На річці Стир спостерігався політ одноденок - 10 Червня 2015 - Персональний сайт
Головна » 2015 » Червень » 10 » На річці Стир спостерігався політ одноденок
14:53
На річці Стир спостерігався політ одноденок

Одноденки (Ephemeroptera, від грец. Ephemeros - «короткоживучий» та pteron - «крило») – ряд комах. Представники – водні комахи, личинкова стадія яких зазвичай мешкає протягом одного року в прісній воді серед підводних предметів і рослин, біля дна водойм, а також у нірках, що влаштовуються в крутих глинистих берегах. Личинками одноденок охоче живляться багато промислових риб. Вони є дуже чутливими до забруднення і якщо вони знайдені у водоймі – це є показником достатньої якості води. Ці комахи одержали назву не випадково: деякі з них у дорослому стані дійсно живуть один день, іноді навіть менше – кілька годин, хоча деякі іноді живуть і по декілька днів, але завжди недовго.

У дорослих одноденок дві пари сітчастих прозорих і дуже тонких крил, причому передні завжди набагато довші задніх, а на кінці черевця три або рідше дві довгі тонкі хвостові нитки. Дуже цікаво спостерігати за їх характерним польотом: швидко махаючи крилами, вони злітають вгору, а потім завмирають і завдяки великій поверхні крил і довгим хвостовим ниткам, як на парашуті, спускаються вниз. Потім знову зліт, знову повільне падіння.

Недовгий політ, при якому одноденки можуть потрапити в нові сприятливі умови, і розмножуватися – це ті біологічні функції, що реалізуються дорослою стадією цих комах. Дорослі одноденки не живляться, більш того, вони не можуть споживати їжу. Ротові органи в них недорозвинені, м’які, а кишечник перетворений у повітряний міхур, за рахунок чого полегшується вага комахи. Ось чому одноденки так легко парять у повітрі і так плавно і повільно опускаються, коли припиняють махати крилами.

Після спарювання самці гинуть, а самки відкладають яйця. Під час виходу з личинок одноденки в великій кількості падають на воду й стають здобиччю багатьох риб.

Виліт одноденок спостерігався 6-8 червня на р. Стир в межах м. Луцьк та Луцького району. Оскільки одноденками охоче живляться багато промислових видів риб, рибалки-любителі намагаються їх відловити для подальшого використання у вигляді наживки для риболовлі в основному хижих та всеїдних видів риб.

Прес-слжба Волиньрибоохорони

Категорія: Рибалка на Волині | Переглядів: 238 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]