Новини - Персональний сайт
Головна » Новини
Зазначений закон дозволить суб'єктам господарювання усіх форм власності реалізувати свої права та обов'язки в сфері аквакультури з урахуванням чинного законодавства, а також вимог міжнародних конвенцій та угод у сфері охорони природного середовища і раціонального використання водних біоресурсів.

Останні десятиріччя спостерігається тенденції падіння світових рибних запасів. Природно що у даній ситуації майже всі розвинені країни світу розпочали активно розвивати вирощування водних біоресурсів у контрольованих умовах.

В Україні є всі необхідні умови для розвитку аквакультури, в той же час був відсутній нормативно-правовий акт, який би в комплексі визначав правові, економічні, соціальні та організаційні засади діяльності у цій сфері, що призводило до неоднозначного трактування правових норм, регулюючих діяльність суб’єктів господарювання та створювало перешкоди державного управління та регулювання аквакультури.

Текст Закону України «Про аквакультуру» можна переглянути тут

Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2013 року, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Категорія: Новини | Переглядів: 366 | Додав: Live | Дата: 31.10.2012


17 жовтня 2012 р. громадяни Олександр Т. і Віктор Б. вирішили незаконно порибалити на рибогосподарському водному об’єкті р. Прип’ять, біля с. Лютка Старовижівського району і прихопили із собою невід.  
О 20-ій годині вищезазначені особи були затримані державними інспекторами Волиньдержрибоохорони – Олександром Раховським та Олександром Герасимюком. Незаконний вилов водних біоресурсів дані громадяни здійснювали неводом, без дозволу на промисел, шляхом затягування з берега. Під час цього Олександр Т. і Віктор Б. зловили цінні породи риб: щука – 17 екз., плітка – 2 екз., карась – 3 екз., окунь – 2 екз., загальною вагою 6 кг.
У результаті зайняття незаконним рибним промислом даними громадянами завдано рибному господарству України збитків на значну суму 6035,00 грн. У їх діях вбачаються ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст 249 КК України. Матеріали по даному факту направлені в Старовижівський РВ УМВС для порушення кримінальної справи.


Нагадуємо, що згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного вилову водних біоресурсів, що затверджені постановою КМУ від 21.11.2011 р. № 1209, ціна за 1 екз. щуки – 340 грн, плітки – 85 грн., карась – 17 грн, окунь – 17 грн.
Категорія: Новини | Переглядів: 187 | Додав: Live | Дата: 29.10.2012

Нещодавно в заплаві річка Луга, неподалік села Тростянка, Володимир-Волинського району о 7-ій год. 30 хв. ранку старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком був затриманий громадянин Василь П. здійснював лов водних біоресурсів (риби), промисловим знаряддям лову – сіткою, без права на промисел, використовуючи при цьому дерев’яний човен власного виробництва. 

Під час незаконного лову цінних видів риб цей громадянин спіймав 27 екземплярів риби «плітка» та три екземпляри риби «окуня», загальною вагою 3,2 кілограма, чим завдав збитку рибному господарству України на суму 2346 грн.

На дану особу був складений адміністративний протокол, промислове знаряддя лову сітка, вилучене. Матеріали по даному факту передані до Володимир-Волинського міського суду для притягнення вказаного громадянина до адміністративної відповідальності.

За незаконний вилов риби із застосуванням промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів із відшкодуванням завданих державі збитків.

Категорія: Новини | Переглядів: 205 | Додав: Live | Дата: 25.10.2012

17–19 жовтня 2012 р. в с. Світязь Шацького району була проведена ІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Екологічні проблеми Шацького національного природного парку”, яка була організована Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки на базі спортивно-оздоровчого табору "Гарт”.

В конференції прийняли участь науковці навчальних, науково-дослідних, природоохоронних установ та організацій з України, Польщі, Білорусі, які піднімали актуальні проблемні питання природно-заповідного фонду Західного Полісся та прилеглих територій. Досить уважно на конференції розглядалась вірогідність впливу розробки Хотиславського кар’єру крейди (Республіка Білорусь) на заповідні екосистеми Волині.

Особливістю Хотиславського родовища є те, що розкриття кар’єру буде здійснюватись у безпосередній близькості від покриву верхньокрейдяних порід, які вміщують напірний водоносний горизонт – джерело живлення карстових озер на території Волинської області, у безпосередній близькості до України (0,3 км від кордону) та території Шацького національного природного парку (близько 15 км).

