Не будьте байдужими, допоможемо рибі вижити взимку!!! - 18 Січня 2016 - Персональний сайт
Головна » 2016 » Січень » 18 » Не будьте байдужими, допоможемо рибі вижити взимку!!!
16:45
Не будьте байдужими, допоможемо рибі вижити взимку!!!

Для того щоб риба добре росла і розвивалася, необхідна свіжа проточна вода, багата розчиненим киснем. Якщо кількість кисню у воді різко зменшується, риба проявляє занепокоєння і часто гине. Особливо таке явище проявляється в зимовий період року. 

Дуже часто саме взимку можна побачити, як в ополонках скупчується риба, жадібно хапаючи ротом повітря, оскільки льодовий покрив унеможливлює насичення води атмосферним киснем. Погіршують ситуацію також відлиги і снігопади, через які крига стає крихкою та непрозорою. Риба, якщо є така можливість, намагається покинути заморну водойму – рухається до рік чи потічків, що  впадають у став чи водосховище, піднімається до ополонок. Певною мірою рибі надають допомогу рибалки. Вони роблять лунки й водночас допомагають мешканцям озер та річок отримувати повітря. На сьогодні ситуація на водоймах Волинської області із вмістом кисню ускладнюється. Оскільки цієї зими спостерігаються снігопади, морози, а це негативно впливає на показники вмісту кисню. Передвісниками замору є жуки-плавунця та інші комахи, які збираються в ополонках. Найбільш чутливі до нестачі кисню йорж, судак, окунь.

Звертаємось до всіх користувачів водойм (громадських організацій, сільських, селищних та міських рад, на території яких є водойми, орендарів земель водного фонду) з проханням приділити увагу їх стану, щоб не допустити замору риби. Адже, найбільша загроза- на початку весни, коли найінтенсивніше відбувається процес гниття водоростей і для стабілізації хімічних процесів та нормального дихання риби конче потрібен кисень. Ознаки замору, які б мали насторожити користувачів, це- неприємний запах від води, поява біля ополонок дрібних водних комах і малої та снулої риби.

Основні заходи, що допоможуть поліпшити кисневий режим і запобігти заморам, – прорубування ополонок, виставляння рослинних сніпків, збільшення проточності водойм, штучна аерація. Ополонки роблять ближче до берегів. Кажуть, що ймовірність замерзання серед плеса водойми є вищою, ніж біля берега. До того ж поряд очерет, рогіз, трава. А це основний елемент при підготовці ополонки. Будь-який пористий матеріал може пропускати повітря навіть тоді, коли лунка замерзне.

Об’єднаймо наші зусилля та ресурси заради порятунку природи!!!

 

 

 Головний державний інспектор ВоиньрибоохорониЖигалюк В.В.

 Головний державний інспектор ВоиньрибоохорониПахода Ю.М.

Категорія: Новини | Переглядів: 128 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]