Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
Якщо власники водойм занедбають орендований об’єкт і виникне задуха, то вони будуть притягнуті до відповідальності – кажуть рибоохоронці краю. Згідно з договором, це може стати причиною для позбавлення права користуватися водним об’єктом. 

Льодовий покрив та обмежене потрапляння сонячних променів у воду позбавляють її кисню, що ускладнює виживання усіх живих організмів. Перші ознаки задухи такі: в ополонках з’являється велика кількість жучків-плавунців, піднімається мальок риби, згодом чується специфічний запах. Найбільш чутливі до відсутності кисню щуки, окуні, плітки, коропи та лящі.

Щоб уникнути задухи, прорубують великі ополонки – метр на метр – які мають займати 10% водойми, і встановлюють у них очеретяні снопи. Також створюють перепади води, щоб відбувалася взаємодія з киснем.

Щороку Волиньрибохорона відстежує ситуацію у місцях можливого мору риби у зимовий період і закликає усіх небайдужих, у разі виявлення передумов екологічного лиха, телефонувати за номером гарячої лінії 0332 24 35 77, щоб спільними зусиллями зберегти водні ресурси.

Джерело: сайт ВОДТРК
Категорія: Новини | Переглядів: 139 | Додав: Live | Дата: 07.02.2013


Гомельська і Брестська області Білорусі межують з Волинською, Рівненською, Житомирською, Київською та Чернігівською областями України. На цих територіях кілька транскордонних об’єктів рибальства, таких як озеро Біле Любешівського району Волинської області, річки Дніпро, Прип’ять і Сож. 
25 січня напередодні святкування 10-річчя Державної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президенті Республіки Білорусь в Мінську пройшла трьохстороння робоча зустріч представників інспекції з колегами з Московсько-Окського територіального управління Федерального агентства з рибальства Росії та Державного агентства рибного господарства України.
До української делегації на чолі з директором Департаменту охорони, використання водних біоресурсів та регулювання рибальства Вадимом Литвиненко увійшли начальники Київрибоохорони Тарас Горобець та Чернігіврибоохорони Іван Сова.
Білоруські колеги брали участь в зустрічі під головуванням начальника Державної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президенті Республіки Білорусь Сергія Новікова.
Представників російської сторони очолював керівник Московсько-Окського територіального управління Федерального агентства з рибальства Росії Володимир Долгов.
Учасники обговорили питання організації взаємодії органів рибальського контролю Республіки Білорусь, Російської Федерації та України щодо забезпечення законодавства на транскордонних водних об’єктах.


У ході переговорів білоруська та українська сторони підписали план взаємодії у сфері транскордонного рибальства. Він передбачає проведення щорічних робочих зустрічей для обміну досвідом, інформацією про зміни в законодавстві, спільних семінарів, конференцій, консультацій, а також одночасних рейдів, особливо в період весняного нересту, на транскордонних водних об’єктах.
Раніше аналогічний документ був підписаний з колегами з Московсько-Окського територіального управління Федерального агентства з рибальства. Взаємодія з російською стороною проходить досить успішно, спільні контрольні заходи приносять результат.
За 2012 рік на території Білорусі було затримано та притягнуто до відповідальності 22 рибалок-браконьєрів з Росії. Відомості про порушників своєчасно передаються російським колегам для занесення в базу даних.
По закінченні зустрічі російська і українська делегації висловили намір в майбутньому підписати подібний план взаємодії між відомствами своїх країн.

На фото (зліва направо Долгов В.В., Новіков С.В., Литвиненко В.О.)
Категорія: Новини | Переглядів: 129 | Додав: Live | Дата: 05.02.2013

На Волині екоінспектори врятували лебедя, - повідомляє прес-служба інспекції.

Працівники Державної екологічної інспекції у Волинській області під час проведення чергової рейдової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства учора, 3 лютого, поблизу села Городок Луцького району врятували молодого лебедя, який заплутався в браконьєрській сітці. Переконавшись, що життю лебедя нічого не загрожує, природоохоронці випустили птаха на волю.

