На Ковельщині катастрофічно обміліло озеро Нечимне - 6 Серпня 2015 - Персональний сайт
Головна » 2015 » Серпень » 6 » На Ковельщині катастрофічно обміліло озеро Нечимне
11:45
На Ковельщині катастрофічно обміліло озеро Нечимне

   Кілька років тому з ініціативи обводресурсів було розроблено проект відновлення озера Нечимне, яке свого часу надихнуло Лесю Українку до написання драми-феєрії «Лісова пісня». На жаль, через брак коштів до робіт по втіленню проекту так і не вдалося приступити. Про це повідомляють у прес-службі Волинського обласного управління водних ресурсів.

   Хоча дещо і зроблено: зокрема встановлені електроопори для монтажу лінії електропередач. Земснаряд мав працювати на електроенергії, аби мінімально забруднювати довколишнє середовище. Позаторік в озеро запустили товстолобика, який очистив водойму від зарослів дикого рису. Однак через мілководдя риба не змогла перезимувати і озеро знову інтенсивно заростає очеретом та іншою болотною рослинністю.

    Суха спекотна погода негативно позначилась на гідрологічному стані Нечимного, воно обміліло так, що вже утворилися острівки, а шар води не перевищує 10-20 сантиметрів. Озеро потрібно рятувати, аби воно не зникло безслідно. У теперішній ситуації важко розраховувати, що держава зможе виділити на це необхідні десять мільйонів гривень. Тож потрібно шукати інших джерел фінансування. Сподіваємося: в області знайдуться люди, яким не байдужа доля колиски «Лісової пісні» - непересічного твору, в якому йдеться про необхідність бережливо ставитися до природи. На знімках: так виглядає сьогодні озеро Нечимне, що в Ковельському районі; учасники шорічного поетичного свята «Лісова пісня», яке проходило 2 серпня в урочищі Нечимне, споглядають на озеро.

http://vip.volyn.ua/articles/na-kovelshchyni-katastrofichno-obmililo-ozero

Категорія: Рідний край | Переглядів: 197 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]