дій злочинних угрупувань та окремих громадян, скоєння правопорушень із застосуванням вибухових та електроловильних пристроїв та інших заборонених знарядь лову, лише спільними зусиллями можна поставити заслін і досягнути позитивних результатів в справі охорони, відтворення та використання водних біоресурсів. Особливо актуально постає це питання в період нересту водних біоресурсів. Також, у результаті проведення наради було проаналізовано останні зміни в нормативно-правовій базі щодо здійсненню контролю за охороною, використанням та відтворенням водних біоресурсів та обговорено питання надання в оренду та використання орендованих водних об’єктів. Значну увагу приділено тим водним об’єктам, що знаходяться на території природно-заповідного фонду. Крім того, було детально обговорено дієвість та ефективність розпорядження Волинської обласної державної адміністрації «Про організацію надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області» та Програми розвитку рибного господарства Волинської області на 2011-2015 роки.

У результаті обговорення було зазначено, що спільні скоординовані дії з місцевими органами самоврядування, іншими право- та природоохоронними службами є досить ефективними, тому вони і надалі будуть одними із першочергових заходів, які будуть використовуватись Волиньрибоохороною для організації роботи щодо виконання покладених завдань. Ефективність спільних заходів перевірена часом і дає хороші результати в роботі.

Пресслужба Волиньрибоохорони

Категорія: Новини | Переглядів: 173 | Додав: Live | Дата: 02.06.2014

Смерть спричинило ураження струмом

Жахлива трагедія трапилася у селі Раків Ліс Камінь-Каширського району. 15-річний юнак вирішив порибалити на ставку, неподалік свого дому. Як розповів слідчий Камінь-Каширського райвідділу внутрішніх справ Ігор Бондарчук, він ловив рибу під високовольтною лінією електропередач і, вочевидь, випадково зачепив її вудкою. Хлопчину вразило струмом в 10 000 Вт. На превеликий жаль, життя підліткові врятувати не вдалося. Міліція встановлює обставини цієї трагедії.

Світлана ДЕРКАЧ

Джерело: volyn.com.ua

Категорія: Новини | Переглядів: 198 | Додав: Live | Дата: 20.05.2014

Герої посеред нас. Троє чоловіків днями врятували дитину, що втонула. Витягши з води дитя, яке не подавало ознак життя, вони не розгубилися і продовжили реанімаційні заходи з її порятунку. Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що 6 травня в районі села Колки Маневицького району за невідомих причин мало не втопилася дівчинка. Тіло дитини пропливло по річці Стир у тому місці, де друзі вирішили порибалити. Вони не повірили своїм очам – за течією пливло тільце дитини, лицем вниз, і видно було лише кофтинку на її спині.

Троє рибалок: Олег Садовий, Юрій Копилець і Тарас Опічко чимдуж кинулися на допомогу. Першим до тіла проти течії річки доплив Олег Віталійович – він взяв дитину під руку і поплив до берега. Там уже віддав своїм товаришам, які заходилися відкачувати воду з легень дівчинки. Дитина була без свідомості та відважні чоловіки продовжували разом боротися за її життя – вони зробили непрямий масаж серця, а потім з людьми, які підбігли на допомогу, транспортували врятовану до лікарні. Зараз дівчинка вже дома.

Джерело www.volynnews.com

Категорія: Новини | Переглядів: 233 | Додав: Live | Дата: 16.05.2014

З 12 квітня по 7 травня 2014 р. проводилась всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля». Волиньрибоохороною із залученням громадських інспекторів рибоохорони, шкільної та студентської молоді, представників інших організацій прибрано 47,95 га територій, ліквідовано 74 сміттєзвалища на берегах водойм, висаджено 6362 дерев та 1352 кущів, упорядковано 4,9 га газонів та квітників. Крім того, 20.03.2014 р. рибоохоронці спільно з працівниками обласної державної адміністрації, облради, управлінь та структурних підрозділів ОДА, Луцької міської ради та Луцької райдержадміністрації у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки взяли участь у загальноміській екологічній акції з посадки дерев, в результаті якої було висаджено 2,5 тисячі саджанців деревних порід (ясен – 500, вільха – 500, береза – 300, ялина і сосна – 200, дуб червоний – 100, а також тополя, акація, липа, верба, горобина). Частину саджанців безоплатно надало Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства.  

Завідувач господарством Волиньрибоохорони                               Віталій Волянік

Категорія: Новини | Переглядів: 186 | Додав: Live | Дата: 15.05.2014

11 травня 2014 р. під час нерестового періоду спільними зусиллями активістів «Правого сектора» Володимира-Волинського району та мешканців села Федорівка були затримані громадяни Олександр П. та Микола Г., які здійснювали вилов риби за допомогою застосуванням електроструму в р. Луга, неподалік с. Федорівка, Володимир-Волинського району. При цьому вони використовували гумовий човен та акумуляторну батарею. Під час затримання зазначені громадяни хотіли позбутися електроловильного пристрою та виловленої риби, а саме намагалися викинути їх в річку, але завдяки мешканцям села Федорівки зробити цього не вдалось.