Зокрема, з вказаного питання виступили співробітники Волиньдержрибоохорони: завідувач сектору використання і відтворення водних живих ресурсів, аспірант Інституту гідробіології НАНУ Олександр Климнюк та іхтіолог 1 категорії, кандидат біологічних наук Василь Бігун. На їхню думку розробка крейдяного кар’єру «Хотиславський» може спричинити пониження рівня ґрунтових вод в межах Шацького та Ратнівського районів, що може викликати:

- падіння рівня води в озерах межиріччя Західного Бугу та Прип’яті;

- зменшення площі озер може привести до втрати нерестовищ основних цінних та раритетних видів риб, розташованих в мілководій частині акваторій озер;

- природний нерест відбуватиметься з низьким ефектом;

- чисельність риб та їх видове різноманіття може скоротитись;

- пониження рівня води на мілководних ділянках озер спричинить за собою зниження ефективності нагулу молоді аборигенних видів та видів риб, що вселяються;

- при довготривалому низькому рівні води в озерах не виключаються літні і зимові заморні явища і масова загибель риби.

Питання збереження екосистеми Шацького НПП від ймовірного негативного впливу розробки Хотиславського родовища повинно вирішуватися на міждержавному рівні. На сьогоднішній момент актуальним є питання налагодження регіонального співробітництва між природоохоронними органами Брестської і Волинської областей, оскільки необхідно погодити допустимі критерії змін навколишнього середовища, при виникненні яких потрібно буде зупиняти розробку родовища та вживати екстрених заходів, аби попередити незворотні зміни у довкіллі.


Категорія: Новини | Переглядів: 497 | Додав: Live | Дата: 24.10.2012

Під час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Волиньдержрибоохорони вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які відразу передаються склад конфіскованого майна чи здавалися до відповідних судів, як доказова база до адміністративних матеріалів.

За рішеннями судів, по вилучених заборонених знаряддях лову риби у браконьєрів та в міру накопичення безгосподарських знарядь комісією по оцінці конфіскованого та безгосподарського майна та подальшого розпорядження ним, в присутності податкових ревізорів-інспекторів відділу роботи з безгосподарським майном управління погашення прострочених податкових зобов'язань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції і державних виконавців підрозділу примусового виконання рішень ДВС знищено 202 браконьєрське знаряддя лову, серед яких промислові знаряддя лову - сітки, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», загальною довжиною понад 6 кілометрів.  

Серед найбільш популярних знарядь та засобів лову серед браконьєрів залишаються: промислові знаряддя лову - сітки, неводи, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», металеві ості, кловні, «крила», «павуки». Покращити ситуацію щодо зменшення браконьєрства на водних плесах можуть зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством, що прийняті Верховною Радою України 12 травня 2011 р. і набули чинності в червні 2011 року, Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні.

Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів. Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Волиньдержрибоохорона нагадує про заборону реалізації заборонених знарядь лову на ринках області підприємцями та фізичними особами.

Виготовлення, збут заборонених знарядь добування риби карається накладенням штрафу від 158 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. У випадку застосування заборонених знарядь для вилову риби передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. А якщо було допущено масове винищення риби, буде застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 – 6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних живих ресурсів.  

Олександр Герасимюк,

Державний інспектор Волиньдержрибоохорони

Категорія: Новини | Переглядів: 193 | Додав: Live | Дата: 22.10.2012

Нещодавно о 07:20 годині ранку старшими державними інспекторами Волиньдержрибоохорони Починком С.С. та Ришневським Ю.В. було затримано громадян Василя Л. і Олександра З., які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів в рибогосподарському водному об’єкті Хрінниківському водосховищі біля села Гумнище Горохівського району за допомогою промислових знарядь лову риболовецьких сіток, без дозволу на промисел з дерев’яного човна, під час чого зловили цінні породи риб: лин 6 екз., сазан – 1 екз. карась – 6 екз., окунь – 2 екз., плітка – 16 екз, загальною вагою 4 кг. 

У результаті зайняття незаконним рибним промислом даних громадян, завдано рибному господарству України істотну шкоду на значну суму 2516,00 грн.

Матеріали по даному факту направлені в Горохівський РВ УМВС для порушення кримінальної справи за ознаками злочину, відповідальність за який передбачена ч. 1 ст 249 КК України.

Категорія: Новини | Переглядів: 184 | Додав: Live | Дата: 20.09.2012


Від щирого серця вітаю Вас із найвеличнішим державним святом – Днем Незалежності України!
Наша держава втілює в собі традиції древньої Київської Русі, віковічну боротьбу українського народу за свободу і право бути господарем на власній землі, мудрість, віру та патріотизм нації. Маємо всі підстави бути впевненими в своїх силах і з надією дивитися у майбутнє.
За 21 рік ми довели, що здатні долати труднощі і досягати мети. Для цього нам потрібна єдність і солідарність, зосередження спільних зусиль на загальнонаціональній справі.
Наш спільний успіх у повній мірі залежить від кожного з нас!
Від усієї душі бажаю усім твердої віри у гідне майбуття української держави, миру і здоров’я, родинного щастя, злагоди й благополуччя!