Сім сіток екоінспектори знищили на місці події.
Категорія: Новини | Переглядів: 144 | Додав: Live | Дата: 04.02.2013

Як розповів головний державний інспектор Сектору оперативної роботи Волиньрибоохорони Олександр Герасимюк, зловити порушників природоохоронного законодавства, так званих браконьєрів, не так-то й просто: оскільки вони бояться стати здобиччю природоохоронних та правоохоронних органів і при найменшій підозрі «змотують вудки». 
Протягом тижня під час здійснення рибоохоронних рейдів на території м. Луцька, Луцького та Горохівського районів, інспекторами Сектору оперативної роботи та Луцької рибоохоронної дільниці Волиньрибоохорони Юрієм Шевчуком, Олександром Герасимюком, Петром Логвіним, Олександром Раховським та Юрієм Ришневським було викрито 29 порушень природоохоронного законодавства.
 Як повідомив завідувач сектору юридичного забезпечення та роботи з персоналом  Волиньрибоохорони Андрій Лапків, з них 23 – за порушення п. 4.2. «Правил любительського і спортивного рибальства», відповідальність за що передбачена ч. 3 ст 85 КУпАП, на порушників накладено штрафів на суму 748 гривень, станом на 31 січня ними сплачено штрафів на суму 612 гривень. 
6 порушень викрито на ринках м. Луцька (Центральному, Північному, «Лучеськ», на вулиці Львівській біля супермаркету «Наш Край»), за порушення порядку збуту водних біоресурсів - риби, загальною вагою 176 кілограмів.
Відповідальність за незаконну торгівлю, передбачена ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 гривень, з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Довідково:
П. 4.2. «Правил любительського і спортивного рибальства»:
Любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше N 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків:
 - на усіх водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями - не більше п'яти на рибалку; 
- на водоймах, де впроваджене платне рибальство - не більше десяти на рибалку.

Категорія: Новини | Переглядів: 154 | Додав: Live | Дата: 01.02.2013

Волинські рятувальники навчають любителів зимової риболовлі та дітей правилам безпеки, - йдеться на сайті ТУ МНС. 


Щоб запобігти трагедіям на льоду, працівники територіального управління МНС організували рейди в усіх куточках Волині. Під час їх проведення поблизу водойм рятувальники на стендах розмістили яскраві листівки щодо правил безпеки на льоду, через гучномовець навчали рибалок порядку дій на випадок, якщо людина провалилася під лід. Кожному любителю зимової риболовлі вручили пам’ятки з правилами безпеки взимку. Також проводили бесіди в дошкільних і навчальних закладах, застерігаючи дітлахів вирушати на кригу. У місцях масового перебування людей організували трансляцію аудіо- та відеороликів соціальної тематики «Рибаловля ціною життя!», на конструкціях зовнішньої соціальної реклами розмістили постери «Живи безпечно» з питань запобігання надзвичайних подій і пожеж.

Робота принесла свої результати - на крижаному плесі ставків і водойм Волині представники рейдових комісій дітей не побачили. А от дорослі, як з’ясувалося під час соціального опитування, усвідомлюючи наскільки небезпечним може бути перебування на крижаній водоймі, однаково йдуть за покликом свого небезпечного захоплення. Однак переконують, що суворо дотримуються усіх пересторог. Як розповів досвідчений рибалка Борис Данилюк, він щороку взимку вудить рибу на заплаві річки Стир, йдучи на риболовлю, завжди бере з собою мотузку. Якщо трапиться лихо – зможе нею скористатися.

Рятувальники нагадують про необхідність суворого дотримання правил безпеки на водоймах. Існують універсальні правила безпечної поведінки на льоду. Найперше - взагалі не виходити на крижані водойми. Любителям зимової риболовлі потрібно знати, що не можна пробивати поруч багато ополонок, збиратися великими групами в одному місці, пробивати ополонки на переправах, ловити рибу біля вимоїн, натомість потрібно завжди мати біля себе міцну мотузку завдовжки 10-20 метрів.
Категорія: Новини | Переглядів: 158 | Додав: Live | Дата: 31.01.2013

Взимку, в умовах льодоставу, настає тяжка пора для риб та інших водних біоресурсів. Внаслідок утворення криги припиняється надходження кисню з повітря, а розчинений у воді кисень зв’язується з органічними речовинами, що розкладаються на дні водойм. При значній товщині льоду зменшується кількість води у водоймах, а сніг перешкоджає проникненню сонячного світла, яке потрібно для життя мікроскопічних водоростей, що в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ці фактори спричиняють поступове зниження вмісту розчиненого у воді кисню до критичних норм (4мг/дм3), що сприяє виникненню явищ задухи – масової загибелі водних гідробіонтів. Також негативно впливають і анаеробні процеси, що відбуваються на дні водойм, під час яких у воду потрапляють отруйні для риб гази: метан, сірководень, аміак та інші, які прискорюють загибель риби. 

