Нарада в облдержадміністрації, щодо діяльності Волиньрибоохорони. - 24 Листопада 2015 - Персональний сайт
Головна » 2015 » Листопад » 24 » Нарада в облдержадміністрації, щодо діяльності Волиньрибоохорони.
11:01
Нарада в облдержадміністрації, щодо діяльності Волиньрибоохорони.

Суттєво оновити, а за потреби – створити повну базу водних об’єктів області, пересвідчитися у ефективності використання орендованих плес, а також проаналізувати рівень сплати оренди, словом, діяти за схемою, напрацьованою ще з 2014-го, коли на Волині взялися за інвентаризацію земель, – таке завдання визначив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. При чому мета – цілком виправдана: додаткові надходження до казни.

 Від так, до 1 квітня 2016-го на теренах краю уповноважені структури повинні здійснити інвентаризацію водних ресурсів. Нині ж готують відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.

         А зачепили тему, по за як під час оперативної наради заслухали доповідь начальника управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській області Тараса Куньчика про організацію роботи управління у 2015-му та перспективи діяльності відомства. Варто нагадати, що з ініціативи Володимира Гунчика започатковано практику публічно заслуховувати щопонеділка під час оперативної наради не лише керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, а й територіальних органів виконавчої влади. І справа не лише в звітності. Зважаючи на впровадження децентралізаційних процесів, нині важливо розуміти, чи зможуть відповідні структури йти у ногу з часом. Разом  із тим, інформування громадськості та керівництва області про стан справ на тому чи іншому підприємстві або ж відомстві – можливість напрацювати спільні механізми розв’язання так званих проблемних питань.

         Тож, говорячи мовою цифр про особливості роботи  управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Волинській обл. слід зазначити: станом на 1 листопада 2015-го на території області зареєстровано 52 суб’єкти аквакультури, 9 спеціалізованих товарних рибних та 12 культурно – рибних господарств.

         Згідно інформації Головного управління ветеринарної медицини у Волинській області у 2015 році на території області зареєстровано 6 суб’єктів господарювання, які здійснюють консервне та пресервне виробництво з риби та інших водних біоресурсів.

         Станом на 01.10.2015 року обсяг вилову риби в області становить 197,2 тонн, що на 19,7 % більше ніж в попередньому періоді (164,7 тонн).

         Діє обласна програма розвитку рибного господарства області. На цьому особливо акцентував Тарас Куньчик. Щоправда, зазначив, що цього річ обсяги вилову риби становлять 144 кг з га, тоді як у документі передбачено іншу   цифру – 200 кг. А щоби в подальшому було що виловлювати, фахівці управління зарибнюють водойми. Підрахували, що впродовж звітного періоду до водних плес області потрапило 56 тис. екземплярів малька.

     Що ж особливо непокоїть керівника відомства, так це порушення природоохоронного законодавства. Таких фактів цього річ зафіксовано 558.

         - Накладено штрафних санкцій на п’ятдесят три тисячі гривень, – повідомив Тарас Миколайович. – Стягнено тридцять тисяч. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 7 кримінальних проваджень. У 2015-му викрито 67 справ. Щодо двох громадян то ухвалою суду їх визнано винними та відшкодовано збитки у розмірі майже 9 тис. грн.

         Разом із тим, на управління очікує реорганізація. І процес уже стартував. Від так цілком ймовірно, що відомство ліквідують, натомість створять рибний патруль.

         Між тим чи не найголовніше питання – інвентаризації водних об’єктів та аналіз ефективності їх використання.

         - Прошу фіскальну службу долучитися до процесу, – зауважив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Можливо, варто проконсультувати з колегами з інших областей?.. Окрім того, рекомендую управлінню активніше працювати з сільськими, селищними, районними радами та райдержадміністраціями. Бо, якщо говорити відверто, то Кабінет Міністрів мало цікавить, що робиться на ставку у Горохівському р-ні, тоді як для місцевої громади то – дійсно важливе питання. Думаю, згодом відповідне відомство матиме виключно фіскальні функції, бо ж рухаємося у рамках децентралізації.

 

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Категорія: Новини | Переглядів: 163 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]