З повагою начальник Волиньдержрибооохорони                             Т. М. Куньчик
Категорія: Новини | Переглядів: 1090 | Додав: Live | Дата: 21.08.2012


На території СОК «Адреналін Сіті» на березі ставка відбувся відбірковий турнір Чемпіонату Волинської області зі спортивної рибалки людей з фізичними вадами. Повідомляє «Волинська правда».
Загалом на турнір зібралося близько 10 учасників з Луцька, Нововолинська, Маневич та інших населених пунктів. 13 липня, починаючи з 05.00 ранку і протягом семи годин рибалки на березі ставка намагалися впіймати найбільшу рибину. Як стало відомо по завершенні заходу, найбільший вилов був у Михайла Новосада, відтак він і став переможцем відбіркового турніру і поїде на Чемпіонат України.
Організатором заходу виступив Волинський обласний центр інвалідного спорту та Волинська обласна громадська організація інвалідів-візочників.
Учасники турніру висловили вдячність керівництву СОК «Адреналін Сіті» та керівнику ставка Михайлу Степаняну за можливість провести турнір на березі мальовничої водойми.Джерело: www.pravda.lutsk.ua


Категорія: Новини | Переглядів: 374 | Додав: Live | Дата: 16.07.2012

Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про аквакультуру». "За" проект закону проголосували 260 народних депутатів з мінімально необхідних 226. 

Відповідно до закону, аквакультура (рибництво) - це сільськогосподарська діяльність зі штучного розведення, утримання та вирощування об'єктів аквакультури в цілому або частково контрольованих умовах з метою отримання сільськогосподарської продукції (продукції аквакультури), ведення селекційно-племінної роботи, інтродукції, переселення, акліматизації та реакліматизації гідробіонтів, поповнення запасів водних біоресурсів, збереження їх біорізноманіття, а також надання рекреаційних послуг.

Об'єкти аквакультури можуть перебувати у державній, комунальній або приватній власності.

Не можуть перебувати у приватній власності об'єкти аквакультури, що потрапили в умови природної волі за межі наданих суб'єктам аквакультури у користування рибогосподарських водних об'єктів (їх частин), рибогосподарських технологічних водойм, акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України або цілеспрямовано вселені у водні об'єкти (їх частини).

Відповідно до закону, Кабінет міністрів України забезпечує проведення держполітики, надає надання в користування акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, а також визначення їх меж (координат), що надаються для цілей аквакультури.

За напрямками діяльності аквакультура може здійснюватися з метою: отримання товарної продукції аквакультури та її подальшої реалізації (товарна аквакультура) штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів, надання рекреаційних послуг.

Основними напрямками отримання товарної аквакультури може бути випасна, ставкова і індустріальна аквакультура.
Аквакультура здійснюється на підставі ліцензії і видається відповідно до закону.

Надання в користування акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, визначення їх меж (координат) для цілей аквакультури (марикультури) здійснюється Кабінетом міністрів Україні на конкурентних засадах.

Плата за використання акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, а також виключної (морської) економічної зони України прирівнюється до збору за спеціальне використання води, розмір якої обчислюється і стягується за правилами, встановленими для спеціального використання води.

Закон вступить в силу 1 червня 2013 р.

За матеріалами РБК-Украина
Категорія: Новини | Переглядів: 359 | Додав: Live | Дата: 10.07.2012

Нещодавно під час проведення рибооохоронного рейду по рибогосподарських водних об’єктах Іваничівського району старшим державним інспектором Волиньдержрибоохорони Володимиром Жигалюком було затримано двох громадян Олексія К. та Володимира С., які здійснювали незаконний лов водних біоресурсів (риби), у річці Західний Буг, біля села Заставне Іваничівського р-ну, Волинської області, забороненим знаряддям лову – кловнею.  

Під час незаконного лову цінних видів риб, вищезазначені особи піймали 6 екземпляр риби «плітка», загальною вагою 150 гр., чим завдали збитку рибному господарству України на суму 510 грн.

Як розповів провідний юрисконсульт Волиньдержрибоохорони Андрій Лапків, на даних осіб були складені адміністративні протоколи за ст. 85 ч. 4 КУпАП, заборонене знаряддя лову – кловня вилучена.  

Матеріали передані до Іваничівського районного суду для притягнення вказаних громадян до адміністративної відповідальності.   

За незаконний вилов риби із застосуванням заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів із відшкодуванням завданих державі збитків.   

Категорія: Новини | Переглядів: 458 | Додав: Live | Дата: 10.07.2012

« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 25 26 »