І знову осінь, і знову про осінню ловлю щуки - 11 Листопада 2015 - Персональний сайт
Головна » 2015 » Листопад » 11 » І знову осінь, і знову про осінню ловлю щуки
11:25
І знову осінь, і знову про осінню ловлю щуки

Для успішної ловлі щуки восени потрібно знати і розуміти кілька фундаментальних речей, і діяти у відповідності до них, а також погодних умов та ситуації на водоймі. 

Жор щуки восени, як правило, наступає після першого суттєвого пониження температури повітря. Хижачка інстиктивно відчуває що діло йде до зими, і будь-що намагається запастися жирком, для того щоб потім заховатися в укриття, і лише час від часу виходити за необхідним поповненням запасів.

         В продовжені осені, на активність щуки сильно впливає зниження температури води. Всім відомо, що риби відносяться до холоднокровних тварин. Тому всі біологічні процеси в їх організмі сповільнюються з пониженням температури навколишнього середовища. Щоб зберегти енергію, у холодну пору року щуча активність найменша. Тому зубастий хижак може довгий час вичікувати здобич в укритті. І здобич її приваблює більш велика, щоб витрачені сили були меншими ніж здобутий запас енергії. Восени температура води сягає позначки зимової, лише на невеликих мілководдях вода злегка прогрівається. Звідси висновок - в кінці жовтня і до льодоставу, щуча активність носить короткочасний характер. Головне завдання риболова, потрапити на неї. З досвіду можу зауважити, що вечір завжди рятував ситуацію, можна припустити, що активність щуки припадає на другу половину дня.

Ну і звичайно не варто забувати про погодні фактори. На успіх рибалки впливає і погода. Велике значення має стабільність тиску і умови освітленості. Здавалося б, в сонячну, приємну для людини погоду щука повинна активно полювати, а не тут то було - вона навпаки прагне сховатися від сонячних променів. Та й потенційна жертва, змінює щось у своїй поведінці і стає або невразливою, або знаходиться на тих ділянках водойми, які неприйнятні для щуки.

         Восени вода стає більш прозорою, на щуку такий чинник впливає гнітюче. А ось у похмуру погоду скоріше всього тиск, або незначно падає, або стоїть на місці, що сприяє клюванню. Вітер так само має певний вплив. Точніше в його відсутність щука більш полохлива. Але і сильний вітер, мало сприяє активізації хижака. А от вітерець зі швидкістю до 5-7 м/с, якнайкраще підходить для щучого полювання. Пам'ятайте! Не можна порівнювати комфортність погодних умов для людини, з комфортністю цих же умов для риб.

На активність клювання впливає і фаза місяця. Помічено, що перша і остання чверть місяця припадають на пік активності. Важко пояснити причини, але факт є факт.

Не забуваємо про вплив правильності вибору приманок. Важко судити про те, де і на що буде краще всього клювати, але основні типи приманок можна окреслити. Воблери і обертальні блешні - ось дві основні приманки для ловлі щуки восени. Хоча скидати з рахунків коливальні блешні і джиг також не варто. Недолік коливалок -  це не можливість повільної проводки, а осіння щука не дуже жвава. Аналогічна картина з гумою - на мілких ділянках її взагалі важко застосовувати, а якщо водойма серед дерев, де восени на дні багато опалого і ще не перегнившого листя та гілок, то рибалка може перетворитися на справжній жах.

         Радити певні оберталки і воблери немає сенсу, великий вплив має кормова база і особливості водойми. Воблери краще використовувати плаваючі, розміром не менше 12 сантиметрів ті, у яких при малій швидкості видно яскраво виражену гру з великою амплітудою коливань. У відношенні обертальних блешень -  однозначно з широкоб пелюсткою, 4-5 номери, які добре працюють на невеликих швидкостях.

         Успіх у ловлі щуки залежить від наполегливості, але не варто затримуватися на одному місці. Не чекайте сонячної погоди, відправляйтеся на рибалку наперекір погодним умовам, експерементуйте і Вас неодмінно чекає успіх!

 

 

 

http://gonefishing.org.ua/lovlya-ryby/lovlya-okremyh-vydiv-ryby/i-znovu-osin-i-znovu-pro-osinnyu-lovlyu-shchuky

Категорія: Новини | Переглядів: 159 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]