За науковими даними мінімум вмісту кисню (мг/дм3) в воді в зимовий період для виживання риб для різних видів різний (щука, окунь, плітка, короп, лящ – 4,0; вугор річковий – 3,6; білий амур – 3,0); найбільш витривалими до вмісту кисню є в’юн (0,8), карась сріблястий (1,0), лин (2,0). Мінімально допустима рибогосподарська норма становить 4,0 мг/дм3.
Першими ознаками зниження вмісту розчиненого у воді кисню є поява в ополонках великої кількості водяних комах (жуки-плавунці), майже одночасно спостерігається підхід мальків риб, пізніше з’являється специфічний запах води.
В цей час потрібно негайно проводити механічну аерацію води. Існує багато шляхів здійснення механічної аерації. Загальний принцип аерації полягає в тому, що шляхом декількох перепадів води чи стіканням її по кризі вона взаємодіє з атмосферою, збагачуючись на кисень та звільняючись від отруйних газів. Для цього можна, наприклад, використовувати підвісні човнові двигуни, які опускають у воду і здійснюють перемішування води з повітрям, при цьому вода збагачується на кисень. Також результат дає встановлення повітряних компресорів із закачуванням повітря через сифони, що розміщені на дні водойми. Проводять аерацію і за допомогою мотопомп, перекачуючи воду на лід з подальшим стіканням вже збагаченої на кисень води назад в ополонку. Позитивний ефект також дає очищення криги від снігу для потрапляння променів сонця у воду, що активізує процеси фотосинтезу. З метою попередження явищ задухи ефективно також прорубування ополонок 1х1 метр не менше 10 % від площі водойми з подальшим встановленням очеретяних снопів чи періодичним руйнуванням новоутвореної криги.
Працівниками Волиньрибоохорони на протязі зимового періоду постійно проводиться моніторинг умов зимівлі водних біоресурсів. На водоймах найбільш схильних до виникнення явищ задухи спільно з громадськими інспекторами проводяться роботи по їх попередженню. Але наших зусиль недостатньо. Щоб не допустити втрати рибних запасів через замори, закликаємо керівників територіальних громад, товариства мисливців і рибалок, користувачів водних об’єктів, любителів-рибалок до самостійного проведення робіт по попередженню загибелі риб.
Про всі випадки ускладнення екологічного стану, виявлення передумов виникнення задухи інформуйте Волиньрибоохорону на телефони гарячої лінії (0332) 24-35-77 та інші уповноважені органи для вжиття відповідних заходів.
Спільними зусиллями збережемо рибні ресурси!

Головний спеціаліст В.К. Бігун
Головний державний інспектор О.В. Герасимюк
Категорія: Новини | Переглядів: 209 | Додав: Live | Дата: 31.01.2013

Майже півтора кілограма вибухівки вилучили правоохоронці Нововолинська у місцевого мешканця.

Про це повідомили у СЗГ МВС в області.

Зі слів начальника Нововолинського МВ УМВС України у Волинській області підполковника міліції Олега Степанюка, під час проведення санкціонованого обшуку у 24-річного мешканця Нововолинська вилучили тротил. Вибухівка знаходилася у підсобному приміщенні за місцем проживання підозрюваного.

У минулому хлопець вже притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння корисливих злочинів, крім цього, наразі відкрили кримінальне провадження за статею 187 (Розбій) КК України, де також фігурує цей громадянин.

Щодо небезпечної знахідки, то хлопець повідомив правоохоронцям, що придбав її рік тому у невідомого чоловіка на Львівщині. З його слів, він купив вибухівку для глушіння риби.

Наразі у справі відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Вилучену вибухівку направили на дослідження в НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області. Триває перевірка.
Категорія: Новини | Переглядів: 150 | Додав: Live | Дата: 30.01.2013

Взимку на вкриті кригою водойми вирушають розважитися діти, задля улову прямують туди й рибалки. Для рибалок зараз благодатна пора. Вони активізувалися і ніби прокинулися від «зимової сплячки». Ні холоднеча, ні вітер, ні позначки на градуснику, які б’ють рекорди – не лякають затятих чоловіків, які люблять впіймати рибку. Досвідчені зізнаються, що дбають про своє життя і завжди мають при собі і спорядження та підручні засоби, якими можна врятуватися. 

