Через обміління Стиру на Рівненській АЕС хочуть побудувати додаткову споруду для водозабору. - 10 Березня 2016 - Персональний сайт
Головна » 2016 » Березень » 10 » Через обміління Стиру на Рівненській АЕС хочуть побудувати додаткову споруду для водозабору.
10:40
Через обміління Стиру на Рівненській АЕС хочуть побудувати додаткову споруду для водозабору.

     

Так, на Рівненській АЕС розглядається принципова можливість влаштування додаткової гідропідпірної споруди в руслі річки Стир – для попередження негативного впливу на роботу РАЕС через зниження рівня води у річці Стир. Окрім цього, будівництво цієї споруди додатково може вирішити і питання підтоплення Маневицького району.

         Про це йшлося під час робочої зустрічі з розгляду питання будівництва додаткової гідропідпірної споруди в руслі річки Стир, що відбулася нещодавно на РАЕС. Представники РАЕС, Рівненської і Волинської областей обговорили екологічні та економічно-доцільні варіанти будівництва гідротехнічної споруди поблизу водозабору РАЕС для створення умов гарантованого водозабезпечення та встановлення необхідних експлуатаційних рівнів води в річці Стир, - повідомляє прес-служба Волинського обласного управління водних ресурсів.
         Головне призначення майбутньої споруди – це забезпечення надійної, безперебійної роботи насосної станції РАЕС у періоди маловодності для недопущення можливості розвантаження енергоблоків, - інформують у прес-службі РАЕС.

                   Під час засідання робочої групи, проведеного у форматі відкритого діалогу, обговорювались головні цілі та завдання майбутнього проекту з представниками обласного управління водних ресурсів Волині та Рівненщини, Волинської ОДА, головами Маневицької райдержадміністрації та районної ради, представниками проектної організації, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Волинської області, управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства Волинської області, головного управління Держгеокадастру Волинської області. Зокрема, делегація мала змогу ознайомитись з роботою гідрологічного посту та водозабору насосної станції додаткової води РАЕС. У результаті конструктивного діалогу гості погодились з необхідністю для РАЕС реалізації проекту гідропідпірної споруди на річці Стир, а також надали низку додаткових рекомендацій.

   Начальник Волинського обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук розповів, що такі маловодні періоди, як у 2015 році бувають дуже рідко та спостерігаються раз на сторіччя.

         Нагадаємо, влітку 2015 року рівні річок Прип'ять, Стохід, Стир, Турія, Західний Буг були близькі до історичного мінімуму.

          Зазначимо, наміри щодо влаштування гідроспоруди вже отримали погодження від Рівненського обласного управління водних ресурсів та Державної служби України з безпеки на транспорті. У планах - ухвалення складу робочої групи з реалізації проекту та спільні громадські обговорення.

http://www.volynnews.com/news/society/na-richtsi-styr-krytychnyy-minimum-vodnosti-dlia-rivnenskoyi-aes/

 

Категорія: Новини | Переглядів: 121 | Додав: Live
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]