На місце подій оперативно прибули працівники міліції та інспектори рибоохорони. Під час незаконного лову цінних видів риб вищезазначені громадяни встигли спіймати одного в’язя та одну плітку загальною вагою 1 кг, чим завдали збитків на суму 221 грн. Елетроловильні пристрої та човен вилучені, складено адміністративні матеріали. Оскільки вилов риби проводився із застосуванням електроструму, наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч.2 ст. 249 КК України. Результатом такої рибалки може бути накладення штрафу в розмірі 3400 – 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією усіх знарядь і засобів. Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом. Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний державний інспектор

Нововолинської рибоохоронної дільниці                                        Володимир Жигалюк

Категорія: Новини | Переглядів: 191 | Додав: Live | Дата: 15.05.2014

Під час святкування травневих свят 01.05.2014 р. інспектори сектору оперативної роботи провели рибоохоронний рейд спільно з громадськими інспекторами рибоохорони з метою дотримання обмежень в нерестовий період. Під час рибоохоронних заходів на водному об’єкті, що з’єднаний з р. Полонка неподалік с. Чаруків Луцького району було затримано жителя цього ж села – громадянина Віталія Ц., який займався незаконним виловом риби за допомогою двох промислових сіток. Під час незаконних дій вказаний громадянин встиг зловили цінні види риб: 142 сріблястих карасі, 1 щуку, 4 плітки загальною вагою 11 кг. Підрахунки показали, що зазначеними діями громадянин заподіяли шкоду рибному господарству України на суму 3094 грн.

Відносно даного громадянина складено адміністративні матеріали та направлено в Луцький міськрайонний суд. Знаряддя лову було вилучено. За дане правопорушення передбачено штраф в розмірі від 340 до 680 грн. та відшкодування завданих збитків. Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом. Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний державний інспектори сектору оперативної роботи       Олександр Герасимюк

Категорія: Новини | Переглядів: 197 | Додав: Live | Дата: 08.05.2014

 

З 2 по 4 травня на водоймі Олексіївка відбувався чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з берега. На всеукраїнській першості виступали і волинські риболови, - повідомили в Управлінні у справах молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації. Участь у триденних змаганнях, що відбувалися на річці Паланці, взяла 31 команда майже зі всіх регіонів України. Волинь на змаганнях представляв квартет рибалок у складі: Віжанського Віталія, Редчука Максима та Боярчука Сергія. Запасним членом команди був Анатолій Литвинюк, який підтримував колег під час змагань. За підсумками стартів волинські спортсмени-рибалки посіли перше загальнокомандне місце. Волинь може похизуватися високими здобутками у спортивні риболовлі і на міжнародному рівні. Нагадаємо, що наш земляк Віктор Жалнін взимку став чемпіоном світу із ловлі «мормишкою». Приємно, що волинські спортсмени-риболови гідно представляють честь області не лише на чемпіонаті України, а й на міжнародній арені.

Джерело: Під прицілом

Категорія: Новини | Переглядів: 199 | Додав: Live | Дата: 08.05.2014

3 травня 2014 р. був головний державний інспектор Ратнівської рибоохоронної дільниці Геннадій Мазурик спільно з групою дільничних інспекторів Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області провели рибоохоронний рейд на озерах Камінь-Каширського району. В ході проведення рибоохоронного рейду на озері Добре Раків-Ліської с/р було затримано жителя с. Раків-Ліс Сергія К.,1987 року народження, який чотирма сітками виловив 8,4 кг риби різних видів, зокрема: 4 плітки, 6 окунів, 1 лин, 6 сазанів, 5 лящів, 38 краснопірок. Підрахунки показали, що зазначеними діями громадянин заподіяв шкоду рибному господарству України на суму 12131 грн.

До речі, озеро Добре входить до території природно-заповідного фонду місцевого значення – гідрологічної пам’ятки природи «Озеро Добре» і, відповідно, має особливий охоронюваний статус. Оскільки, дії громадянина вказували на те, що державним рибним ресурсам заподіяно істотну шкоду, інспектори Волиньрибоохорони викликали слідчо-оперативну групу Камінь-Каширського РВ УМВС. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 249 КК України. Хочеться, щоб цей випадок послужив уроком для інших любителів незаконної ловлі, оскільки рано чи пізно за такі дії доведеться відповідати перед законом. Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Головний державний інспектор

Ратнівської рибоохоронної дільниці                                 Геннадій Мазурик

Категорія: Новини | Переглядів: 285 | Додав: Live | Дата: 05.05.2014

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 35 36 »