Аби запобігти трагедіям, співробітники Волиньрибоохорони розповідають волинянам, як треба правильно поводитися на річках та озерах і яких небезпечних ситуацій варто уникати.
Зокрема, за нестійких погодних умов не варто виходити на кригу. Якщо ж довелося, за жодних обставин не перевіряти її міцність ногою, це слід робити палицею.
Якщо після першого удару з`являється вода, вихід на лід категорично заборонений. Так само, як і перебування на кризі у нічний час. Також потрібно звертати увагу на колір покриву. Найміцнішим вважається блакитний лід, білий – трохи слабший. Якщо ж крига має сіруватий відтінок — це свідчить про воду в її товщі. Під час групового переходу замерзлою поверхнею водойми необхідно рухатися на відстані 5-6 метрів один від одного і стежити за тим, хто попереду.
Якщо ви все ж опинилися у воді, не піддавайтеся паніці. Намагайтеся вибратися на кригу, наповзаючи на її край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Повертайтеся у той бік, звідки прийшли, де міць льоду відома.
Аби небезпечне захоплення було приємним, а не фатальним, співробітники Волиньрибоохорони просять не лише дбати про безпеку і знати всі правила поведінки на льоду, а й не вживати спиртного. Крім того, людина, яка провалилася під лід, переохолоджується і може перебувати у воді не більше 10 хвилин. Тому не вирушайте на водойми поодинці!
Будьте вкрай уважні й бережіть себе.
Волиньрибоохорона просить кожного з Вас свідомо прийняти участь у збереженні рибних запасів і у разі виникнення випадків загибелі риби, варварського знищення риби із застосуванням заборонених знарядь лову (електроструму, вибухівок, сітних знарядь лову та ін.) та при виявленні інших порушень природоохоронного законодавства інформувати рибоохорону, працюють цілодобові «телефони гарячої лінії», а саме 067-360-78-40 та 0332 (24-35-77).
Категорія: Новини | Переглядів: 425 | Додав: Live | Дата: 21.01.2013

Під час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Волиньрибоохорони вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які відразу передаються на склад конфіскованого майна. 
Днями комісією по оцінці конфіскованого та безгосподарського майна та подальшого розпорядження ним, в присутності податкових ревізорів-інспекторів відділу роботи з безгосподарським майном управління погашення прострочених податкових зобов'язань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції і державних виконавців підрозділу примусового виконання рішень ДВС знищено 187 заборонених знаряддя лову - сіток, загальною довжиною понад 6 кілометрів.
Серед найбільш популярних знарядь та засобів лову серед любителів незаконної рибалки залишаються: промислові знаряддя лову - сітки, неводи, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», металеві ості, кловні, «крила», «павуки». Покращити ситуацію щодо зменшення браконьєрства на водних плесах можуть зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством, що прийняті Верховною Радою України 12 травня 2011 р. і набули чинності в червні 2011 року, Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні.
Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів. Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Волиньрибоохорона нагадує про заборону реалізації заборонених знарядь лову на ринках області підприємцями та фізичними особами.
Виготовлення, збут заборонених знарядь добування риби карається накладенням штрафу від 158 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. У випадку застосування заборонених знарядь для вилову риби передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. А якщо було допущено масове винищення риби, буде застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 – 6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Олександр Герасимюк,

Головний державний інспектор Волиньрибоохорони

Категорія: Новини | Переглядів: 208 | Додав: Live | Дата: 10.01.2013

 

Засвідчую Вам свою високу повагу та прошу прийняти мої найщиріші вітання з Новим 2013 Роком та Різдвом Христовим!
Дякую долі і Богу за спільно прожитий з Вами ще один рік, за залишені у пам’яті хороші справи та Боже благословення над рідною землею.
Нехай величне Різдво Христове та Новий Рік принесуть у Вашу родину здоров’я і сердечну радість, сімейне благополуччя та злагоду, вдячність, любов і радість від рідних та близьких людей.
Із Новим 2013 Роком та Різдвом Христовим!

Від імені колективу з повагою,
начальник Волиньрибоохорони                                Тарас Кун
ьчик
Категорія: Новини | Переглядів: 412 | Додав: Live | Дата: 24.12.2012

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 27 28 »